2006-2008 Grand Cherokee 3.0 Crd Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GÖKHAN8806 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,356
Merhaba
Bende 2006 Grand Cherokee 3.0 crd var. Mekanik bir problemi olmadı.
Sadece şikayet edeceğin olay lastikleri değiştirdin mi fazla yakıyor.Ayrıca üzerindeki navigasyon yazılımı hiç güncellenmedi.Türkiye haritası hiçbir zamanda olmayacak.Komple değiştirmen gerek. İkinci el alacaksanız vites kutusunda problem yoksa motor kolay kolay eskitemezler...

Etiketler
çok doğru. bilinen kronik problemi yoktur. sadece direksiyon elektronikleri sorun olabiliyor. bizde olmuştu. elektronik direksiyon kilidi var makyajlı 2008 2009 da o motor bozulunca plastik kontak anahtarları dahil herşey değişiyor ve araç çekici ile servise gidebiliyor. tam bir saçmalık aslında. 2008 öncesi metal kontak anahtarlı modellerden alınırsa bence daha iyi olur. birde dijital klima saçmalıyor ise komple panelin değişmesi lazım ki gerçi tüm chrysler imalatlarında aynı panel olduğunda araca özgü bir problem değil. son olarak DVD çalarlı model var ise ses sisteminde o DVD çalmamaya başlıyor CD ile devam ediyorsunuz.

şehir içi 11 12 litre yakarsınız. uzun yolda 7.5 e kadar düşürdüm ancak tekrarı kolay olmadı. genel kullanımda 8.5-9 litre yakıyor bizimkisi.

140 bin e geldi sıfır alınmıştı. bence şu anda alınabilecek en yetenekli ve yeterli araçtır.
Cok eski tarih ama sormak istedim kontak problemi bendede var yeni olustu araba sicakken calismiyor butun heryerden ariza veriyo cihazda ?

sıcak motorun çalışmaması başka birşey olabilir. arıza kodu varmı? dijital kontak anahtarı yada immobilizer bozulursa gösterge ışıkları yanar ancak marş basmaz. olduğunuz yerde kalırsınız. arıza kodu üretilir ve servis tarafndan yeni anahtar seti tanımlanmadan araba asla faal olmaz. çok fecibirşey bence. başımıza geldi kaldık olduğumuz yerde.

sıcak motorun çalışmaması başka birşey olabilir. arıza kodu varmı? dijital kontak anahtarı yada immobilizer bozulursa gösterge ışıkları yanar ancak marş basmaz. olduğunuz yerde kalırsınız. arıza kodu üretilir ve servis tarafndan yeni anahtar seti tanımlanmadan araba asla faal olmaz. çok fecibirşey bence. başımıza geldi kaldık olduğumuz yerde.
Galiba bozulmak uzre calisiyo tekrar anahtarla oynayinca bi kac kez tekrar gidiyo servis degismesi gerek dedi siparis verdik ama bekliyoriz video attim sol ustteki kirmisi yanip sonuyo ve 4w elfireni hatasi veriyo hararette sifirda kaliyo

Galiba bozulmak uzre calisiyo tekrar anahtarla oynayinca bi kac kez tekrar gidiyo servis degismesi gerek dedi siparis verdik ama bekliyoriz video attim sol ustteki kirmisi yanip sonuyo ve 4w elfireni hatasi veriyo hararette sifirda kaliyo
IMG 9057

Ekli dosyayı görüntüle 65235 Galiba bozulmak uzre calisiyo tekrar anahtarla oynayinca bi kac kez tekrar gidiyo servis degismesi gerek dedi siparis verdik ama bekliyoriz video attim sol ustteki kirmisi yanip sonuyo ve 4w elfireni hatasi veriyo hararette sifirda kaliyo
Ekli dosyayı görüntüle 65235

check gauges dediği şey, gösterge panelinde birşeyin yanlış olması durumu. göstergeye bak diyor. gösteregye bakmayan amerikalıları uyarmak içn yapılmıştır. yani aslında hararet göstegesi bozuk ise ona dikkat çekmek için o arıza yazısı çıkar. belkide anahtar bozuk değildir yani.

Benim aracımda da "Electric Brake Error Service" hatası verdi. Arızası serviste okuttuğumda direksiyon açı sensörünün arıza verdiği ve değişmesi gerektiği söylendi. Bu işi de yetkili servisler yapabiliyormuş, fiyat olarak da 1500 gibi bir rakam söylediler. Henüz yetkili servise gitmedim ancak açı sensörünü çıkartıp açıp içini temizledim. Ancak yine de düzeltemedim. Umudum, sürekli hareket halinde olan bir parça olması sebebiyle kablolarında vs temassızlık olması ve ben kurcalayınca yerine oturup çalışmasıydı. Öyle olmadı. Şu an araçta ESP devredışı. Bu şekilde kullanıyorum. İlgili parçanın yurtdışı sitelerinde 50-100 dolar gibi fiyatları var ancak pek uğraşamadım. Aynı zamanda youtube'da konuyla ilgili bir video var. Amerika'daki bir yetkili servisin hazırladığı video. Bu arızanın bazı araçlarda akünün azalması sebebiyle sıkça görüldüğü hatta bazı Mercedes modellerinde de aynı arızaya rastlanıldığı söyleniyor videoda.
Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Kac model araciniz peki benimkisi 2006 beyin gormuyo suan arizaya gectiginde beyne giremiyorlar cigazla beyni getirttirdim deneyecegiz bide plastik anahtar ise sizlerdeki sorun bendeki metal anahtar

Wk ile ilgili benim mesajlarımı bir tarayın. bizde 2008 modeli var. 2009 ocak ayında almıştık 0 km iken. şu anda 140 bin km civarına geldi. bu araçlar epey sorunsuzdur. makyajsız 2008 öncesinde kontak anahtarı normal anahtardır ve daha sağlam bir sistemdir. ayrıca klime kontrolleri ve radyo cd ünitesi ile çerçevesi farklı döşeme renkleride biraz farklıdır. 2008 ve üzerinde nedense döşemelerin kalitesi düşüyor. dijital anahtar geliyor mercedeslerdeki gibi. bunun haricinde emme manifoldundaki emisyon kontrol kapakçıklarının kolu kırılır arıza verir. ön defransiyel burçları eskir. hepsi bu. bunlar tabi ki çok iyi bakılmş ve tüm bakımları doğru düzgün yaptırılmış araçlar için geçerli.bakılmayanları çok dökük ve kesinlikle alınmamalı çünkü parçası daha pahalı eskilere göre. bu araçlarda starscan diye bir terminal kullnıldığı için dandik servislerde o alet bulunmaz sadece markaya özel olmayan tüm obd arıza kodları ölçülebilir. eski araçlarda DRBIII kullanılıyordu.
Merhaba ' Dunden beri aracim simsek isareti ile ariza veriyor odb ile baktilar sanayide emme manifoldu degisecek dediler hemen motor iviri ziviri 1500-2000 tl dediler `emme manifoldundaki emisyon kontrol kapakçıklarının kolu kırılır` boyle birsey olabilirmi acaba gaz yemiyor suanda cok ama isindiktan sonra arabayi kapatip tekrar acinca hatada vermiyor gaz yemesindede bir problem olmuyor. arac 2006 limited.

Merhaba ' Dunden beri aracim simsek isareti ile ariza veriyor odb ile baktilar sanayide emme manifoldu degisecek dediler hemen motor iviri ziviri 1500-2000 tl dediler `emme manifoldundaki emisyon kontrol kapakçıklarının kolu kırılır` boyle birsey olabilirmi acaba gaz yemiyor suanda cok ama isindiktan sonra arabayi kapatip tekrar acinca hatada vermiyor gaz yemesindede bir problem olmuyor. arac 2006 limited.
kirilir. bizimki 120 bindeyken kirildi. o kapakciklari kontrol eden motorun soketini sokun, turboya giren hava filtresi borusunun altinda, turboya yakin yeri. uclu bir soket var. biri 5 volt. digeri sinyal ve sase. sinyal ve sase uclarina 4.7 Kohm direnc takip soketi bantlayin. akuyu sokup, bostaki arti ve eksi kablolarini burbirine degdirip akuyu tekrar eskisi gibi takin. kapakcik farkini anlamazsiniz, sadece fsssss diye emis sesi duyulur. rica ederim, bir fistikli tatlinizi alirim.

kirilir. bizimki 120 bindeyken kirildi. o kapakciklari kontrol eden motorun soketini sokun, turboya giren hava filtresi borusunun altinda, turboya yakin yeri. uclu bir soket var. biri 5 volt. digeri sinyal ve sase. sinyal ve sase uclarina 4.7 Kohm direnc takip soketi bantlayin. akuyu sokup, bostaki arti ve eksi kablolarini burbirine degdirip akuyu tekrar eskisi gibi takin. kapakcik farkini anlamazsiniz, sadece fsssss diye emis sesi duyulur. rica ederim, bir fistikli tatlinizi alirim.
Vala Çok teşekkü ederim bilgillendirme için hemen deneyeceğim. Tatlınızda hemen gönderirim :smiley:😃

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri