2005 Model Bir Honda Crv Almayi Dusunuyorm Ama??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ysfcng06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,501
Arkadaslar
bilgi olarak 2005 ve sonrası 5 ileri otomatiktik
Ve bu yüzde 10 yakıt tasarrufu demektir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Arkadaslar
bilgi olarak 2005 ve sonrası 5 ileri otomatiktik
Ve bu yüzde 10 yakıt tasarrufu demektir.

Bu güne kadar bir araçta sadece vites sayısı coğaldı diye yakıt tasarrufu yapılabildiğini ne duydum,ne okudum nede bu konu hakkında teknik bilgim olmadı.Yakıt tasarrufu o araçın motorunu en uygun devirde kullanmak olurki,uygun devir her viteste hep aynıdır.

Merhaba
Cevabınız için Teşekkürler.
Sadece teyid etmek için soruyorum
Kalkistan sonra mı 4 saydiniz?
malum kalkis birinci vitesle sonrasinda kac kere vites değişiyor.

Bu arada yeni kasa corolla mi satip crv 2 almak planim.

aktif olarak kullanmadım fakat aracı almayi planladigimdan bir çok yabanci siteye baktım ayrıca yine kullanma kılavuzları indirdim ve okudum 2005 itibari ile 5 ileri otomatik yazar.

Yerli bir kaynak bulamadım.

Kullanıcı arkadaslar var ise lütfen tecrübe edebilir mi.

İlk kalkistan sonra kac vites atıyor.

Aksi halde 2005 modele 10 lira daha fazla vermeyeyim 2005 ve ustu dusunmemin tek sebebi 5 ileri olmasi ayrıca VSA var.

2002 kasalar 30 binden başlarken 2005 45 bandında başlıyor.

Tabi dediğim gibi aktif olarak gidip kontrol etmedim.
Yurtdisi Kullanıcı yorumları
Yabancı kullanma kılavuzu
Ve honda yabancı sitelerden edindigim kaynak
Yerli olarak bulamadim.
Ozellikle vites topuzu krom lu olan kullanıcı arkadaşlarım kontrol edebilirmi.

Ince999 rumuzlu kullanıcı arkadaşım
O halde benim arac neden 6 ileri
Yeni crv neden 8 9 ileri
Ford neden 10 ileri arac yapar cunku
4 vitesle 120 km yapmak icin 3000 devir gerekiyor çünkü eski aracim 4 vitesliydi
5 ileri aracta 120 yapmak icin 2700 2800 devir gerekiyor halen kullandigimiz 96 toyota
6 ileri aracta 120 yapmak icin 2100 2200 devir gerekiyor diger aracim yeni kasa toyota
8 ileri aracta 150 icin 2000 devir abimizin Audi a6
Yani düşük devirde yüksek hiz çok sayida vites gerekiyor.
Vites sayısı arttığı icin motoru düşük devirde tutsaniz bile araç yüksek hizlara çıkabiliyor.
Özet olarak daha az yakıt sarfiyatı ile yüksek hiz .
120 km hiz icin
5 ileri aracta 3000 civari devir gerekirken
8 ileri aracta 1800 civarı devir yetiyor.
Yani yakıt tasarrufu
Ayni hızı daha düşük motor devriyle yakalayinca haliyle düşük devir düşük yakıt.
Umarım açıklayıcı olmuştur.

Eğer yanlisim var ise lütfen düzeltin.
Daha donanimli abilerim konuya açıklık getireceklerini umuyorum.

Iyi geceler

Vitesi D ye alıp gazladiğinizda 4. Vitese geçiyor 5 yok. Manueller 5 ileri. Mail adresinizi özelden atarsanız kullanma kılavuzunu gönderebilirim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ince999 rumuzlu kullanıcı arkadaşım
O halde benim arac neden 6 ileri
Yeni crv neden 8 9 ileri
Ford neden 10 ileri arac yapar cunku
4 vitesle 120 km yapmak icin 3000 devir gerekiyor çünkü eski aracim 4 vitesliydi
5 ileri aracta 120 yapmak icin 2700 2800 devir gerekiyor halen kullandigimiz 96 toyota
6 ileri aracta 120 yapmak icin 2100 2200 devir gerekiyor diger aracim yeni kasa toyota
8 ileri aracta 150 icin 2000 devir abimizin Audi a6
Yani düşük devirde yüksek hiz çok sayida vites gerekiyor.
Vites sayısı arttığı icin motoru düşük devirde tutsaniz bile araç yüksek hizlara çıkabiliyor.
Özet olarak daha az yakıt sarfiyatı ile yüksek hiz .
120 km hiz icin
5 ileri aracta 3000 civari devir gerekirken
8 ileri aracta 1800 civarı devir yetiyor.
Yani yakıt tasarrufu
Ayni hızı daha düşük motor devriyle yakalayinca haliyle düşük devir düşük yakıt.
Umarım açıklayıcı olmuştur.

Yok açıklayıcı olmadı.Yakıt tasarrufunu illede yüksek hızlarda biraz düşük motor devri ile hesaplanmaz

Yakıt tasarrufu yapmak istersek tabi ki 90 km yeterli olacaktir 4 vites bile yeter.
Ama 90 km ye kadar örneğin 150 ile gitmek istersek veya hiz limiti 120 ile gitmek istersek 1500 devirde 120 yaptiginizi düşünün.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri