2005 Jeep Liberty 3" Yükseltme Ve Kumho At51 Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gurcanbulut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,563

Uygulama sonrası araç hakkındaki görüşünüz

• Vaaauuvvv Harika Olmuş

• Bence Güzel Ama Daha iyi olabilirdi sankim

• Pek Hoşuma gitmedi

• Afedersinde bi halta benzememiş

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Yükseltme için 5cm fiberden yapacağız. Fakat jant için spacerleri olduğum yerde yapamiyorlar. Önce onu halledip sonra yükseltmeye baslayacagim. Şimdilik ayın 15'ine kadar lastik fiyatı arastiracagim. Kısmetse diğer işler de peşinden gelecek.
Aklıma takılan ise 5cm get sonrası amortisör kısa kalır mi

5 cm sorun olmaz. Ama önde fiber olurmu iyi araştırmak lazım.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fiber olayını bulunduğum yerde xj 4.0 kullanan bir kaç kişiye sordum, sorun çıkmadığını söylediler. Denemeye değer geldi.(gerçi xj önler sabit aks, aynı dayanımı kj gösterir mi?bilemedim..)
şuan aklımdaki soru ise jantları ofsetli bir modelle değişmek mi yoksa spacer ile orjinalleri dışa mı almak..
ebat önerisi olan var mı?
245-70-16 düşünüyorum ,ya da iyi fiyata bulabilirsem 255-70-16

245/70/16 kullanıyorum. 3" yükseltmeye en büyük kullanılacak lastik bence bu. 0 ET jant ile tabi ki...
Ben görsel değişikliği yapmak için jantları değiştirdim birazda. Orjinal jantlar hoşunuza gidiyorsa hiç değiştirmeyin 3-4 cm spacer işinizi çok rahat görecektir...

Yükseltme için 5cm fiberden yapacağız. Fakat jant için spacerleri olduğum yerde yapamiyorlar. Önce onu halledip sonra yükseltmeye baslayacagim. Şimdilik ayın 15'ine kadar lastik fiyatı arastiracagim. Kısmetse diğer işler de peşinden gelecek.
Aklıma takılan ise 5cm get sonrası amortisör kısa kalır mi

Fiber le nasıl oluyormuş ilk defa duydum fiber darbeleri emicek güçte değilki ployamid poliüretan teflon alüminyum bu tarz malzemeden yapılır benim bildiğim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

güle güle kullanın gürcan bey harika görünüyor aracınız. Rough cauntry hatrı sayılır bi kit, fakat önde metal takoz var konforu etkiliyor mu ,nasıl oldu haliyle yayın esnekliğini yitirdi mi ? bende düşünüyorum yorumlarınız benim için önemli

güle güle kullanın gürcan bey harika görünüyor aracınız. Rough cauntry hatrı sayılır bi kit, fakat önde metal takoz var konforu etkiliyor mu ,nasıl oldu haliyle yayın esnekliğini yitirdi mi ? bende düşünüyorum yorumlarınız benim için önemli

Çok teşekkür ederim. Görünüş olarak gayet iyi oldu. Hatta bana göre ön taraf biraz daha yüksek gibi. Onuda vinç tamponu veya vinç koyunca eşitler gibi geliyor...
Önde metal takoz olmasının bir eksi yanı var oda yüksek setlerden geçerken ses yapıyor. Onun dışında konforda bir etkisi olmadı... Yay esnekliğini kaybetmedi ama amortisörler son haddinde açık olduğundan daha fazla açılmıyor. Önlerde artikülasyon çok yapmıyor ama arkalarda muazzam bir artükilasyon var... Ben gayet memnunum aslında bi şikayetim yok. Sadece montaj yapılırken o metal parçanın altına üstüne plastik bişeyler konulmalı gibi. Sesi kesmesi için...

Kar yağınca bana gün doğdu :smiley:
En çok merak ettiğim Kumho AT51 lastiklerimin performansı idi.
Beni üzmedi. Gayette iyiydi aslında...

3 araç gittiğimiz Kemerburgaz-Bahçeköy arasındaki ormanda ufak bir su geçişi...

Onu biliyorum. Bende çok araştırdım bunu almadan önce. Ancak teraflex önlerde kule arkalarda da get var. Her iki taraftada esnemeyi azaltıyorsun. Dolayısı ile arazi performansı dahada düşer diye düşünmekteyim... Hee bide maddi tarafı var işin ki teraflex 250-300 dolar civarında idi. Kargosu vergisi ile birlikte rough country parasına geliyordu ben alırken. Şimdi ne kadardır bilmiyorum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri