2005-2006 Nissan Pathfinder İn Ortalama Motor Ömrü Nekadardır.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan merdoglu38 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,603

merdoglu38

Bizi bilmeyenler ne bilsin, bilenlere silâm olsun.
Yer
Kayseri
Arkadaşlar, son zamanlarda 2.5 tdi nissan pathfindere mekar saldım ve almaya niyetlendim. sanayide bir ustaya da düşüncemi açtım. bana bu aracın renoult motoru kullandığını ve motor ömrünün çok kısa olduğunu (250-300 bin) olduğunu söyledi. ayrıca kullanım maliyetinin özellikle parça ve yakıt masrafının çok fazla olduğunu söyledi.
Kullanan kardeşlerden ricam bu konudaki bilgilerinizi paylaşır mısınız. Teşekkürler...

Etiketler
Merhaba bende bu aractan almayi dusunuyorum 2005 model 200.000km de. Siz sorulariniza yanit bulabildinizmi?

sanmam :smiley:

çok fazla kullanıcısı olmuyor buralarda. 2 sene önce ben de çok araştırdım bunları. ilk dikkatimi çeken ise ilandaki araçlar çok temiz bile olsa büyük bir kısmı ya şanzıman ya da motor yaptırmıştı. sonra soğudum araçtan. zaten deli fiyatlar çekiyorlar.

kasa güzel, iç hacim geniş, dizel, donanımlı vs özelliği çok ama sağlamlığı nasıl?

sanmam :smiley:

çok fazla kullanıcısı olmuyor buralarda. 2 sene önce ben de çok araştırdım bunları. ilk dikkatimi çeken ise ilandaki araçlar çok temiz bile olsa büyük bir kısmı ya şanzıman ya da motor yaptırmıştı. sonra soğudum araçtan. zaten deli fiyatlar çekiyorlar.

kasa güzel, iç hacim geniş, dizel, donanımlı vs özelliği çok ama sağlamlığı nasıl?

Kullananlar memnun gibi. Bir kaç kişiyle konuştum. İlandaki araçların kilometreleri çok yüksek. Motor yaptırmaları doğal değil mi dersiniz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ben açıkçası kullanıcısına denk gelmedim, ondan araba iyi-kötü yorumu yapamıyorum. ama ararken takip ettiğimde edindiğim izlenim buydu ve bu sebepten vazgeçtim. 200-250k daki bir aracın motor yapılması bence normal değil, WJ2.7 ya da WK 3.0 larda bu kmlerde motor yapılmış pek yok, enjektör değişimi olabilir ama motor yapılması bana göre pek hoş değil.

şimdi ben de baktım araçlara evet km ler uçmuş gitmiş, zaten 17 tane satılık var ve 9 tanesi de galeriden. bu da düşündürücü

hele nissan dizel motoru mümkün değil bozulmaz. bozulmamalı. araçlara deli para istiyorlar. al elinde kalsın sonra.

Merhaba
Ben de 2008 model pathfinder var 214 bin kilometrede çok memnunum hiç bir sıkıntın çıkartmadı bende alırken çok araştırdım ama maalesef çok birşey bulamadım konu hakkında yardım isteyen olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum gerçi motor konusunda çok bilgi sahibi satılmam ama almadan önce servis de araştırdım sanayi de ki ustalara sordum bu tarz araçların motorlarının ve sanjımanın çok sağlam olduğu ve hiç bir sıkıntı cıkartmadıgı söylendi ben aldığında 200 binndeydi ben yaklaşık 15 bin kilometre yol yaptım şuana kadar bir sıkıntı yok bi kara duman atma problemi var o da turbo motoru yırtulmıstı azaldı ama tamamen gitmedi zamanla gider dediler
Motor aksama navarayla aynı bazı ufak parçaları farklı o sebepten parça sıkıntısı çok cekmeyiz bazı ufak tefek aksesuarları aliexpress sen sipariş verdim daha uygun fiyata geliyor

20171227 205049

bendede 2006 var menmunum. araç alınınca ilk önce radyatör değişmemeişse kesinlikle değişmek lazım motor yaptıranlar genelde bu yüzden yaptırıyorlar

20.08.2005 yılında satın aldım.. şu an 435,000 km de.. Çok hızlı ve sert kullandığım için 150.000 km de ve 250,000 km de 2 defa silindir kapağını değişmek zorunda kaldım.. gizli hararet yaptığı için silindir kapağında kılcal catlaklar oluştuğu için su eksiltiyordu.
ve otomatik sanzuman yağ soğutucusu su radyatöründen gectiği için 200.000 civarında sanzuman yağı icine su motorun icine şanzuman yağı karıştı...
bir defa otomatik sanzuman bakımı yaptırdım.
o yüzdendirki bencede .. bu arabanın radyatörü mutlaka belli aralıklarla değiştirilmeli yada ve ...şanzuman yağı 50 bin km de bir değiştirilmeli..
yakıt konuşuna gelince 2200 kg lık kocaman bir tank için sehir içinde kullanmaya bağlı 9,5 ile 12,5 litre arasında bir sarfiyatı var.
kamyon gibi şaşesi olan tank gibi arabadır tavsiye ederim..yağını -yağ filitresini değiştirerek cok uzun sire sorunsuz kullanılacak bir araba bence...
Bence tek eksiği bluetooth ile bağlanarak müzik dinleyememek...

20.08.2005 yılında satın aldım.. şu an 435,000 km de.. Çok hızlı ve sert kullandığım için 150.000 km de ve 250,000 km de 2 defa silindir kapağını değişmek zorunda kaldım.. gizli hararet yaptığı için silindir kapağında kılcal catlaklar oluştuğu için su eksiltiyordu.
ve otomatik sanzuman yağ soğutucusu su radyatöründen gectiği için 200.000 civarında sanzuman yağı icine su motorun icine şanzuman yağı karıştı...
o yüzdendirki bencede .. bu arabanın radyatörü mutlaka belli aralıklarla değiştirilmeli yada ve ...şanzuman yağı 50 bin km de bir değiştirilmeli..
yakıt konuşuna gelince 2200 kg lık kocaman bir tank için sehir içinde kullanmaya bağlı 9,5 ile 12,5 litre arasında bir sarfiyatı var.
kamyon gibi şaşesi olan tank gibi arabadır tavsiye ederim..yağını -yağ filitresini değiştirerek cok uzun sire sorunsuz kullanılacak bir araba bence...
Bence tek eksiği bluetooth ile bağlanarak müzik dinleyememek..

Bence tek eksiği bluetooth ile bağlanarak müzik dinleyememek...
Merhaba....yuksek km de alsak r51 icin sifir blok satinalinabiliyor mu ? Nissan da n filan...boyle birsey var mi

Merhaba....yuksek km de alsak r51 icin sifir blok satinalinabiliyor mu ? Nissan da n filan...boyle birsey var mi
R51 Pathfinder,. 2.7 Terrano,3.0Terrano yani 2005 yılında üretilen Nissanlar Gerçekten sıkıntılı diye düşünüyorum.Fransa ve İspanya üretimlermiş.Reno ortalığı. Maddi yönden üzer.Usta da problem anlayanda uçmuş.Yedek parça farklı bı sıkıntı. Aksesuar yok gibi.Almadan parça için servise bı danışın derim.Almadan önce 2 kez düşünmek gerek diye düşünüyorum.Motor blok Taiwan Çin yansanayi ,Orjinal çıkma bile uçuk paralar.Yakıt şehir içi 12lt üzeriydi R51 kasada.Uzun yol 90km sabit hızda 9 lt.Bastıkca yakar.Arazide 4 h konumda 15lt üzeriydi.250000km den sonra motor isteye bilir.km orjinalmi dikkat et.70000 km de şanzıman yağı değişim.40000 de daha iyi olur.Radyatör altında şanzuman yağ soğutucu patlatır,Şanzımana su karıştırır .Devamlı kontrol ister.Yüksek sıcaklıkta hemen üst kapak çatlatır , hemen conta yakar,Motora yağa su katar.Allahtan Navara varda bir kısım aynı parça 4*4 ü ile.D40 kasa 4*4 Navara.Şu dolar kurunda kaça çıkar bende bilemem.Orjinal olmayan Sensörlü Porya bilyesi mi hemen bozar ABS arızası verir.Otomatik şanzıman beyni zor bulunur uçuk para komple.Sanrooftan zamanla su alma problemi vardır iyi bak.Koltuk döşemeleri özellikle bej olanlar çabuk yıpranır gerçek deri olduğu halde.Tavan çıtaları in plastikleri bile zor temin edilir servisten(2020 gibi 650 TL idi tek parça)Multi medya navigasyon DVD li eski tiptir.TR haritası yoktur içinde.Cd changer bile claryent marka USB sizdir.Üzerinde oynama yapmak cesaret ister Yapanlar var.Arka takım Trawers ve helozon tablaları çok pahalı iyi bakılmalıdır.Kaza darbe varmı Airbag sistemi vs.Navigasyonsuz modelide var.Son olarak Alırken iyi para isterler,Satarken bı çok galeri takasa bile girmez.Öldürür alırlar aracı oda işin farklı bı yönü.Merak duyanlar bu maceraya bilerek veya bilmeyerek girerler.İlanlarda 20 ilanı geçmez.Zaten TR de 140 civarı vardır.Her aracın gurubu var iyi takip etmek gerek.Ben Yaşadıklarımı ,gördüklerimi yazdım.Kesinlikle Aracı kötülemek gibi bı düşüncem yok sadece tecrübelerimdir.Her aracın kronik kusurları vardır,Takdir Sizlerindir.Km si düşük,Orjinal ,Nissan servis bakımlı Uygun Kupon araç bulunursa Bunlarda göze alınırsa R51 Pati neden alınmasın diye düşünüyorum.Gerisi Sizlere kalmış diyelim Allah hepimizin gönlüne göre versin.Biz bu sayfayı da 5 yıl önce kapattık diyelim.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR