2005 2.0 Suzuki Grand Vitarami - 2005 3.0 Di Terrano Mu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cihangirx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,451
merhabalar
şu an elimde mevcut olan x-trail imi satıp suzuki yada terrano almak niyetindeyim
suzukiden sıkıntım yok tek sıkıntı bagajın yetersiz olmasıBi
terrano ise hem güçlü motor hemde büyük bagaj
buradaki terrano cuların forumlarını okudum bayağı heves vardı ama sonra herkes forumdan koptu demekki mun kalmayınca araçlarını sattılar diye düşünüyorum siz ne dersiniz
Konun üzerinden biraz geçmiş ama en azından daha sonra Terrano almayı düşünenlere faydası olur diye yazıyorum...2002 Modelini üç yıl kullandım ve sattığımda sanayideki ustalar çok üzüldü.:smiley:Aslıda arazide de yolda da uyumlu bir araç,otomatik vites,rahat deri koltuklar sürüşü keyifli hale getirirken,geniş bagaj hacmi kamp,av veya off road için büyük avantaj oluyor...Modifiye için yeterli malzeme zorda olsa bulunuyor.
Ama ben bu aracı satmamak için direndikçe o sat beni diye ısrar etti ve üç yılın sonunda sattım.
Yaşadığım en büyük ve kronik olduğunu sonradan öğrendiğim problem ise hararet problemiydi...Tabi mevsim şartları ve coğrafi artlar da etkiliydi bu problemde ama çok rahatsız edici bir sorundu....Ustalar her şeyi denedi diyebilirim,Radyatör büyütüldü,ikince manual fan takıldı,termostat değişti,araçta ki fazla ağırlıklar atıldı...ama sonuç yine aynı.
Japonlara söylenmiş bu durum onlar gelmiş incelemiş,demişler ki bu araç Antalya da yapar bu sorunu,dağlarınız dik ve virajlı,havanız sıcak ve nemli ama ben bu sorunu ege de de yaşadım.
Antalya dan Korkuteline (40 dk lık yol) üç mola ile ancak gidiyordum.Gökovadan Muğlaya çıkarken de aynı.Düzde sıkıntı yok ama dağlara sararken terliyordum valla...Belki soğuk memleketlerde sorun olmaz ama Antalya ve benzeri iklimlere uygun değil Terrano 2.7 TDI.
3.0 Motorda bu sorun çözüldü demişti ustam,umarım öyledir çünkü bu sorunun haricinde keyifli bir araç.(bu sorun sadece benim araçta olan bir sorun değilmiş)

Etiketler
açıklamanız için teşekkür ederim bu kışıda x trail ile geçirip bahara doğru satmayı düşünüyorum ve aynı zamandada araştırmalarım sürüyor

Son düzenleme:

Yaklaşık 1 senedir 2.7tdi 2000 model terrano sahibiyim. Bende binek aracımı satıp aldım. Aldığımız araç 224.000 km de idi şu an 236.100 km de. Terrano almadan önce suzuki bende düşündüm ama lpg sevmediğim ve bagaj hacmini yetersiz bulduğum için vazgeçtim.
2003 sonrası terranolarda 154 hp lik zd30 motor kullanılmış ilave olarak cd çalar ve ısıtmalı koltuklar mevcut. Zd30 motor 2.7tdi motora göre daha az yakıyor deniliyor. Ben şu an 32" mt lastik ile 14 15 lt arası yakıt ortalaması ile kullanıyorum.

Kullanması son derece keyifli bir araç. Aracın şasili olması ayrıca bir avantaj. Arka koltukları tamamen yatirdiginiz da aracın içinde çok rahat 2 kişi uyuyabilir.

Araç büyük olduğu için şehir içi park sorunu olabilir.

Şimdilik bu kadar

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Araca hâlâ biniyormusunuz. memnunmusunuz size göre ekstra problemler nelerdir tam 3.0D alma aşamasındayım teşekkürler

Konun üzerinden biraz geçmiş ama en azından daha sonra Terrano almayı düşünenlere faydası olur diye yazıyorum...2002 Modelini üç yıl kullandım ve sattığımda sanayideki ustalar çok üzüldü.:smiley:Aslıda arazide de yolda da uyumlu bir araç,otomatik vites,rahat deri koltuklar sürüşü keyifli hale getirirken,geniş bagaj hacmi kamp,av veya off road için büyük avantaj oluyor...Modifiye için yeterli malzeme zorda olsa bulunuyor.
Ama ben bu aracı satmamak için direndikçe o sat beni diye ısrar etti ve üç yılın sonunda sattım.
Yaşadığım en büyük ve kronik olduğunu sonradan öğrendiğim problem ise hararet problemiydi...Tabi mevsim şartları ve coğrafi artlar da etkiliydi bu problemde ama çok rahatsız edici bir sorundu....Ustalar her şeyi denedi diyebilirim,Radyatör büyütüldü,ikince manual fan takıldı,termostat değişti,araçta ki fazla ağırlıklar atıldı...ama sonuç yine aynı.
Japonlara söylenmiş bu durum onlar gelmiş incelemiş,demişler ki bu araç Antalya da yapar bu sorunu,dağlarınız dik ve virajlı,havanız sıcak ve nemli ama ben bu sorunu ege de de yaşadım.
Antalya dan Korkuteline (40 dk lık yol) üç mola ile ancak gidiyordum.Gökovadan Muğlaya çıkarken de aynı.Düzde sıkıntı yok ama dağlara sararken terliyordum valla...Belki soğuk memleketlerde sorun olmaz ama Antalya ve benzeri iklimlere uygun değil Terrano 2.7 TDI.
3.0 Motorda bu sorun çözüldü demişti ustam,umarım öyledir çünkü bu sorunun haricinde keyifli bir araç.(bu sorun sadece benim araçta olan bir sorun değilmiş)

Bende bu aracı seviyorum ama Antalya da yaşayan biri olarak suzuki grand vitara 2.5 mi yoksa bumu derken bu yazı çıktı karşıma . Bakalım neye karar vereceğim ..... :smiley:

Bende bu aracı seviyorum ama Antalya da yaşayan biri olarak suzuki grand vitara 2.5 mi yoksa bumu derken bu yazı çıktı karşıma . Bakalım neye karar vereceğim ..... :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.