2004 ve Öncesi Doblo'lar Problemli mi?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan absinthe_brk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 135,531
Ynt: 2004 ve Öncesi Doblo'lar Problemli mi?..

Merhaba Arkadaşlar
formunuza yeni üye oldum,fırsat buldukca paylaşımlara katılacağım,İstanbulda ikamet ediyorum,ticaretle uğraşıyorum
2005 1.9 Doblo Jtd kullanıcısıyım.Aracı sıfır almıştım,şuan 163 000 km de
Bu zamana kadar araçla ilgili hiçbir problem yaşamadım,yalnız bugünlerde özellikle araç ısındıktan sonra kalkışlarda titreme başladı,sürekli gittiğim özel servis ustası araca bindi,test etti,arızanın volan dişlisnden kaynaklandığını,bunanla birlikte debriyaj setininde değişmesi gerektiğini söyledi.Oysaki bu seti değişeli daha 30 000 km oldu.
Yedek parça fiyatlarını sorduğumda hiçte küçümsenmeyecek bir maliyet çıkardılar,işçilik hariç 650 tl...Şuan kararsızım.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımdan cevap bekliyorum.. :smiley:

Etiketler
Dobloda 1.9 JTD volan arıza

Mesajlarınızı okuduğum da volan arıza yapılsa dahi tekrar nüksedebiliyormuş,ustamda böyle bir sorunun değişimden sonra olmayacağını söylüyor,silkeleme çok fazla olmasa sorun etmeyeceğim,ama malesef rahatsız edecek derecede..kararsızım ... ???

DOBLO CLASIC

Bu sene değiştirmeyi düşünüyordum yeni dobloyla,fakat o kadar çok şikayet varki vazgeçmek zorunda kaldım.Şikayetler motordan değil,aksesuar ve donanımlarla ilgili..
Ben aracımda böyle sorunlarla karşılaşmadığım için bana çok garip geldi doğrusu..Bir çuval para ver sonra servisten çıkma...hiçte akıllıca değil..Özellikle JTD motor gerçekten efsane..
Yazın tatile giderken ekonomik kullanımla 850 km ye 45 litre eur mazot yaktı..
Sürat desen var,gücü zaten tartışılmaz,ikinci viteste dahi araç patinaja geçiyor..
Şehir içi yakıtı 1.3 göre biraz fazla,oda gayet normal,ekmeğin büyüğü hamurdan olur derler büyüklerimiz.Gülü seven dikenine katlanır misali gibi...

Ynt: DOBLO CLASIC

Forum çok sessiz,sanırım arkadaşlarım yoğunluktan olsa gerek fazla katılımda bulunmuyorlar...
Benim Clasıc doblo...

Jant 1

Merhaba

Bende iş yerinin bana verdiği 2011 Doblo Cargo yu kullanıyorum, şu anda 10000 Km yi doldurdu, daha periyodik bakıma girmedi (20.000 Km de bir oluyor periyodik bakımları)
ancak daha önceki kasalarınıda kullanmış biri olarak, 2011 de Doblo nun kendini aştığını söyliyebilirim. Bendeki versiyonda sadece start stop, navigasyon pakedi ve direksiyondan kumanda yok. Onun dışında şu anda binek araçlarda bulunan her şey var neredeyse.

Yakıt ekonomisi olarak da İstanbul trafiğinde sabah Sefaköy den Dudullu ya, gün içinde şehir içinde kullanım ve akşamda Dudullu dan Sefaköy e şeklinde bir rota ile haftada bir, bir depo mazot alıyorum, 60 litrelik depo ile 1100 km yol yapıyorum.

Bence çok iyi bir araç çıkarmışlar.

Yeni doblo yüke dayanıklı mı?

Yeni Doblolar yüke dayanıklı mı? Ben Matbaa işi yapıyorum,taşıdığım kağıtlar çok ağır
Örneğin resimdeki bir palet kağıdın ağırlığı 600 kg,bu tür ağırlıklarda hiç sorun yaşamadım,şimdikilerde makas olmadığından fazla yükte patlama veya kaçırma yaşadınızmı ?
[/quote]

Yk tama

merhaba,

Bizim iş yerinde satılan UPS leri sevkiyata çıkan arkadaşlar tıkabasa dolduruyorlar, tahmini 800 - 850 kilo civarında ağırlık yapıyor
haliyle çekişi biraz düşüyor aracın ama konfor yol tutuş ya da yürür de herhangi bir sıkıntı yaşamadık
tabii birazda kullanıma bağlı, çukurlara kasislere dikkat ediyorlar bizimkiler (benim çenemden korkuyorlarda) :smiley:

İşyerinde kullanmak için 6 ay önce 1,9 D 2004 doblo aldım. Hafta sonları bolca beraber vakit geçiriyoruz. O kadar ki 6 aydır KOÇ gizli ortağım oldu :smiley:

Merhaba Mesud Kardeş
Doblolarda 1.9 D düz motorlar çok sorunlu,şikayetçi olmanız çok doğal.Turbo olsaydı (JTD) böyle bir sorunla karşılaşmadınız.Daha önceki mailimde belirttiğim gibi 163 000 km yol yaptım,motorla ilgili hiç sorun yaşamadım.Volan arızasıda normal geliyor bana,6.5 yıldır kullanıyorum.
Bu arıza Cady lerde çok kronik.Benim Cady sahibi dostum 9500 km de volan ve baskı balata değişimi yaptı...

Bülent kardeş paylaşım için tşk.
Dün yolumun üstünde fıat bayisine uğradım yeni ve clasıc doblo fiyatları hakkında bilgi almak için.
Yoğunluktan dolayı araç yokmuş
en erken 1 ay termin veriliyor,en alt versiyonuna 30.200 tl fiyat verdiler,şaşırdım doğrusu,fazla talepten dolayı zam yapmışlar
Clasıc dobloda ise 1.9 motor üretimden kalkmış...
Araç almak için en uygun zaman yıl sonu,kota dolumu için çok cazip fiyatlara alınabiliyor,ben doblomu yıl sonuna yakın almıştım..

Fiat Doblo 2010 800x600 wallpaper 03

Oto show fuarında sanruflu partnerde dikkat çekiciydi,aslında çok güzel araç yapmışlar,ama malesef parça ve servisi çok pahalı
Kangonunda içi ve gizli gözleri çok akıllıca yapılmış,çok ferah ve aydınlık...

KANGO

Otobanda 110 bg 260 torgluk partnerle benim dobloyu test ettik,kafa kafaya gittik,oysaki onun bg gücü ve torku daha yüksekti..arkadaşımda şaşırdı,o tokatlarım zannediyordu ama olmadı,hatta düz yolda ben birazdaha öne çıktım...

Partner800vd9

Kırmızı şimşek' Alıntı:
Bülent kardeş paylaşım için tşk.
Dün yolumun üstünde fıat bayisine uğradım yeni ve clasıc doblo fiyatları hakkında bilgi almak için.
Yoğunluktan dolayı araç yokmuş
en erken 1 ay termin veriliyor,en alt versiyonuna 30.200 tl fiyat verdiler,şaşırdım doğrusu,fazla talepten dolayı zam yapmışlar
Clasıc dobloda ise 1.9 motor üretimden kalkmış...
Araç almak için en uygun zaman yıl sonu,kota dolumu için çok cazip fiyatlara alınabiliyor,ben doblomu yıl sonuna yakın almıştım..

Rica ederim. Bizde ki dobloyu biz Bursada Ban Oto da bulabildik 2010 Kasım ayında, oda Kargo modeli olduğu için. Şu anda dediğiniz gibi inanılmaz bir yoğunluk varmış ama talep var diye zam yapmaları ne kadar iş ahlakına uygun o tartışılır işte

Kırmızı şimşek' Alıntı:
Merhaba Mesud Kardeş
Doblolarda 1.9 D düz motorlar çok sorunlu,şikayetçi olmanız çok doğal.Turbo olsaydı (JTD) böyle bir sorunla karşılaşmadınız.Daha önceki mailimde belirttiğim gibi 163 000 km yol yaptım,motorla ilgili hiç sorun yaşamadım.Volan arızasıda normal geliyor bana,6.5 yıldır kullanıyorum.
Bu arıza Cady lerde çok kronik.Benim Cady sahibi dostum 9500 km de volan ve baskı balata değişimi yaptı...

Konu başlığı 2004 ve öncesi olduğu için yazdım bendeki şikayetlerle örtüşüyor. Tabiki tüm model ve versiyonları kötü değildir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.