2004 terios sx

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan livan08 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,457
Ynt: 2004 Terios Sx

Arkadaşlar merhabalar, TERIOS başlığı altında uzun süredir bir durağanlık olduğunu görüyorum. ??? Benim sorularımla biraz hareketlenir diye umuyorum.
Arkadaşlar, ben son 1 yıla kadar hep binek araç kullanmıştım fakat 1 yıldır da Dacia Duster 4x2 (110 BG - DCI) kullanıcısıydım. (Fakat maddi nedenlerden dolayı geçen hafta satmak zorunda kaldım :() Duster'dan ve de bu GEZENBİLİR.COM sitesinden sonra bende arazi araçlarına karşı ilgim oldukça arttı. Bu yüzden Duster'a oranla daha ucuz 2. el 2004-2007 arası Terios SX almayı planlıyorum. Motorun küçük olması vede daha masrafsız olması nedeniylede düz vites düşünüyorum. Çok fazla (hafif de olsa) Offroad yapacağımı sanmıyorum. Ben daha çok piknite dağa bayıra çıksın vede özellikle karlı-buzlu yollarda beni yolda bırakmasın istiyorum (Ankara Dikmende oturuyorum ;D). Bu arada özellikle kışın karlı yollarda yada yol dışında ;D araçla dolaşmayı çok seviyorum. Bunun içinde Terios'un bana yeteceğini düşünüyorum. (Sizinde fikir ve görüşlerinizi çok önemsiyor ve bekliyorum)
Şimdi siz değerli forum üyelerinden ricam;
1-Yukarıdaki beklentilerime ve de genel olarak bu aracı tavsiye edermisiniz? (Daihatsu'nun Türkiye'den çekilmesi vazgeçmem için sebepmidir?)
2-Bu aracı alırken Ankara'da nereye veya hangi servise baktırabilirim?
3-Belirttiğim 2004-2007 eski kasa Teriosların standart lastik ebatı kaçtır? Ve 215*65*16 ebat bu araca uyarmı?
4-Araca LPG taktırmak istersek bu araç için özel tavsiye edeceğiniz marka varmıdır? (Ben daha önce BRC kullandım ve hiç problem yaşamadım) Ankara'da tavsiye edeceğiniz bir LPG servisi varmı?

Vereceğiniz bilgi ve görüşler için şimdiden çok teşekkür ederim.

Etiketler

Yasin ustam Suzuki Grand Vitara 1600 cc, 3 kapı düşünür müsünüz? 2004-2005 modelleri 2wd- 4h-4L(Ağır devir) seçeneği de sunuyor. Terios'ta ağır devir olmadığı için araç çekme, karlı yokuşta kalkış vb. durumlarda debriyaj balatası sıyırabiliyor.

2005 MODEL DI 2

sefa55' Alıntı:
Yasin ustam Suzuki Grand Vitara 1600 cc, 3 kapı düşünür müsünüz? 2004-2005 modelleri 2wd- 4h-4L(Ağır devir) seçeneği de sunuyor. Terios'ta ağır devir olmadığı için araç çekme, karlı yokuşta kalkış vb. durumlarda debriyaj balatası sıyırabiliyor.
Sefa bey merhabalar, aslında bekar veya çocuksuz olsam belirttiğiniz aracı tercih edebilirdim. Fakat aracın 3 kapılı olması, 4 yaşında ve huysuz bir kızım ;D olduğu için, mecburen tüplü kullanacağım ve de zaten çok küçük olan bagajın tüpten dolayı kullanamayacağım olmamdan, fiyatının Terios'a göre daha pahalı olması ve de yakıtının tüplüde olsa Terios'a göre baya fazla yakmasından dolayı şuanda bu aracı tercih edeceğimi sanmıyorum. Belki ileride maddi durumları düzeltirsek Vitaranın 5 kapılısını tercih edebilirim. İlginiz teşekkür ederim.

Terios çok güzel arabadır.
LPG de az yakar,iyi kaçar.Sağlamdır,kolay arıza vermez.
Şehir içinde çok parik ve ataktır,heryere sığar her yerden geçer.
Parçası uygun fiyatlıdır,LPG ye uyumludur.
Arazide canavar gibidir,Diff lock vardır,kolay kalmaz.
Uzun yolda sıkıntılıdır,insanı çok yorar,vites aralıkları kısa olduğu için 100 km /h dan sonra çok bağırır.Ama 150 basmıştım.
Daihatsu nun çekilmesini sorun yapmayın,parçası bol.
Ankara da Suzuki servislerine gösterebilirsiniz.
Bagajdaki sandığı çıkartınca Simit tank oraya sığıyor,bagaj yer kaplamıyor,ben Atiker taktırmıştım.daha sonra marangoz arkadaşta sandık yaptırdım çok güzel olmuştu.
Şimdi 2005 Suzuki GV var ama hala Terioslara yolda döner bakarım.
Umarım istediğiniz gibi olur selamlar.

IMG 0002

IMG 0006

IMG 0008

salih yardımcı' Alıntı:
Terios çok güzel arabadır.
LPG de az yakar,iyi kaçar.Sağlamdır,kolay arıza vermez.
Şehir içinde çok parik ve ataktır,heryere sığar her yerden geçer.
Parçası uygun fiyatlıdır,LPG ye uyumludur.
Arazide canavar gibidir,Diff lock vardır,kolay kalmaz.
Uzun yolda sıkıntılıdır,insanı çok yorar,vites aralıkları kısa olduğu için 100 km /h dan sonra çok bağırır.Ama 150 basmıştım.
Daihatsu nun çekilmesini sorun yapmayın,parçası bol.
Ankara da Suzuki servislerine gösterebilirsiniz.
Bagajdaki sandığı çıkartınca Simit tank oraya sığıyor,bagaj yer kaplamıyor,ben Atiker taktırmıştım.daha sonra marangoz arkadaşta sandık yaptırdım çok güzel olmuştu.
Şimdi 2005 Suzuki GV var ama hala Terioslara yolda döner bakarım.
Umarım istediğiniz gibi olur selamlar.
Salih bey öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Resimlerdeki Terios sizin eski aracınızmı bilmiyorum ama hakikaten çok güzel ve diri duruyor. LPG olayını da çok güzel düşünüp kamufle etmişsiniz. Bu arada sizleri ANOFF linkinden sürekli takip ediyorum (beni sık sık pencereden görürsünüz ;D) ve çok imreniyorum sizlere. Fakat henüz 4x4 aracım olmadığı için henüz kendimi tanıtmadım ve aranıza katılamadım malesef :( (Savaş başkan ve sizlerle tanışmayı çok isterim)
Bu arada internette gördüğüm bir Terios için dün İskenderun'a gittim. Öncesinde sahibiyle baya konuştuk, aracın hiç bir sıkıntısı olmadığını söyledi, Tramer'den de sorgulatınca hiç hasar kaydı görünmüyordu. Neyse gittik İskenderun'a Aracın sahibiyle önce aynı zamanda Daihatsu'nun da yetkili servsini yapan bir Kia servisine gittik expertiz yaptırmak için, fakat adamlar bunun için hem 200 Tl gibi bana göre uçuk bir rakam istediler hem de sorduğumda herhangi bir cihaza bağlamadan sadece gözle kontrol yaptıklarını söylediler, bende teşekkür edip oradan çıktık. Oto sanayiye gittik. Orada aynı zamanda eski bir Daihatsu servis ustasını bulduk tesadüfen, baktı ve aracın motorunun sorunlu olduğunu söyledi. Yağ yaktığını ve benimde gördüğüm yağ çubuğuna göre araçta yağ yoktu. 3 bin Tl civarında masraf çıkartabileceğini söyledi. Araç sahibi ise ısrarla böyle bişey olamayacağını ve yağı yeni kendisinin koyduğunu söyledi (daha sonra benim ve 2. ustanın söylemesiyle yağı maximum seviye yerine minimum seviye hizasında doldurduğunu anladı) ve başka bir ustaya daha baktırmamızı istedi, peki dedik ve japon (suziki) araçlarını da bakan bir ustaya götürdük o da aynı şeyi söyleyince ikna oldu arkadaş. 2. usta bu yağ yakma olayının LPG'den kaynaklandığını söyledi (lpg araca yaklaşık 8-10 bin km önce takılmış). Dolayısı ile aracı alamadan geri geldim :-\

Tekrar merhaba,
Öncelikle geçmişolsun diyeyim,sıkıntılı bir araçtan kıl payı kurtulmuşsunuz.
Daihatsular gerçekten çok sağlam araçlar,çok hor kullanılmazlarsa kolay kolay arıza vermiyorlar.
Malesef servisler çok sıkıntılı,ben de aracımı aldıktan sonra bir baktırayım diye Şaşmaz Kanguru Otoya götürdüm,Orada Osman denen vatandaş vardı araca baktı,bindi,dolaştı,boyasını kontrol etti daha sonra ben 450 tl vererek yağını,suyunuisileceklerini,balatalarını vs değiştirdim temizce bineyim diye.Aracın sadece sağ arka kapı da 15 cm kare çapında bir boya olduğunu söyledi.Gün geldi ben aracı satmak için müşteriyle beraber yine aynı yere gittim,Müşteri geçen ramazan da Karamandan geldi,Osman efendi arabaya baktı,boyasını kontrol etti,bindi dolaştı.
Sonuç:Arabanın sol ön ve arka kapısı yan çıtalardan yukarı boyalı,aracın yürüyeni bozuk 400 tl masrafı olur dedi.Müşteri işkillendi tabi ben adama arabam on numara gelin alın ve gidin dedim.Tabi adam arabayı almadı ben de 200 tl mübarek gün yol parası verdim vatandaşa.
Sonra aracı Bosch car agötürdüm güzelce yürüyenine baktırdım,Sonuç:Rot ayarı bozulmuş 35 TL ye hallettim.Sonra Osman a gittim ve çattım,yazık size dedim.

Velhasıl araba işi zor iş iyi usta bulmak zor,şimdi herkes usta olmuş,tutturmuş bir yol gidiyor...Ne diyeyim Allah kötüye iş bilmeze düşürmesin...

Anoff la igili olarak 4*4 e gerek yok her daim katılabilir,fikirlerinizi iletebilir, farklı konularda olsun araçlarla ilgili olsun her konuda (siyasi hariç) paylaşımda bulunabilirsiniz.
Laf aramızda biz pencereden bakanlara kızıyoruz,o kadar takip edip bir selamı esirgiyor iki hal hatır sormuyorlar.
Lütfen katılın araç olması şart değil biz temiz insanlarla sohbet etmeyi seviyoruz,aracınız yoksa bizim araçlarla gelirsiniz ne olacak.
Selamlar...

Salih bey gerçekten araç işi şans işi. Hele ki düzgün ve ahlaklı bir usta (her alanda) bulmak özellikle büyük şehirlerde çok zor. Allahtan İskenderundaki ustalar öyleydi, Terios'tan anlamayanlar, biz bu arabadan anlamayız dediler. Anlayanlar da teşhisi doğru yaptı. Yetkili servisin 200 Tl istediği ekspertizi ben sanayide 2 farklı ustaya toplamda 20 Tl'ye yaptırdım.
Bu arada ben 4x4 konusunda ve teknik anlamda çok acemiyim. Sizin gibi büyüklerimizden öğrenecek çok şeyim var.

Estağfurullah,
Ben de çok anlamıyorum bakmayın,sağdan soldan araştırıyor,bilemediğimi soruyorum.
Dediğim gibi sayfamızı takip edin,katılım gösterin,bildikleriniz bizimle paylaşın,bilmediklerinizi öğrenin.
Hem biz öğrenelim hem siz ve başkaları...
Selam ve saygılarımla....

Sayın Yasin bilgiç;
Ben 2008 de bir ilan üzerine (malum site)İskenderun'dan mevcut arabamı aldım.Araç 2005 model ve 17.500 km. idi. Sınıfının en üst versiyonu, deri koltuk, açılır tavan...vs... Bana söylenen;aracın iki kazalı olduğu, serviste sol kapı,sol çamurluk ve motor kaputunun serviste değiştirildiydi.Daihatsu bayii dediğiniz gibi kapanmıştı ve aynı ustalar KİA servisine geçmişti. Bana açıkça söylendiği ve tramer kaydında da görüldüğü için,servisine bile sormaya gerek görmeden aracı aldım.( Jipleri gelmeden de,93 ten beri Daihatsu araç alıp kullandığım için bu araçları severek ve güvenerek kullanırdım). Haftada bir asfalt yoldan yaylaya gittiğim için tüp bile taktırmadım ve aracım şu anda orijinal 31.000 km.de :smiley: Aracı aldıktan bir gün sonra sanayide kaportacı arkadaşlarıma; bir kaç sene sonra satmak istediğimde galericilere gösterdiğimde ,aracın "oricinal" olduğunu öğrendim... ;D Servis kazığını atmış; ama Allah var hakkını da vermişti demek! ;) 2008 den bu güne sadece yağını ve hava filtresini değiştirmek için motor kaputunu açtım. Bir tek gün arızam yok, tamirci yok... Aynı yaştan bir arkadaşımın arabası geçen gün (buji parçasının motora kaçması sonucu) motoru indirilip tamir gördü,2 milyar masraf çıkardı .Ama takdir edersiniz ki, komple elden geçirilmiş. Sorduğumda,tüm parçaların 3 günde temin edilip, 5. gün aracını teslim aldığını söyledi.Kısaca;sorunsuz bir araçtır.Hem taksi,hem arazi keyfi derseniz; düşünmeden alın derim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri