2004 terios sx

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan livan08 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,485

livan08

Kamp I
Yer
artvin
aracım 2004 model 1300cc motor gücü 62,5kw benzin/lpg sürekli 4x4 ve çapraz kilit mevcut.60000km de.araca hiç modifikasyon yapmadım ,daha doğrusu şuana kadar gerek duymadım.benim doğa gezilerimde bana yeterli oluyor.tek sıkıntım motor gücünün düşük olması
[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

PICT0018

PICT004000

Al9002

154240 475601645901 537915901 5614779 1501972 n

Etiketler

Ynt: 2004 terios sx

merhaba,
bende Terios almayı düşünüyorum, LPG şehir içi, şehir dışı yakıt tüketimi nasıl aracınızın? günlük trafikte, haftasonu hafif arazi şartlarında kullanmayı amaçlıyorum, ayda 1100 Km. yapıyorum, sadece işe gidip gelmek için :smiley: bu yüzden yakıt tüketimi çok önemli

2005 sx var bende.veteriner olduğum için çok yol yapıyorum.tüple 50000tl ile şu anda 200 km civarına yapıyorum.yazın 230 km yapıyordum.km de 22-25 krş civarında yakıyor ve bence süper.arkadaşımda suzk grn.vitara var 2007 35krş yakıyor tüpte.

cevap için teşekkürler, bu veriler tatminkar sürekli dört çeker bir araç için özellikle :smiley: sanırım terios alacağım :smiley: bagaj sıkıntısı da olmasa tadından yenmez bu araç :smiley:

huntingmaster' Alıntı:
merhaba,
bende Terios almayı düşünüyorum, LPG şehir içi, şehir dışı yakıt tüketimi nasıl aracınızın? günlük trafikte, haftasonu hafif arazi şartlarında kullanmayı amaçlıyorum, ayda 1100 Km. yapıyorum, sadece işe gidip gelmek için :smiley: bu yüzden yakıt tüketimi çok önemli
şehirler arası lpg tüketimi şuan 9lt.bende hergün 15 km işe gidiş geliş için kullanıyorum.dolmuş ücretinden daha uygun diyebilirim.

iyigünler bizde busene içerisinde 1 terios aldık araç lastikleri eski ve yıpranmış kısacası lastik almayı düşünüyoruz
4 mevsim kulalana bilecegiz çamurda karda iyi yolda da sesiz bilastik istiyorum sizin aracınızın lastik performansı nasıl açaba yada önerebileceginiz bir lastik varmı

hem çamurda karda iyi hem de asfaltta sessiz lastik yok maalesef . Ama aradığınız lastik a/t tipi sanıyorum, karda ve hafif çamurda iş yapar, bende bridgestone dueler a/t var,asfaltta da rahat ama sitede çoğu kişi bf goodrich a/T kullanıyor,tabi bunların dışında lassa cooper vb. bir sürü markalar var, karar size kalmış

İyi günler
Aracını çok güzel, iyi günlerde kullanmanız dileği ile
Saygılar

sizede teşekkürederim ufak tefek eksiklikleri var hayırlısı ile onlarıda yaptırırsak araçtan inmem artık :smiley: hayırlı akşamlar .

bugün lassa competus at 195/80/15 lastikleri alıp taktırdım eski lastiklerin ölçüsüde 205/70/15 di eve gelirken farkettimki solön lastikte direksiyou sola cevirdigim zaman hafif bir sürt mevar ancak sagdaki lastikte böyle bi sıkıntı yok napcam bilemedim

adige_cihat' Alıntı:
bugün lassa competus at 195/80/15 lastikleri alıp taktırdım eski lastiklerin ölçüsüde 205/70/15 di eve gelirken farkettimki solön lastikte direksiyou sola cevirdigim zaman hafif bir sürt mevar ancak sagdaki lastikte böyle bi sıkıntı yok napcam bilemedim
Ben de 2008 model Terios kullanıcısıyım. Aracımda 215/65/R16 orjinal ebatta lastik var. Terios'a yükseltme, lastik büyütme vb. düşünmüyorum çünkü aracın ağır deviri(4L) yok, motoru güçsüz. 1 yıl içinde dizel 2000 CC ağır devirli bir araç almayı düşünüyorum.

livan08' Alıntı:
çapraz şekilde bir önden bir de arkadan lastiğin dönmesini sağlar.
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, Allah güle güle kullanmayı nasip etsin. Keyifli bir araçtır. Benim de yaklaşık olarak 2,5 yıldır kullandığım 2003 model Terios SX AT/AC aracım var. Yukarıda belirtmiş olduğunuz konuyu düzeltmek isterim. Terios'larda diff-lock ön tekerler ile arka tekerleri kilitler, çapraz olarak kilitlemez. Bir çok elektronik diff-lock olan araçlarda olduğu gibi Terios'larda da % 50:50 sınırlı kaydrmalı elektronik diff-lock bulunmaktadır. Çapraz kilitleme ya da sizin tabirinizce dönme şekli, her koşulda sürekli 4x4 olarak çalışan Subaru Forester'da vardır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri