2004 Outlander 1 Için Bilgi Isteyen?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eboola Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,176

eboola

Gezin. Kahverengi tabelaları da unutmayın.
Yer
Mersin
2004 model 2.4 Outlander sahibiyim.
Bu araç hakkında güncel bilgi bulunmuyor. Son dönemde farkedilen bir araç ve bilgi sahibi olmak isteyenler için bir başlık açmayı uygun buldum

Genelde ilk sorulan yakıttır.

Net cevap; Şehiriçi klima açık ve araçta 4 kişi varken 14.2 lt yakıyor.(LPG) Aracın benzin verisi ise fabrika verisiyle aynı. 12 lt yakar.
Şehirler arası ise durum çok farklı değil. Ancak kampci olduğumdan mütevellit araba ağzına dek dolu 13.5 litre yakar ve klima yine açık.

Yedek parçası pahalı mı?

Açıkçası umrumda değil çünkü kolayca arıza yapmayan bir araç. Periyodik bakımını da 2018 Ocak ayında 400 TL ye yaptım. Polen filtresi ve yağ filtresi zaten piyasa da standarta yakın.

Araç zincirli mi kayışlı mı? Triger seti kayışlı.
Bu araçlar Honda da VTEC denen sisteme sahip olan Mivec motorlar. Aynı tarz motor. Kayış 160 TL ile 230 TL arasında kalite kalite değişiyor. Ortalama 200 TL. Ustalik ücreti de size bağlı tabi.

Off road aracı mi?

Hayır. Daha önceden 95 GC 5.2 California modeline sahip biri olarak rahatlıkla konuşabilirim. Outlander bir off road aracı değil. Hafif arazi ve buzda güvenli. Yere uzak olması da şehir içinde dahi bana avantaj sağlıyor. Dif kilitli olmayan bir araçla off road yapmak ancak kendini kandirmaktir. Günümüzde Hyundai , Kia , Chevrolet in güncel modelleri ile off road yapmaya kalkisanlara tek diyeceğim off road yapmadıkları. Hafif eğlence de oldukları.

Outlander in eksisi var mı?

Var. Bir kere 2.4 160 HP bir araca göre hantal. Ancak 3000 devre dek. Sonrasında ise kukreyerek gidiyor. Sanırım yakıt ekonomisi düşünülmüş . Ama bence eksi.

Çok zorlandığıniz da arkayi hafif savurur. Bu da SUV tipli araçların genel sorunu ama Outlander da bu mevcut.

Alt tıkırtı.

Genel de forumlarda şikayet edilen bir konudur .Kasiste önden tıkırtı gelir. Yenilersiniz ama devam eder. Zamanında ki Tempra'nin sorunu gibi. Gidişe - güvenliğe etkisi yok. Ama o ses var. 1 yıl boyunca o sesi duymak istemiyorsanız masrafiniz 250 TL.

Artıları neler?

Bir kere motor sesi bu model bir araca göre yok. Lastik seçimini doğru yaparsanız yumuşacık bir yolculuk yaparsınız.

Kriteriniz genişlik, güvenlik ise Outlander bir f/p aracıdır. En büyük rakibi Forester'in usta bulma ve yedek parça fiyatını dikkate alırsanız Outlander Türkiye için daha uygun araçtır .

Neden 2.4?

2.0 MT modeli performans aracıdır . Evo motoruna sahiptir .5000 km de bir bakıma girer LPG de en az 16 litre yakar. Otomatik yoktur.

2.0 düz model 2.4 ile aynı yakar .Otomatik yoktur. 2.4 ün dezavantajı vergidir .Yıllık yakıt parası farkı ile neredeyse amorti eder. 2.4 daha uzun ömürlüdür 2.0 a gore. Bu da malumdur. Ne kadar büyük hacim o kadar uzun ömür. Her araç için geçerlidir .

Merak edilen olursa yazın cevaplarim.

Merhaba bende 2.4 sahibiyim. Aracımı çok seviyorum. Arabalara ilgimden ötürü hemen hemen her 6 ay yada 1 sene olmadan araç değiştirirdim. Mitsumu nerdeyse 2 senedir satmaya kıyamadım.

Merhaba bende 2.4 sahibiyim. Aracımı çok seviyorum. Arabalara ilgimden ötürü hemen hemen her 6 ay yada 1 sene olmadan araç değiştirirdim. Mitsumu nerdeyse 2 senedir satmaya kıyamadım.
Ben de Colt ile başladım. Mitsubishi cidden kıymeti bilinmeyen bir araç.

Merhaba sayin forum sakinleri 2004 outlander 2.0mt alarak Ankara dan araniza katılmış bulunmaktayım. Ancak bir kaç sorunum sıkıntım var. Araci alali 2 gun oluyor. Madde Madde yazacak olursam ,

1.Diferansiyelden gelen uğultu sesi ilk kalkista hissedilmeyen ancak biraz suratlenince ince frekans sesi ne kadar normal ?
2. Vitese.taktigimda ileri geri farketmeksizin vuruntu olmaya başladı ilk aldığımda yoktu. Sadece 1. Madde 'deki sorun vardı. Ancak git gide artıverdi . Altina egilip baktigimda vitese alip yurumek istediğimde saftın sanki ilk asamada takilir gibi bir hareket yapması . Ilk kalkista sarsıntılı kalkış yapmasına sebep oluyor hareket etmeye başladığımda sorun yok. Bu durum diferansiyel tamiratına gider mi ? Maliyeti sizce ne kadar olur.
3. Aracı alıp gelirken kalorifer soğuk üflemeye başladı. Kalorifer peteğim arızalı olabilir mi başına gele var mı? Petek nerede yer alıyor ?
4. Lastik önerileriniz nedir ?
Teşekkürler.

Merhaba sayin forum sakinleri 2004 outlander 2.0mt alarak Ankara dan araniza katılmış bulunmaktayım. Ancak bir kaç sorunum sıkıntım var. Araci alali 2 gun oluyor. Madde Madde yazacak olursam ,

1.Diferansiyelden gelen uğultu sesi ilk kalkista hissedilmeyen ancak biraz suratlenince ince frekans sesi ne kadar normal ?
2. Vitese.taktigimda ileri geri farketmeksizin vuruntu olmaya başladı ilk aldığımda yoktu. Sadece 1. Madde 'deki sorun vardı. Ancak git gide artıverdi . Altina egilip baktigimda vitese alip yurumek istediğimde saftın sanki ilk asamada takilir gibi bir hareket yapması . Ilk kalkista sarsıntılı kalkış yapmasına sebep oluyor hareket etmeye başladığımda sorun yok. Bu durum diferansiyel tamiratına gider mi ? Maliyeti sizce ne kadar olur.
3. Aracı alıp gelirken kalorifer soğuk üflemeye başladı. Kalorifer peteğim arızalı olabilir mi başına gele var mı? Petek nerede yer alıyor ?
4. Lastik önerileriniz nedir ?
Teşekkürler.

1- Outlander yalıtımı biraz japon aracı olduğu için zayıftır ama aşırı kulak rahatsız ediyorsa, diferansiyel yağlarını değiştirin ön ve arka zaten toplamda 1 lt civarı alır, birde tekerlek rulman vs kontrol ettirin onlardanda gelebilir ayrıca lastiğiniz sesli ise yalıtım zayıflığından o ses ile de karşılaştırabilirsiniz.

2-Diferansiyel değilde Ankara'da şanzuman tamiri yapan bir firma vardı şanzıman hospital mi ne öyle bir yerdi, orada şanzıman senkromeçlerine vs baksınlar.

3-Eğer hiç ısı vermiyorsa petek temizliği yaptırın aracın radyatör suyuna borulara baktırın. Petek tıkalı olsa üfürmeside zayıf olması lazım diye düşünüyorum.

4- 215/60R16 - 215/55R17 orjinal ebatlarıdır. Çok az sürtmeler ile 215/65R16, 225/60R16, 215/60R17, 215/55R18 takabilirsiniz. Yaz kış ayrı takılacak ise kışın her hangi bir kış lastiği işinizi çözer zira 4x4 sistemi sizi yarı yolda bırakmaz ama ben nokian wrd4 kullanıyorum çok memnunum. Yazlık lastik'de ise yumuşak hamurlu tercih edin derim zira sizde farkettiyseniz sport alt yapıya sahip süspansiyonlar azcık sert.

Öncelikle bilgi ilgi alaka için çok teşekkür ederim. Bu sabah vitesler artık iyice zor geçmeye başlamıştı hattaha geri vitese geçerken aracı stop edip ancak öyle değiştirebildim. Bunun üzerine bursadan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ankarada özel bir servise gittim ve artık araç orda vitese geçmez hale geldi. Baskı balatanin bittiğini ve değişmesi gerektiğini söyledi. Radyatör çok paslanmış ve değişmesi gerektiğini söyledi. Bu sebepten dolayı da ısıtma yapamayabikir bilgisini verdi . Baskı balata ve radyatör değişecek. Sonrasında kalorifer temizliği yapilacak umarım sorunlar çözülür daha binemeden canı sanayi çekti yavrucağın. Bakalım sanziman ile ilgili umarım bir sorun yoktur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.