2004 Model Volkswagen Volt Karavan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fatihuzun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,914
Fatih bey, karavanınız hayırlı olsun.
Yatak tarafında açılır pencereleriniz bulunmuyor mu ?
sıcak havalarda içeride ,hava sirkülasyonu sağlamazsanız sıkınıtı doğabilir.

Maşallah keyifli bir araç olmuş. Mobil ofis gibi olmuş harika. Tuvalet olayını nasıl çözüyorsunuz, sürekli şehir içinde mi olacaksınız.

Herkese Merhaba!

Bu gün 2004 Model Volkswagen Volt alarak bunca zamandır sadece seyredebildiğim dünyanıza ilk adımı attım çok şükür. :]

Piyasadaki astronomik fiyatlar ve biraz da sizlerin tecrübelerinize güvenerek imalatı kendim yapmayı seçtim.
Umuyorum aşağıdaki görsele benzer bir iş çıkartabiliriz. Belirtmeliyim ki, özellikle proje, MMO ve TSE konusunda bilgi ve yardımlarınız benim için çok değerli.

Araç uzun kasa modeli. Yer konusunda çok problem yaşamayacağım yani. Zaten duş ve tuvalet olmasını da istemiyorum. Buzdolabı, evye ve elektrik tesisatı yeterli olacak benim için. Güzel bir kliması ve çorum kaloriferi mevcut. Biraz yalıtımla çok yorulmam diye düşünüyorum.
* Sessiz bir buzdolabı istiyorum, hangisini önerirsiniz?
* Seaflo marka 60 psi basınçlı hidrofor olabilir sanırım ya da öneriniz nedir?

Araç üzeri tavan sepeti ekletip, bunun üzerine güneş panelleri, tente ve ekstra aydınlatma koymak niyetindeyim. Bayrampaşa'da bir imalatçı buldum, bir göz atacağım. Güneş panelleri ve tesisatla ilgili arayışım ise devam etmekte. Fikirlere açığım.

Aynı durum koltuklar için de geçerli
* Döner koltukları alabileceğim bir yer önerebilir misiniz?
* Aracın içerisindeki (17+1) koltukları değerlendirebileceğim bir kontak mevcut mu?

Ses sistemini de Apple TV, 23" 4K monitör ve bir 4G modem ile çözeceğim. Aynı zamanda ofis niyetine de kullanacağımdan yazıcı, telefon, bilgisayar gibi ekipmanların aralarında kolayca ve gereksiz kablolama ya da bluetooth kalitesizliğinden uzak haberleşmesi ve biraz da kalite adına elimdeki malzemeleri kullanacağım. Amfi ve kolonlara bakmadım daha. Gürültü değil, kalite arayışındayım. Yönlendirebilirsiniz.

Yapılacaklar listesi uzayıp gidecek elbette ama ana hatlar belli olsun en azından.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Selamlar

Ekli dosyayı görüntüle 506904

Ekli dosyayı görüntüle 506905

Ekli dosyayı görüntüle 506906

Ekli dosyayı görüntüle 506910

merhaba arkadaş
bende bir volt lt 35 2001 model araç aldim .servis araci .benim de projem karavan yapmak .bismillah dedim koltuklari söktüm içerisini inciliyorum bir kaç plan yaptim bakalim sonuç nasil olacak .iyi akşamlar

Fatih bey;
Karavanınız gayet güzel olmuş. Güzel günlerde binmek nasip olur inşallah.
Taner bey;
Sizinde karavanınız da yapmış olduğunuz değişimlerin paylaşımlarını görmek isteriz.
Hepinize iyi yıllar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fatih bey, karavanınız hayırlı olsun.
Yatak tarafında açılır pencereleriniz bulunmuyor mu ?
sıcak havalarda içeride ,hava sirkülasyonu sağlamazsanız sıkınıtı doğabilir.
Açılır pencere yapmadım yatak tarafında ama çerçeveleree küçük bir oynama ile yaza doğru pencerenin birini açılır hale getireceğim. Şu an için arka ve orta kapıyı aralamakla yetiniyorum :smiley:

Maşallah keyifli bir araç olmuş. Mobil ofis gibi olmuş harika. Tuvalet olayını nasıl çözüyorsunuz, sürekli şehir içinde mi olacaksınız.
Tuvalet konusunda, yeterli hijyeni sağlayamayacağımı düşünerek yapmamıştım. Evet itiraf ediyorum pişmanım. Tam bir yere kuruluyorsunuz, birinin tuvaleti geliyor ve en yakın benzinci nerede durumları..
şehir içi tuvalet konusunda daha problem kanımca :] doğa candır. ;]

fatih bey güzel günlerde kullanın, yapılan işler ve maliyetleri ile ilgili bilgi verirmisiniz.
25 bin gitti daha şimdiden. Gerçi ben kur çok yüksekken başladım bu işe ve olabildiğince kaliteli malzeme kullandım. Malzeme kalitesinden kısarak daha ucuza halledebilirsiniz tabi. Bazı parçalar da çok pahalı, 750₺ masa ayağı mı olur? Hala daha almadım mesela. Şimdilik marangoz bişeyler yaptı onunla idare ediyorum. Başlamadan kenarda hiç harcamam dediğin bir miktar para olmalı yoksa ekstralar, hesaplar, çarşılar.. asla uymuyor.

merhaba arkadaş
bende bir volt lt 35 2001 model araç aldim .servis araci .benim de projem karavan yapmak .bismillah dedim koltuklari söktüm içerisini inciliyorum bir kaç plan yaptim bakalim sonuç nasil olacak .iyi akşamlar
Hayırlı olsun. Yakınlardaysan sana tecrübelerimi aktarabilirim. Şimdi olsa daha farklı yapardım dediğim bi kaç nokta var mesela. Bi de usta. Belki de en önemli kısmı işin. Destek olabilirim seve seve

çok güzel olmuş tebrikler. Bende uzunca bir süre çekme karavan düşüncesinde takılı kaldım en son şekliyle yarın 2004 volt alarak başlıyorum. Bütçem kısıtlı o yüzden yavaş ilerleyecek. En çok düşündüren ise bir süre minibüs olarak kullanıp muaneden muaneye koltuk takarak mı devam edeyim yoksa hiç bilmediğim proje çizdirmek karavan işletmek muane siğorta dertleriyle mi uğraşayım bilemedim

çok güzel olmuş tebrikler. Bende uzunca bir süre çekme karavan düşüncesinde takılı kaldım en son şekliyle yarın 2004 volt alarak başlıyorum. Bütçem kısıtlı o yüzden yavaş ilerleyecek. En çok düşündüren ise bir süre minibüs olarak kullanıp muaneden muaneye koltuk takarak mı devam edeyim yoksa hiç bilmediğim proje çizdirmek karavan işletmek muane siğorta dertleriyle mi uğraşayım bilemedim

Aracı alırken motoruna çok çok iyi baktır derim ben. Malum eski araç. Bir de LT35 motoru olsun özellikle. LT35 kasanın uzun şasesinin 2003-2004 arasında üretilenlerinin bazılarında LT45 motoru varmış. 45’lik motor için çok iyi şeyler söylemiyorlar. Eğer bütçen varsa bir çekme karavan al derim ben. 2004 model araç sıkıntı demek ki günlük araç olarak da kullanacaksan. Muayene konusunda proje çizdirmelisin. Bunun evyesi, masası, ocağı, dolabı, parkesi? Nasıl söküp takacaksın bütün bunları ki? Ki çevirmeye de illa ki gireceksin, polise ne demeyi düşünüyorsun? Önce ihtiyacını belirle derim ben.

proje ve siğortası ne kadar tuttu acaba LT 35 ve LT45 arasındaki farkı çift ve tek teker diye biliyorum ancak yarın kontrol için ustaya götüreceğim eskinin yenisi olmaz ama bütçemiz bu kadar ilk sahibinden araç temiz olacagını düşünüyorum.İki küçük kızımla birlikte 4 kişilik bir şeyler tasarlayıp yazın karadenizde 2 ay geçirmeyi düşünüyorum

Son düzenleme:

VW volt LT35 hakkında detaylı bilgisi olan var mı? Birkaç sorum ve aklımdan geçen bir proje var... Önce sorularım;

1-) LT 35 leri kestirip hususi kamyonet yaptırabiliyormuyuz?
2-) Kesilebiliyor ise kasa en boy sınırları nedir?
3-) Ruhsat işlemesi için konteyner kilit tertibatı da yapabilirmiyiz?
4-) Karayollarının müsade ettiği kasa taşma sınırları nedir?
5-) Neden volt LT35? ducato, master veya ford transit değil? Bu araçlar hakkında da kullananların görüş ve önerileri benim için değerli...

Bu sorular bilgisi derin olan var ise artar... Gelen cevaplara göre detayları konuşuruz... Gelelim aklımdan geçen projeme... Çok uçuk bir proje ama neden olmasın?Aşağıda Resimde gördüğünüz avrupada çekme karavan örneği. Buna benzer bir karavan yapma niyetindeyim. 9. Ayda emekli olma niyetindeyim ve emekli olunca eşim ile en az 2 yıl hayal ve projesi üzerinde çalıştığım bu karavanda yaşamayı planlıyoruz.
Planladığım karavan resimdeki ile dış hat olarak benzer olacak. Yani yan duvarı açılır kapanır sistem ile kamp sırasında oda gibi geniş ortam yapmak amacım. Ev huzurunda karavan zevki. Resimdeki gibi çekme karavan değil de bunun konteyner olduğunu düşünün... Ve bu konteyneri sorularda bilgi almak istediğim Kamyonete yükleyip karavan gibi kullanmak. İşim bitince de konteyneri indirip kamyonet ile bulduğum nakliye işlerini değerlendirmek... Bu fikrin avantajı;
1-) Minübüsler (Ducato, Master ve benzeri) kavisler ile moto karavanda alanı çok daraltmakta ve projeyi zorlamakta. Genişletme imkanı olmamakta...Burada sitede gördüğüm yorumlarda kendi karavanını yapanların karşılaştığı en büyük sorun...
2-) Bu motokaravan minübüsler, Karavan dışında tekrar başka amaçlar için kullanmak imkansız hale gelmesi...
3-) Yüksek olan motokaravan vergisinden ve proje gibi resmiyetlerden kurtulmak.
4-) Bu yöntemin avantajı komple karavan yerine sadece aracı değiştirme ve yenileme imkanının olması...
5-) En önemli unsurun ise maliyet için bütçemin az olması... Az para ile çok iş... Bir dana derisinden on post çıkarabilme düşüncesi... Karavanım kamyonette yük olduğu için vergi algı ve benzeri resmiyetim olmayacak. İstediğim zaman karavanımı bahçeme indirip arabayı başka işlerde de kullanabileceğim, gerekir ise kamyoneti satıp model yükseltebileceğim ve fazla zararım olmayacak... Bu avantajlar çoğaltılabilir...
6-)Çekme karavanların da dez avantajı olan yolda arabaya ilave yük bindirerek araç yürüyen aksamına zarar vermesi. Arkadaşımda var çekme karavan. Kullandım ve arabaya yolda gider iken özellikle rampa inerken küt küt vuruyor ve savurmaya çalışıyor. Son sistem fren tertibatı var karavanında, 45,000 TL ye sıfır aldı üç yıl önce, ama bu vurma yüzünden arabası şanzuman sorunu yaşamaya başladı kısa sürede...Suziki otamatik vites vardı bu yüzden sattı. Şu an kullandığı Araç 2012 Honda C-RV ve 2000 motor... Onun da şanzumanda sorun yaptı bu vurmalar... (Ben arkadaş kadar zengin değilim laf aramızda, Bana çok lüks...)

Evet arkadaşlar, projem ve araçlar hakkındaki görüşlerinizi alayım... fatihuzun arkadaşım karavanın hayırlı olsun... Senin yaşadığın sorunları yaşamak istemiyorum... Senin de fikrini rica edeceğim...

Karavan rnek

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR