2004-2006 Arası Pajero3 3.2 Did Tavsiye Eder Misiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EL_Guapo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,677

Kamp & günlük kullanım amaçlı, senelerce problemsiz & ucuza yürütmek için en mantıklısı hangisi?

• 2004-2006 Pajero 3.2 DID

Kullanılan: 4 33.3%
  • 2005-2007 Grand Cherokee 3.0 CRD

Kullanılan: 3 25.0%
  • 2005-2008 Pathfinder 2.5 TDI

Kullanılan: 2 16.7%
  • 2012-2015 Rexton 2.0 e-XDI W

Kullanılan: 3 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    12
Azerbaycan da yaşıyorsan daha ne beklersin yeğenim,hiç düşünme direk benzinli al hatta 3.5 v6 al şahane bir alet derim,dizel yakıt çok da temiz olmuyor o yüzden ara da bir sıkıntı çıkartıyor,keşke ben de azerbaycan da yaşasaydım ahhhhh ahhhhhh.?
Bir daha selam,3.5 matorların parçaları 3.0 matorlardan baha diyorlar doğrumu?

Birdeki hiçbir zaman arabam olmamış ,direk 3.0 mator pojero alırsam kullana bilirmiyim,idaretmesi nasıl,kolayca öğrene bilmiyormu insan?
Nissan X-trail ile pojero arasında gidip gelmekteyim,erazi arabalarına üstünlük veriyorum da,

Birdeki hiçbir zaman arabam olmamış ,direk 3.0 mator pojero alırsam kullana bilirmiyim,idaretmesi nasıl,kolayca öğrene bilmiyormu insan?
Nissan X-trail ile pojero arasında gidip gelmekteyim,erazi arabalarına üstünlük veriyorum da,
idare derken ne demek istedin yeğenim?.araç tecrüben yok mu?(yani acemi şoför müsün).iki soruma cevap ver yardımcı olayım sana.

idare derken ne demek istedin yeğenim?.araç tecrüben yok mu?(yani acemi şoför müsün).iki soruma cevap ver yardımcı olayım sana.
Evet ben Azeriyim,biraz türkcem kötü, acemi şoförüm evet,araç tecrübem o kadar da yok, konşunun arabasını ayda bir iki defa kullanıyorum

rica ederim, elimden geldiğince tecrübe ve gözlemlerimi paylaşıyorum.
bir de sizin gibi detaylı incelemeler yapan kişilerle araç incelemesi / fikir alış verişi daha keyifli oluyor.

pajero bana göre riskli grupta, zaten siz de risk nedenlerini yazdınız. benim şu ana kadar öğrendiğim tecrübe ustan -servisin yoksa bu tip araçlara girilmeyeceği yönünde.
buna bir de yedek parça sıkıntısı eklenince olay zorlaşıyor.

WH ve Path için konuşursak kaporta ve mekanik parça sıkıntısı bildiğim kadarı ile yok.
mekanik olarak sağlam araçlar.
WH motoru parçasını bulmak zaten çocuk oyuncağı, diğer mekanik parçalar da en kötü ihtimalle usa dan getirtiliyor.
servisi de mevcut. araç güçlü, yolda hızlanması ve yol tutuşu ile mutlu ediyor. path kadar geniş değil.

kısaca her iki aracın da kendine göre +/- mevcut, bu da ihtiyaçlara göre seçim yapılması gerektiğini gösteriyor.

her iki araç için de motor toplamak fln hemen hemen aynı paralar, çıkma parça da bulunuyor, evveliyatı temiz yüksek km li bir araç olabilir.
WH ın şanzımanı çok yüksek torka dayanıklı olan SRT lerde kullanılan amerikan şanzıman, kolay kolay bozulmaz bir insan evladının elinde. tabi bakımlı araçlar için bu lafım..
path şanzımanı hakkında bilgim yok.

mesela WH da turbo bozulsa @KLL daha önce bir yol önermişti, yeni tip turbo takmak yönünde, bu da aracın gücünü 260 hp lere fln taşıyordu yanlış hatırlamıyorsam, bu işlem bile çok mantıklı, biraz uğraş istiyor tabi..

sonuç olarak pajero ben de baktım, çok az kullandım da, araç ağır gelmişti bana, parça vs sorunları da eklenince en iyi iki seçenek bu araçlar.
bir ara ben de 2004/2005 3.2 DDIS araçlara çokça bakıp çok okuyup motor ve şanzıman sorunlarının sıklıkla görülmesi ve uçuk parça ve işcilik fiyatları şikayeti sebebiyle uzaklaştım, gidip ssangyong kyron alıp 4 yılda 200 000 km bindim, sonra da bir 5 sene daha binmek için herşeyine baktırıp kardeşime devrettim kendim de rexton-w aldım. beyefendinin yerinde olsam 3.2 ddis'den bir önceki kasa pajero ve hatta o kasanın başka firma üretimi olan galloper modeline bakardım. anladığım kadarı ile hem vagon çekecek hem de arazide gidecek ama eşşek yüküyle para vermeden alınacak muhtemelen az sorun çıkartıp çok bilinen bir araç bakılıyor. ssangyong deme şansım beyefendinin de belirttiği sebeple son 6-7 aydaki saçma artışla ilgili olarak pek yok. ya da 2.7 temiz bir rexton her işini görür gibime geliyor. geriye sürdürmesi kolay ve nispeten kabul edilebilir fiyatlarda araç kalmadı gibi. son olarak ben çift kabin araç seçeneğini de değerlendirmeyi fiyat performans ve beklenen görev nedeniyle öneririm. bütün çift kabinler f/p olarak kabul edilebilir yerde diye düşünüyorum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Evet ben Azeriyim,biraz türkcem kötü, acemi şoförüm evet,araç tecrübem o kadar da yok, konşunun arabasını ayda bir iki defa kullanıyorum
yaşını bilmiyorum kusura bakma,46 yaşındayım 92 den beri araba kullanıyorum,sana hayat tecrübemin bir tavsiyesi önce binek bir araba al mümkünse düz vites olsun,gaz,fren,debriyaj koordinesini iyice öğren 2 sene sonra(ALLAH ÖMÜR VERİR İSE)istediğin aracı alır krallar gibi gezersin.pajero iyi bir araç,gerçekten çok iyi,8 sene kullandım v6 3000 uzun kasasını ama 3.5 v6 daha performanslı bir araç,kendi fikrime bakarsan 3.5 v6 alırım tabiki tercih senin.Önce eşeğe binmesini öğren sonra ata daha kolay binersin(şoförlüğü öğrenmen için söylüyorum bunu)

yaşını bilmiyorum kusura bakma,46 yaşındayım 92 den beri araba kullanıyorum,sana hayat tecrübemin bir tavsiyesi önce binek bir araba al mümkünse düz vites olsun,gaz,fren,debriyaj koordinesini iyice öğren 2 sene sonra(ALLAH ÖMÜR VERİR İSE)istediğin aracı alır krallar gibi gezersin.pajero iyi bir araç,gerçekten çok iyi,8 sene kullandım v6 3000 uzun kasasını ama 3.5 v6 daha performanslı bir araç,kendi fikrime bakarsan 3.5 v6 alırım tabiki tercih senin.Önce eşeğe binmesini öğren sonra ata daha kolay binersin(şoförlüğü öğrenmen için söylüyorum bunu)
34 yaşım var abim, peki öyrenmek için lada niva nasıl araba alınırmı?

LADA NİVA yı al ,vura,kıra,şoförlüğünü geliştir,lada nın elektroniği olmadığı için fazla sorun çıkarmaz parça fiyatları çok uygundur başlangıç için hem arazi hem asfalt kullanım için işini görür tek kusuru küçük bir araç olması 2 sene sonra şoförlük olayını iyice kavradıktan sonra 3.5 v6 pajero alırsın krallar gibi binersin.😊😊😊😊

lada ilk araç olarak, azerbaycanda parçası uygun olduğundan kolay parça temininden dolayı alınır ama dikkatli kullan, yavaş git sakın ola lada niva ile kaza yapma ve asla yıpranmış bir niva alma.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LADA NİVA yı al ,vura,kıra,şoförlüğünü geliştir,lada nın elektroniği olmadığı için fazla sorun çıkarmaz parça fiyatları çok uygundur başlangıç için hem arazi hem asfalt kullanım için işini görür tek kusuru küçük bir araç olması 2 sene sonra şoförlük olayını iyice kavradıktan sonra 3.5 v6 pajero alırsın krallar gibi binersin.😊😊😊😊
Aynen ben de öyle yapacam ))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR