2004-2005-2006 Jeep Cherokee 2.8 Crd,nasıl Bilirsiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omnitemporal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 168
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 179,647
Merhaba Recep bey , s,zden neden satıyorsunuz aracınızı ? Gayet güzel duruyor :smiley: Sizin arabada yükseltme var dimi yoksa get mi attırdınız bende yapmayı düşünüyorum ama hangisini uygulasam diye karar veremiyorum.
KLL merhaba ben aracımı satmıyorum. onda 4.5'' yükseltme var get değil yani.
o resimdeki aracın eski hali şimdiki hali çok değişti. dha yakışıklı oldu.
Ben cherokee 3.7 arıyorum satan varsa dedim görmek isterim 2003 ve 2005 model istiyorum.

Etiketler
Karisiklik olmus o mesajda herhalde. Ben de bizimkini satabiliriz diyorum zaten. Email gonderirseniz size oradan fotograf yollarim.

KLL merhaba ben aracımı satmıyorum. onda 4.5'' yükseltme var get değil yani.
o resimdeki aracın eski hali şimdiki hali çok değişti. dha yakışıklı oldu.
Ben cherokee 3.7 arıyorum satan varsa dedim görmek isterim 2003 ve 2005 model istiyorum.
Sizin öneriniz ne yönde olur ben fazla yükseltmek istemiyorum o yüzden get yeterli gibi geliyor ban aama bazı kişiler get iyi değil yükseltme kiti taktır diyorlar kararsız kalıyorum...

Araziye girmiyeceğim diyorsan get taktır hevesini al .baktın çok hoşuna gidiyor yükseltme kiti o zaman yaptırırsın.
yükseltme kiti biraz masraflı olduğu için .get ile dene hoşuna gitmez ise söktürürsün .yükseltme kitlerine ilave edeceğin şeyler var birde sökmek için uğraşmazsın.

Teşekkür ederim Recep Bey yardımlarınız ve cevaplarınız için bana önerebileceğiniz bir usta varmı istanbul'da ?

Merhaba Recep bey,
Ben Avrupa yakasında oturuyorum ama dediğiniz ustalar iyiyse karşıya geçerim bakımlarımı zaten Davut usta'da yaptırmıştım.Dediğim gibi şimdilik arazi düşünmüyorum ileride heves alırsam o zaman yükseltme kitine geçerim

Davut ustaya hiç gitmedim ama onuda övüyorlar.
Başkan jeep murat bey de bu işin iyi ustalarındandır .Akman jeepde işini iyi yapar . karşıda pek tanıdığım yok.

Dostlar..... 2004 yada 2005 gc alma düşüncesindeyim. 2.7crd mi yoksa benzin lpg mi 4.7 yada 5.2 tüketimleri nedir bakımları parçaları nedir ne değildir.? Vergi vs önemli değil. Sadece tüketim ve idame...kısmındayım

erhan_41 / Tuzla

tabiki dizel! imkan var ise. yoksa lpg ile devam. 4.7 5.2 filan şehir içi 20 22 litre arası yakıyor. uzun yolda 11 12 litre.

Dizeli az yakmıyor tavsiye etmem 10 lt dene aşağı kolay kolay düşmezsiniz. 5.2 V8 biraz müsriftir fakat ilk alım maliyeti uygun o yüzden değerlendirin yine de özellikle yılda 10 bin km den az yapıyorsanız. Bütçe varsa en uygunu bence 4.7 V8 lpgli, 50-60 krş yakarsınız tabi aşırı bir dur kalka girerseniz biraz daha artar ama o ortamda da 2.7 dizel 15 lt hatta daha fazla yakıyor. Parça,bakım,yürütmesi vs ucuzdur,bütçeyi çok zorlamaz.

Erhan arkadaşım bende 5.2 var uzun yolda minumum 40 kuruş yakar fazlası da var tabi ayağının ayarına bağlı 15 litreden aşağı düşmez LPG'de şehir içide minumum 18 LPG'de dizel alırsan bakımı parçası pahalıdır ayrıca temizini bulmak zor dizel şehir için de 15 aşağıya yakmaz hadi olsun 14 al bir tane temiz 5.2 yada 4.7 ama kaliteli tüp olsun bakımları yapılı falan.Bende senin gibi çok araştırmıştım sonra gittim aldım 5.2 :smiley:) 2.7 dizelden vazgeçirmişlerdi beni de bu işten çok iyi anlayan insanlar var bence onlarla konuş off road yapanlar ve camp yapan insanlar gruplar var onlarada sor kafandakini netleştir daha sonra al.Bugün kemerburgaz da yarışlar var oraya gidip konuş ustalarla

Erhan arkadaşım bende 5.2 var uzun yolda minumum 40 kuruş yakar fazlası da var tabi ayağının ayarına bağlı 15 litreden aşağı düşmez LPG'de şehir içide minumum 18 LPG'de dizel alırsan bakımı parçası pahalıdır ayrıca temizini bulmak zor dizel şehir için de 15 aşağıya yakmaz hadi olsun 14 al bir tane temiz 5.2 yada 4.7 ama kaliteli tüp olsun bakımları yapılı falan.Bende senin gibi çok araştırmıştım sonra gittim aldım 5.2 :smiley:) 2.7 dizelden vazgeçirmişlerdi beni de bu işten çok iyi anlayan insanlar var bence onlarla konuş off road yapanlar ve camp yapan insanlar gruplar var onlarada sor kafandakini netleştir daha sonra al.Bugün kemerburgaz da yarışlar var oraya gidip konuş ustalarla
İçten yazın için çok teşekkür ederim....araştıracağım

erhan_41 / Tuzla

Slm ben geldim üstad senin arabayı baz almamalı arkadaş uzun yolda lpg1.99 dan aldığımda benim aracım net rakam veriyorum 30.09 yakıyor bu uzun yolun içinde kısa süreli arazi ve şehir içide var şehir içinde ise hiç kasmadan yani dilediğince kullandığımda ise 43 -45 yakıyor hiç basmadan aheste aheste sağ şeridin gediklisi olursam 39 krş a düşüyor 1.89 dan..

Vergi ve yakıt ekonomisi ve de modelinin teknolojisinin biraz yüksek olması isteklerinden dolayı

erhan_41 / Tuzla
Teknoloji farkı nerdeyse yok vergi ve yakıt ekonomisi açısından şehir içi 4.7 daha ekonomik ve daha keyifli 2.7 ve 2.8 yakıt olarak sadece uzun yolda sizi güldürür onun dışında model yükseldikçe motor hacmi vergiden ötürü sizi üzer şehir içinde de çok yakar sizin yerinizde olsam düşük km li temiz bi 4.7 alır keyfime bakarım..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR