2003 2.7 Crd Aldım, Birkaç Sorum Var...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uslsy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 285
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,780
Bütçe suyunu sıksam 150bin maks. :smiley: arabayı üstüne araç üstü çadır takıp orman dağ sahil kamp gezilerinde kullanmayı, Karadenizi bozuk dağlı taşlı traktör yollarında kullanmayı düşünüyorum. Hafif çıtkırıldım şehir suvu tarzı değil delikanlı gibi jip sınıfına giren bir araç almak niyetim. Bu arada ocağıma da incir ağacı dikmemek. Wh wj gibi ayrımlar ne anlama geliyor forumlarda hep karşıma çıkıyor, tam anlamıyorum ne olduğunu
WJ 99-2005 arası kasa kodu
WH da 2006-2010 arası
bütçe max 150 ise 130 binden yukarı araç bakmayın, bu tip araçlarda illa ki masraf çıkar, kenarda nakit olmazsa araç kalır ya da can sıkar. L200 diff kilitli de bakabilrsiniz.

forumlarda bütün araçlarla ilgili çok detaylı bilgi mevcut, bence öncelikle onları bir inceleyip öyle model belirleyin.

Etiketler
piyasa bir ilginç, sene başı 90-100 e pahalı diyorduk bu seviyeye geldi. ha şu bir gerçek ki aşırı bir şişme var fiyatlarda.
170-180 e WH lar var ki arada ciddi teknoloji ve konfor farkı var..

bütçe nedir bilmem ama 150 üstüne IX35 hyudai de öneririm, ağır arazi olmayacaksa iyi bir lastikle güzel geziler yapılıyor.
konfor teknoloji vs zaten çok daha iyi.

IX35 in işletme maliyeti WH'a göre çok daha düşük, ama bütçe varsa benim önceliğim 2008 makyajlı WH olur.
2.7 ler için ise yorum yapamam. çok göreceli, sorunsuzunu, orijinalini bulmak mesele.
Tam da temizinden, sorunsuzunun olduğu bir konu ama araç sahibi aracı satmıyor. 😁

Bütçe suyunu sıksam 150bin maks. :smiley: arabayı üstüne araç üstü çadır takıp orman dağ sahil kamp gezilerinde kullanmayı, Karadenizi bozuk dağlı taşlı traktör yollarında kullanmayı düşünüyorum. Hafif çıtkırıldım şehir suvu tarzı değil delikanlı gibi jip sınıfına giren bir araç almak niyetim. Bu arada ocağıma da incir ağacı dikmemek. Wh wj gibi ayrımlar ne anlama geliyor forumlarda hep karşıma çıkıyor, tam anlamıyorum ne olduğunu

bu tarifin karşılığı XJ :smiley: WK'yı bu şartlardan yürütmesi çok zor.

XJ: 1984-2001 Jeep Cherokee (Grand Cherokee değil).

Aracınız çok güzel. Baya da uğraşmışsınız daha da güzelleşmiş, maşallah.
Ben de Grand Cherokee 2.7 CRD ile Cherokee 3.7 arasında kaldım. Piyasa da baya uçmuş vaziyette.
Acaba İzmir'de bildiğiniz iyi bir Jeep ustası var mıdır?

Ben de Grand Cherokee 2.7 CRD ile Cherokee 3.7 arasında kaldım. Piyasa da baya uçmuş vaziyette.
2.7 CRD Mercedes'in ML270'lerde kullandığı motorlardan bildiğim kadarıyla. 3.7'lerin bagajı küçük LPG kullanacaksanız. Uzun soluklu gezi ve kamplar için sıkıntılı olabilir.

Selamlar maalesef izmirde tanıdığım yok. Urlada çok bilindik birisi var ama adını unuttum. Netten bir aratın isterseniz.

Bu arada kışa girmeden bir çok gençleştirme ve kışlık bakım yaptım araçta.

1- Sunroof bakımı yapıldı. Kronik sorunlu kanallar baştan çekildi.
2- Aynaların düğmeden açılıp kapanması için motorları ve tırnakları yenilendi.
3- Kızdırma bujileri ve röle elden geçti.
4- Arka cam rezisdans çalışmıyordu o düzeltildi.
5- Ön konsol aydınlatma ampülleri değişti.
6- Vites aydınlatma ampülleri değişti.
7- Ön konsol sökülerek kronik sorunlu havalandırma klepeleri ve motorları değişti.
8- Klima sisteminde kaçak vardı o yapıldı ve yeni gaz basıldı.
9- Rutin kışlık bakım dahilinde tüm filitreler ve motor yağı değişti.

Toplam herşey dahil 3.500 lira masraf oldu.

Araç güncel kilometresi 258.000

Beyler aracın tavanına taktığım çadırı söküp sattım. Hiç bana göre değilmiş. Sök tak çıkar taşı vs. Onun yerine araç içi şişme yatak ile kısa turlara devam.
Neden söküyordunuz? Bende o çadırlardan almayı düşünüyorum (tabi önce bir jip almam lazım) gayet konforlu gözüküyor kamp için, sizi ne memnun etmedi

Gençleştirme çalışmaları fırsat ve bütçe buldukça devam etmektedir. 2 yeni uygulama yaptım bugün.

Map sensörünü değiştirdim. - Bosch Marka 150 TL
Motorun üstündeki Yağ ayırıcı ve O-ringini değiştirdim. - Mercedes marka 300 TL

Yağ ayırıcı için kesinlikle orjinal o-ring ve parça tavsiye ederim. Aracı ilk aldığımda yan sanayi takmıştım. Bilimum yağ kaçaklarına ve uyumsuzluklara sebep oldu. Alım yaparken o-ringi ayrıca alıyorsunuz. Onu da orjinal alın mutlaka. Yine ilgili o-ringi ilk değişimimde almamıştım. O da tat kaçırmıştı.

Herkese güzel ve sağlık dolu yepyeni bir yıl dilerim.

Eğlencelerimiz 2021 de devam edecek.

I love this car... ;)

Map 1

Map 2

Map 3

Yag ayirici 1

Yag ayirici 2

Yag ayirici 5

Beyler aracın tavanına taktığım çadırı söküp sattım. Hiç bana göre değilmiş. Sök tak çıkar taşı vs. Onun yerine araç içi şişme yatak ile kısa turlara devam.
Ben de bunu planlıyorum, denediniz mi? Koltukları yatırınca düz zemin oluşuyor mu, 190 uzunluk görebiliyor musunuz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri