2000 Terrano Iı 2.7 Tdı Otomatik Krank Sensoru Yeri?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mcleren Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,492

mcleren

Yeni Üye
Merhaba degerli uyeler,

Aracimin motor ariza isigi krank sensoru sebebiyle nadir olarak yanmakta.

Yalniz aracin manuelini de karistirmama ragmen, sensorun yerini bulamadik.

Sokup kontrol etmek gerekirse degistirmek istiyorum.

Anladigim kadari ile yakit ve sanziman tipine gore yeri degismekte.

Yardimlarinizi icin simdiden tesekkurler...

Eren

Etiketler
Ynt: 2000 Terrano Iı 2.7 Tdı Otomatik Krank Sensoru Yeri?

değerli kardeşim.
benim araba 2001-Terrano II TDİ SE. Otamatik.
Pervanenin arkasında. Kayışların arasında. Motor gövdesinde. motorun sol yanında. Altarnatörun yanında.
"yanar söner. seni yolda bırakmaz" diyenlere sakın inanma. zaman içinde yolda giderken çekişi düşürecek. Bir depo dizeli yakarken, yakıt göstergesinin film şeridi gibi azaldığını göreceksin. Sonra seyir halinde iken motoru kapatacak. stop edeceksin.
Stop etmediği durumda (araban otomatikse dahada dikkaet et) harareti artıracak.
Türkiyede hemen bulman zor. İkinic elini alma. Nissan servisine başvur. yurt dışından 10 günde gelir. 500 tl ile 600 tel arasında idi. parça numarasını, tam bir fiyatını evraklarıma bakar istersen yazarım. Hangi servis daha çabuk getirir onu sana yazarım.
selamlar.

Kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm, çok teşekkür ederim ayrıntılı güzel cevabınız için.

Bir süre cevap gelmeyince, terrano bölümünde, nissanla ilgili her türlü teknik bilgi için telefon numarasını veren etap nissanı aradım o da sağ olsun sizin gibi tel de güzelce anlattı. Demek böyle servis, esnaf, usta varmış diye hala dost muhabbetlerinde anlatırım.

Parça söküldü temzilendi, sorun ortadan kalktı. 1 ay boyunca hiç yanmadı. Geçen hafta yine yanıp söndü.

Orjinal parçasını yenibosna daki servise sordum dediğiniz gibi 600 civarı söyledi.

Ya yine temizleticem, çünkü usta takarken yağlayıp koydu yerine, bilmiyorum sadece fikir. Ya da gidip alacağım yeni parçayı.

Önceki sahibi demişti, ara ara yanıyor diye. Aracın manuelinde yer alan self testi yapınca arızanın ne olduğu ortaya çıkıyor.
Siz de biliyorsunuz dimi self testi, yoksa servis 80 tl istiyor arıza tespitine.

Aracı da satıyorum bu arada, arızayı anlattım bir kaç kişiye, alıcı iletişimi kesti benle :smiley:
Artık ya değiştirip satacağım ya da anlayan biri alacak :smiley:

Değerli spartakist teşekkürler tekrardan...

Parça numarasını ilgili servisi ve diğer bilgileri de yazabilir misiniz?
Teşekkürler

Kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm, çok teşekkür ederim ayrıntılı güzel cevabınız için.

Bir süre cevap gelmeyince, terrano bölümünde, nissanla ilgili her türlü teknik bilgi için telefon numarasını veren etap nissanı aradım o da sağ olsun sizin gibi tel de güzelce anlattı. Demek böyle servis, esnaf, usta varmış diye hala dost muhabbetlerinde anlatırım.

Parça söküldü temzilendi, sorun ortadan kalktı. 1 ay boyunca hiç yanmadı. Geçen hafta yine yanıp söndü.

Orjinal parçasını yenibosna daki servise sordum dediğiniz gibi 600 civarı söyledi.

Ya yine temizleticem, çünkü usta takarken yağlayıp koydu yerine, bilmiyorum sadece fikir. Ya da gidip alacağım yeni parçayı.

Önceki sahibi demişti, ara ara yanıyor diye. Aracın manuelinde yer alan self testi yapınca arızanın ne olduğu ortaya çıkıyor.
Siz de biliyorsunuz dimi self testi, yoksa servis 80 tl istiyor arıza tespitine.

Aracı da satıyorum bu arada, arızayı anlattım bir kaç kişiye, alıcı iletişimi kesti benle :smiley:
Artık ya değiştirip satacağım ya da anlayan biri alacak :smiley:

Değerli spartakist teşekkürler tekrardan...

Merhaba
Mesaj uzun zaman önce yazılmış ve forum artık pek kullanılmıyor galiba ama yinede sorayım self test dediğiniz şeyi nasıl yapıyoruz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri