2000 Grand Cherokee 3.1 Vites Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ziyabilgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,985

ziyabilgin

Yeni Üye
Merhabalar, 2000 model Grand Cherokee 3.1 aracımın motoru sıfır yapıldı. Hatta motor bloğu hariç akla gelebilecek tüm parçaları değişti diyebilirim. Araç P ve N durumunda iken gaza basıldığında yüksek devirlere çıkabiliyor; gaz yemede ve rölantide hiçbir sorun yok. Vitesi D konumuna alıp yola çıkınca motor devir göstergesi ortalama 2000 devir civarında çalışıyor ve 4.'üncü vitese hiç çıkamıyor. Türbin arızası olabilir dediler, revize edildi ancak sonuç yine aynı oldu. Şanzıman yağı ve filtreler de birkaç kez değiştirildi. Aramızda bu şekilde sorun yaşamış ve sorununu çözebilmiş kimse varsa problemin kaynağı ve çözümü ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilir mi? İlgi, yardım ve destekler için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla, Ziya Bilgin.

Merhabalar, 2000 model Grand Cherokee 3.1 aracımın motoru sıfır yapıldı. Hatta motor bloğu hariç akla gelebilecek tüm parçaları değişti diyebilirim. Araç P ve N durumunda iken gaza basıldığında yüksek devirlere çıkabiliyor; gaz yemede ve rölantide hiçbir sorun yok. Vitesi D konumuna alıp yola çıkınca motor devir göstergesi ortalama 2000 devir civarında çalışıyor ve 4.'üncü vitese hiç çıkamıyor. Türbin arızası olabilir dediler, revize edildi ancak sonuç yine aynı oldu. Şanzıman yağı ve filtreler de birkaç kez değiştirildi. Aramızda bu şekilde sorun yaşamış ve sorununu çözebilmiş kimse varsa problemin kaynağı ve çözümü ile ilgili bilgi paylaşımında bulunabilir mi? İlgi, yardım ve destekler için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla, Ziya Bilgin.
Muhtemelen sensor arızası olabilir makıneye baglatmanız ıyı olur

aracınızı kim yaptı
İçerenköy'de Otoban Şanzıman Ramazan Usta diye birisi var. Oraya Ankara'daki HMC servis Murat Usta aracılığı ile gittim. Aracımın bir yeri yapılırken bir diğer parçası arızalanıyor. 1 aydan fazla oldu halen atölyede tamir edilmeye çalışılıyor. Maddi manevi tükendim. Teşekkürler.

İçerenköy'de Otoban Şanzıman Ramazan Usta diye birisi var. Oraya Ankara'daki HMC servis Murat Usta aracılığı ile gittim. Aracımın bir yeri yapılırken bir diğer parçası arızalanıyor. 1 aydan fazla oldu halen atölyede tamir edilmeye çalışılıyor. Maddi manevi tükendim. Teşekkürler.
hocam youtubede bir tamirci var. sürekli videolarını izliyorum. izleyebildiğim kadarıyla temiz iş yapıyor. yeri de güngörende. sana videoların linkini atıyorum. bi konuş onunla istersen..

YAĞIZ OTO CENK USTA

şanzımanda giriş ve çıkış hız sensörleri olur onları kontrol etmek. kablolarını da test etmek lazım. kopartmışlardır kazmalar.

Problem çözüldü mü. Bizde aynı sorunu yaşıyoruz. Yazabilirsiniz.

Problem çözüldü mü. Bizde aynı sorunu yaşıyoruz. Yazabilirmisiniz.

Merhaba arkadaşlar Grand Cherokee 3.1 WJ Herhangi bir şekilde araç D'ye alındığında 2000 Devri geçmiyor 3 ya da 4 vitese ulaşmıyorsa bunun sebeplerinden en başlıcası motor bloğuna takılı olan 2 adet sensör var hararet sensörü ve motor ısı sensörü Eğer bu sensörlerde arıza varsa bundan yapar şu anda güncel fiyatı 700 TL Bunun haricinde aracın rölantideyken tam devir gazı yiyip vites de alındığında çekmemesi 3 ve 4 vitese gitmemesinin sebebi kesinlikle rölanti sensöründendir

Ek olarak belirteyim aracınızda bu problemle karşılaşırsanız, motor belli bir devirin üzerine çıkmıyorsa ve belli bir sürate ulaşmıyorsa şanzıman solenoidi arızalanmıştır. Aynısını yaşadım 70 km üzerine çıkmıyordu, bir süre sonra O/D ışığı yanmaya başlıyor. Solenoidleri değiştirmeniz gerekiyor haliyle şanzıman yağı ve filtreside bu süreçte değişiyor. Ayrıca WJ Kasalarda O/D ışığınız uzun mesafeli yolculuklarınızda kendi kendine yanıyorsa, ekstra şanzıman soğutucu radyatörler var muhakkak alıp takın sürüş çok farkediyor.

S a benim aracimda 3.1 yakin zamanda mercedes w140 kasa s350 turbo motor koyduk sanziman kendi sanzimanimiza flans yapim kullanmak istedik lakin aracim bitti arac r de falan kalkiyor gidiyor zorlanmada kesiyor 1 ve 2 dede cabli deil d ye alincada vides yukseltip dusurmuyor hep bi videste agir agir gidiyor nedeni nedir tesekkurler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR