2 Teker Kampçılıktan 4 Tekere Geçiş Için Yardım Edermisiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aykut long Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,080

aykut long

Yeni Üye
Selamlar

2015 yılına kadar eşimle motosiklet kampçılığı yapıyorduk çoğu zaman tek gittiğimde oluyordu ilk çocuğum olana kadar şimdi ise 2 oldular ve biz kaldığımız yerden kamp olayına devam ediyoruz lakin hem aracımız küçük geliyor hemde çadır kampı ufak çocuklarla zor oluyor!
Sizlerden ricam VW nin hangi aracı bana uygun olur niyetimiz kamp atmak cuma gününden çıkıp pazar akşamından dönmek.
Bunları yaparken araç olarak hangi tipi seçmeliyim
Ekonomik olması açısından hemde Trafik kuralları açısından en uygunu hangi modeldir?
1. Köprü geçişler
2. Araç sınısı (motokaravan mı Otomobil mi)
3. Hız sınırlaması
4.Tüvtürk Muayene
5.Bandrol ve Sigorta Poliçe fiyatları
Tüm bunlar kafamda soru işaretleri dolduruyor.
Yardımcı olursanız sevinirim

Etiketler
Selamlar

2015 yılına kadar eşimle motosiklet kampçılığı yapıyorduk çoğu zaman tek gittiğimde oluyordu ilk çocuğum olana kadar şimdi ise 2 oldular ve biz kaldığımız yerden kamp olayına devam ediyoruz lakin hem aracımız küçük geliyor hemde çadır kampı ufak çocuklarla zor oluyor!
Sizlerden ricam VW nin hangi aracı bana uygun olur niyetimiz kamp atmak cuma gününden çıkıp pazar akşamından dönmek.
Ekonomik olması açısından hemde Trafik kuralları açısından en uygunu hangi modeldir?
1. Köprü geçişler
3. Hız sınırlaması
4.Tüvtürk Muayene
VW için ; wc ve duş suz olacaksa vw kısa kasa transporter , wc duş olacaksa yüksek tavan vw t5 t6 , olması gerekir diyor arkadaşlarımız , yolun açık olsun , rast gelsin .

Süleyman bey cevaplarınız için teşekkürler
Aslında endişem
Hangi kasanın ve ruhsat sınıfının bana uygun olacağı çünkü evraksal işlemlerle uğraşmak istemiyorum vakti zamanında sorun yaşadım herşeyim kuralına uygun olsun istiyorum ve uzun şase kısa şase arasında hangisini tercih etmem gerektiği
Bir tane yüksek tavan T4 e girdim tavan yüksekliğini beğendim çocukları orada uyutabilirim
Mesela Motosiklet kampçılığında araziye giriyorum kamp yapılacak yerlerin yolları her zaman düzgün olmuyor birazda 4x4 olayını seviyorum engebeli yerlerde özellikle kış kamplarında rahat olması gerekiyor
Bir tane kısa şase yüksek tavan 4motion buldum bir tanede uzun şase standart tavan t4 syncro minibüs buldum
Aklım onlarda kaldı

Selamlar

1. Köprü geçişler
3. Hız sınırlaması
4.Tüvtürk Muayene

Bende VW Caravelle var , köprülerden geçiş problemi yok, minübüs olarak ruhsata kayıtlı, Hız sınırlaması ben fazla hızlı kullanmadığım için araştırmadım ama otomobillerden farkı yok herhalde. Her yıl muayenesi var , Yıllık vergisi tutarlı değil, kasko da 1500tl civarı.
4 kişi iseniz en küçük modeliniz transporter benzeri bir araç olur derim , ondada eşinize çok iş düşer. Caddy uygulamalarıda var ama 4 kişide sağlıklı olmaz. Otoparklar ve şehir içi benim için önemli değil ben onun için farklı araç kullanacağım derseniz en çok kullanılan araç Fiat Ducato. Benzeri her tür araç için bütçenize göre uygulama bulursunuz. Yalnız bu tür araçlardan 5 yılı doldurmuş düzgün , problemsiz araç bulmakta zor iş...
Pinterest yada google da ayrıca youtube da araç modeli ve camper yazarsanız çok farklı deneme örneklerini göreceksiniz. Örnek VW T5 Camper gibi.

Şimdiden gezgin hayatınızın güzel olmasını dilerim...
Not: Çocukları 14 yaşından sonra beraber bir yere götürmek zorlaşıyor, küçükken keyfini çıkarın...

Eşime ne gibi çok iş düşer ?
Ufak araç olduğu için toplaması vs gibi işlermi ?

Otopark yada Şehir içi parkı sorun etmiyorum 2010 yılında Master ım vardı 2 seneye yakın kullandım ondan tecrübeli sayılırım ama okadar büyük araç istemiyorum şimdilik belki ilerde kullanım koşullarına göre değişebilir tabi küçük gelir büyüğe yöneliriz.
Önceliğim VW T4,T5 tipi araçlar

Transporterlar için özel geliştirdiğimiz çekyat sistemi aracınızı aldığınızda işinizi görecektir.
Kapalı Ölçü
1120mm x 1120mm
Açık Ölçü
1120mm x 1950mm

Merhaba,

Motosiklet, Kamp, Karavan gibi şeyler ortak ilgilerimiz.
Bu nedenle size bir merhaba diyeyim dedim.
Arkadaşlar sorunuzun cevabını vermişler.
Zaten bu konuda bilgili değilim.
Asıl beşinci ve altıncı tekerler benim ilgi alanım.
Selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR