2. El Araç Piyasası Fırsatçılığı ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 187
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,953
39c7665860b512c51584c82fc2228181 Küçücük bir örnek 27tl den 350 TL ye.ateş ölçerler ve buhar makinaları.Yani çocuğunun ateşini ölçmek istiyorsun ancak. Birileri para kazansın diye 30 TL lik derece ölçeri 200 TL yapmışlar. Beş para etmez bir güruhla birlikte yaşıyoruz.

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Küçücük bir örnek 27tl den 350 TL ye.ateş ölçerler ve buhar makinaları.Yani çocuğunun ateşini ölçmek istiyorsun ancak. Birileri para kazansın diye 30 TL lik derece ölçeri 200 TL yapmışlar. Beş para etmez bir güruhla birlikte yaşıyoruz. Cc949ed7453e7ba836e943c56eedf844

Pardon ben mesaj gönderilmedi dedikçe tekrarlamıştım.

unutmayınız fırsatçılar panik anlarını çok sever , gerekmeyen medikal ürünler almayalım , stok amacı ile belli ürünlere saldırmayalım , önce araştırıp bilinçlenelim sonra çevremizi bilgilendirelim.

sizlere kendi hayatımdan bir örnek vermek istiyorum ;

yaklaşık 8 yıl önce rahmetli eşim rahatsızlandı hastaneye gittik , lösemi tanısı kondu biz o an şok olduk .
doktorlar 2 ay ömür biçtiler. ve o an insanın gözü hiçbir maddi değeri görmüyor , iyileşmesi imkansız ama ne kadar uzun yaşatabilirim çabası başlıyor , ve elimizden geleni yaptık 7 ay yaşatabildik.
bu esnada benim kafam yerinde değil bir mücadele içine girmişiz , arkadaş , dost , akraba , hastane çalışanı , doktorlar benim o durumumdan faydalanıp yıllarca alın terim ile biriktirdiğim tüm birikimlerimi sömürdüler.
neden çünkü en zayıf anındasın ve bundan faydalanmak bu insan dediğimiz bu fırsatçı türlerin en sevdiği şey.

benim bu konunun üzerinde neden çok durduğumu umarım anlarsınız mesela sadece 2. el oto değil hayatın her noktasında en zayıf anınızı bunlar hazır bekliyor , tıpkı corona virüsü gibi.

sizlere kendi hayatımdan bir örnek vermek istiyorum ;

yaklaşık 8 yıl önce rahmetli eşim rahatsızlandı hastaneye gittik , lösemi tanısı kondu biz o an şok olduk .
doktorlar 2 ay ömür biçtiler. ve o an insanın gözü hiçbir maddi değeri görmüyor , iyileşmesi imkansız ama ne kadar uzun yaşatabilirim çabası başlıyor , ve elimizden geleni yaptık 7 ay yaşatabildik.
bu esnada benim kafam yerinde değil bir mücadele içine girmişiz , arkadaş , dost , akraba , hastane çalışanı , doktorlar benim o durumumdan faydalanıp yıllarca alın terim ile biriktirdiğim tüm birikimlerimi sömürdüler.
neden çünkü en zayıf anındasın ve bundan faydalanmak bu insan dediğimiz bu fırsatçı türlerin en sevdiği şey.

benim bu konunun üzerinde neden çok durduğumu umarım anlarsınız mesela sadece 2. el oto değil hayatın her noktasında bunlar hazır bekliyor , tıpkı corona virüsü gibi.

Başınız sağ olsun.
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın ama pek kalmadı galiba.

Başınız sağolsun. İnsanların zor zamanları çevresindeki insanların gerçek yüzlerini gösteriyor.

Bir tanıdığımın 5 yaşına gelmesine rağmen konuşamayan çocuğu vardı. Psikolojik danışmanlık şirketleri psikolog yardımı veriyoruz diye aileyi öyle sömürdüler ki şaşarsınız. Sonunda okullar da sıkıntı çıkartınca göçüp gittiler bir gavur ülkesine çocukları için.
Böyle yerlere parası olmayan zaten gitmiyor, gidenleri de çok fena ( nedende ödemeleri hep nakittir ) acımasızca kullanıyorlar. Şerefli olanlar, vurgun şansı kendilerine geldiğinde yararlanmayanlardır.

o zaman eleştirdiğimiz insanlardan ne farkımız kalır !
akşam yattığımızda vicdanen rahat uyumak , fakir olma korkusundan daha önemli değilmidir.

"vicdan küçüldükce, cüzdan büyür" genellemesi yapamasakta fırsatcıların, ölü soyucularındaki ciddi artış sebeblerinide düşünmek gerekir.
Ciddi eğitim eksikliği,ahlak çöküntüsü ve yasal boşluklar var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri