2,5 Düz Dizel'e Turbo Takılır mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 47,178
Ynt: 2,5 Düz Dizel'e Turbo Takılır mı?

Seri 3'e Puma takacaksan, şanzımanını ve transfer kutunu da değiştir. uygun rakamlara LT77 ve LT230 (1.22'li, bakımlı ikinci eli sanırım 1600 TL civarı tutar) ara. dingillerin disco idi diye hatırlıyorum. bu LT değişikliği ile en azından Def 90 ayarında bir altyapın olur.

Etiketler

edaghan' Alıntı:
Seri 3'e Puma takacaksan, şanzımanını ve transfer kutunu da değiştir. uygun rakamlara LT77 ve LT230 (1.22'li, bakımlı ikinci eli sanırım 1600 TL civarı tutar) ara. dingillerin disco idi diye hatırlıyorum. bu LT değişikliği ile en azından Def 90 ayarında bir altyapın olur.

Engin abi

Aynen öyle değişimi yaparken şanzumanı ve transfer kutusunu da değiştirmeyi planlıyorum.Dingiller disco zaten. böylece sadece kupa series III kalacak geri kalan tüm yapı süper olacak bence; hemde değerlenecek araç. kış süresince araştırıp nisan gibi operasyonu yapmayı hedefliyorum bu arada araç satılmazsa tabi

endy' Alıntı:
Engin abi

Aynen öyle değişimi yaparken şanzumanı ve transfer kutusunu da değiştirmeyi planlıyorum.Dingiller disco zaten. böylece sadece kupa series III kalacak geri kalan tüm yapı süper olacak bence; hemde değerlenecek araç. kış süresince araştırıp nisan gibi operasyonu yapmayı hedefliyorum bu arada araç satılmazsa tabi

Bi de hidrolik direksiyon olsa 10 numara olur :smiley:

S.a arkadaşlar 2000 model düz dizel Ford Ranger im var 1 yıl oldu alalı araçtan çok memnundum.fakat enson blok yan tipalari çürümüş üst kapaktan su kaçırdığı için tamirciye bıraktım tamircide üst kapağı sökelim dedi üst kapağın problemli olduğunu ve asaği kısımda ve son piston gömleği çizmiş komple motor yapılması lazım dedi.arac 340 binde şimdi ben bunu rektefe ederken motor gücünü nasıl artırabilirim ? Şanzıman dişlileri yardımıyla yakiti azaltilarbilirmi ? Araç şehir içi şehir dışı 100 km de 9 lt yakıyor turbolu motor alıp taksam nasıl olur bana acil bir yardım edin

IMG 20200421 162748975

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri