1996 S-10 4.3 Vortec Mi ? 1997 Ford Explorer 4.0 Xlt(205bg) Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nasyalcin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,644

nasyalcin

Yeni Üye
Herkese kolay gelsin.Yakın bir zamanda kendime zevkine binmek için bir amerikan almak istiyorum. Şu an 2005 nissan xtrail var 2.5 165 bg 280 tq çok tatminkar hem asfaltta hemde hafif arazide, ama eşimden bana fırsat kalmıyor.( çocuklar okuldu kurstu vs vs ) Şimdi 1996 model blazer var 150bin kmde LPG li dışı fena sayılmaz fakat içi çok kötü tavan taban ve ön iki koltuk yapılmak ister. Tuşlarda ızgaralarda eksik kırık yok. Blazer 4.3 163 veya ona yakın beygir gücünde .. Torkuda 320-330 gibi yanlış bilmiyorsam. Ayrıca açılır tavanlı (Hepsinde yok hatta nadir bulunuyor diyebilirim.) Diğer araç 1997 model ford explorer 4.0 XLT 240 bin km de daha derli toplu içi dışı masraf istemiyor lastik ve ön düzen yapılacak. lpg var açılır tavan standart sanırım . Bu araçta 150 kw yani 205 bg 340 tork civarı yalnız şanzıman yapılmış . Blazer hiç ellenmemiş . İyi mi kötü mü bilmiyorum.. İkisininde yakıtları yaklaşık aynı 16-18 lt şehir içi 11-12 lt 90 sabitte. 4.0 olmasına rağmen exp daha güçlü gibi kasalar yaklaşık aynı büyüklükte ama blazer ın içi daha bir sert bakalit ve eski tarz exp daha moder iç tasarıma sahip. Fakat blazer dışarıdan daha bir amerikan daha ilgi çekici vay be blazer dedirtecek havada. Explorer ise eski bir jip işte havası var sanki.. Mantığım gücü ve masrafı az bakımı kolay olacak düşüncesiyle Ford Exploere derken kalbim BLAZER diyor . Her ikiside aynı fiyat blazer a 1-2 bin masraf ederim gibi.. Fordada 1 teklik masraf ederim.. Sizler ne dersiniz kararsızım desteğinizi bekliyorum olumlu olumsuz tüm fikirleriniz kabulümdür, saygılarımla..

Etiketler
Ynt: 1996 S-10 4.3 Vortec Mi ? 1997 Ford Explorer 4.0 Xlt(205bg) Mi?

Merhabalar,
Arkadaşım niyetiniz hayırlı olsun.
Bende 2000 model 126 binde Hyundai Galloper var otomatik V6 sıralı sistem atiker lpg var, lpg nin garantisi devam ediyor. Aracımda vuruk veya herhangi bir eksik yok. Araç 5 kapılı malum sitede ilanım var (Çanakkale merkez - Niyazi Uzun) isterseniz görüşelim.
Telefonum 0535 294 86 55. Satma sebebim kamyon almak.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Teşekkür ederim sadece bu aracı düşünüyorum , adaylarda belli zaten sadece seçimde kararsızım.. Hayırlı satışlar...

Parçasının bolluğu ve ucuzluğu açısından blazer daha avantajlıdır ben olsam blazer'i tercih ederim.

blazer 196 beygırdır.arkadasların dedıgı gıbı parca bollugu ve goruntu acısından blazer daha cok tercıh edılebılır duruyor.blazer almadan once bende cok dusunmustum explorermı blazermı dıye.blazerı tercıh ettım.ıyıkıde tercıh etmısım 5 senedır buyuk bır keyıfle bınıyorum.dahada bınerım.

hayırlısı olsun sımdıden.

Explorer daha seri diye biliyorum bende 95 blazer var 3 sene olmuştur, 100 bin km yaptım motor ve şanzıman yaptırdım biniyorum memnunum ama satmayı düşünüyorum artk keyfini aldım ben..

Arkadaşım FORD un bir parçası başka bir parçasına uymaz, çıra gibi yanarsın. CHEVROLET lego gibidir kamyonetin parçası arabaya, jeepe herşeye uyar. Uzak dur explorer dan dost tavsiyesi..( Biraz ayıp oldu ford kullananlara ama malesef gerçek bu)....

Çok güldürdün beni Allah ta seni güldürsün camaro kardeşim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR