1996 Ford Explorer 5.0 Eddie Bauer Edition

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BulentKoc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,175

BulentKoc

Yeni Üye
arkadaşlar selamlar, ilk defa bir Amerikan sahibi oldum, çok da memnunum 1 aydır nerdeyse 3-4bin km yaptım... aracım V8 5.0 explorer, bakımlarını yaptım, içini dışını güzelce temizlettim, yakıtından da gidişinden de duruşundan da memnun kaldım...

G1lBM7.jpg

ynXEZa.jpg

6609WW.jpg

3Rd7G4.jpg

Nb7p0P.jpg

Y5ADZz.jpg

EEZg4n.jpg

2QbrVv.jpg

Etiketler
Ynt: 1996 Ford Explorer 5.0 Eddie Bauer Edition

Bu yaşta temiz kalmış,bakımlı bir araç bulmuşsunuz.
Nazar değmesin,güle güle kullanınız,çok güzel gözüküyor.

Birebir aynisindan bende de var..
Ne yap et, ozellikle havali amortisor kompresorune zarar vermemeye calis.. ozellikle gaz takarker zarar veriyorlar..
Benimkine Gaz takarken ustunden delik acmislar.. 1600$ ve 1ayda geliyor..

Gurkan Konas' Alıntı:
Birebir aynisindan bende de var..
Ne yap et, ozellikle havali amortisor kompresorune zarar vermemeye calis.. ozellikle gaz takarker zarar veriyorlar..
Benimkine Gaz takarken ustunden delik acmislar.. 1600$ ve 1ayda geliyor..

benimkinde o havalı amortisör sanırım yok...

BulentKoc' Alıntı:
benimkinde o havalı amortisör sanırım yok...

Bagaj içinde sol panelde, bitane anahtar varsa vardir. O anahtar aktive etmek ve kapatmak için..

Lastikler değişirken onu kapatman lazim. Yüksek hizda araba yere iner, dusuk hizda ve arazi sartlarinda yükselir.
en dusuk ve en yüksek surus tipi arasinda 5 santim fark vardir.

hayırlı olsun
yakıt durumu nedir.

Gurkan Konas' Alıntı:
Bagaj içinde sol panelde, bitane anahtar varsa vardir. O anahtar aktive etmek ve kapatmak için..

Lastikler değişirken onu kapatman lazim. Yüksek hizda araba yere iner, dusuk hizda ve arazi sartlarinda yükselir.
[/quote

sizinkinin fotosunu atar mısınız zahmet olmazsa, en azından var mı yok mu bilmiş olurum :smiley:

ayazağa' Alıntı:
v8 5,0 motor 3,80 krş :eek:

ben aldığımda 40-50 kuruş arası yakar deniyordu ama artık ayarından mıdır nedir bilmiyorum genelde 100 tl lik LPG aldığımda 280-300 m rahat gidiyorum, bunda Ankara'nın çok sıkışık olmayan trafiği de etkili elbette...

BulentKoc' Alıntı:
Gurkan Konas' Alıntı:

[/quote

sizinkinin fotosunu atar mısınız zahmet olmazsa, en azından var mı yok mu bilmiş olurum :smiley:

Malesef benimkisi cikartilmis durumda.. O yuzden fotosunu cekemiyorum..

O anahtari gormemen imkansiz.. Krikonun bulundugu yerde.. kapagi acinca krikoyu icerden alabilmek icin o anahtarin yanindan gecirmen gerek...

aha internetten buldum..
Utf 8BSU1HMDE1MzgtMjAxMTAyMTctMTc0Ni5qcGc

Bülent bey hayirli olsun.İyi gunlerde kullanin.Araziye sokmaui dusunmuyorsunuz sanirim.
Özgür

www.yagcarsisi.com

Gurkan Konas' Alıntı:
O anahtari gormemen imkansiz.. Krikonun bulundugu yerde.. kapagi acinca krikoyu icerden alabilmek icin o anahtarin yanindan gecirmen gerek...

aha internetten buldum..
Utf 8BSU1HMDE1MzgtMjAxMTAyMTctMTc0Ni5qcGc

benimkinde bu buton yok, tesisatı yeri vs hiç bir şey yok, sonadan iptal olsa en azından izi olurdu diye düşünüyorum, belki bazı modellerde yoktur?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri