1991 Model Kia Besta Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ygtgencer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 157
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,814

Etiketler

Ynt: 1991 Model Kia Besta Hakkında

peki kaç senesinde kızılaydan çıktı bu araçlar biliyormusunuz acaba yeni aldıkda biz arabayı.

İvedikte gördüm 2008 mart aylarıydı galiba.. Kızılaydan çıkış hikayesi farklıdır ama. Orada en az 2 yıl çürümeden satışını yapmaz bizimkiler..

Dün gittim ivedik hurdacılar sitesine baktım arabalara perişan durumda arabalar bizim arabanın arka sürügülü cam kilidi bozuktu alalım dedik vermediler camıyla birlikte veriyorlarmış. 4x4 şanzıman istedek arabayla birlikte satarlar herhalde :smiley:

kia besta 4x4 ben birsene önce aldım ava ve balığa gidiyorum çok kullanışlı yanlız motor gücü biraz az geliyo birde altı alçak geliyo taksi gibi yol tutuşu var ben memnunum jeep gibikullanıyorum ;)

Yanıtınız için teşekkür ederim.Babamda Balık Sevdalısı olduğu için aldık bu aracı fakat bir türlü araç hakkında detaylı bilgilere teknik özelliklerine ait bir veriye ulaşamadık yani kızıaydan çıkma oldugunu biliyoruz ama bazı bilgileri tam değil özellikle motor hacmi beygir gücü yani motorun sesi 2.7 cc gibi çıkıyor ama aldıgımız kia servisi ısrarla 2200 cc oldugunu idda ediyor vergi dairesinde motor hacmi 2662 cc olarak gözüküyor sizin bi bilginiz varmı tam olarak.

E-posta Adresiniz varsa detaylı olarak konuşabiliriz isterseniz benim e posta adresim yiqit-qencer@hotmail.com iyi akşamlar

evet dostum bunlar 2200 motor 94 yada 95 modellerde 2500cc var hi bestalardada 2700cc var şehir içi
kullanımda anlarsın rampada kalkınca toparlıyamıyo 2 vites iyi 3 vitese atınca hemen yoparlayamıyoarazide gücü yetiyo 1 ve 2 ağır devir olduğu için yetiyo takviyeside var takviye 1 viteste kapartır getirir yanlız altı alcak geliyo çabuk askıda kalıyo oky başka bilgi istersen yardımcı olurum ben kartalda oturuyom

Sizin aracın Kliması,arka kaloriferi ne durumda bi de ruhsatta ne olarak geçiyor kapalı kasa kamyonet yandan camlı diyemi geçiyo yoksa minibüs diyemi

kılimalar çalışıyo arka kalerüferde mukkemmel ısıtıyo yanları camlı kamyoet geciyo

aracı kullanırken hararete dikkat edin sıkıştırmayın çabuk hararet yapar hız da 100 km nin uzerinde uzun süre kullanmayın
ben yaylaya cıkarken yazın hararet yaptırdım gözden kacırmışım motoru yaktım bilgin olsun aracı sakin kullanırsan uzun süre kullanırsın taksiden rahattır kullanımı yoltutuşu çok iyidir merak ettiğin birşey olursa yardımcı olurum

araçta yağ buharı tahliye hortumunu boşa sallandırmışlar sizinki ne durumda yağ kapasitesi kaç litre yağ konuyor 6 litre az geliyo 8 litre oldugunu öğrendik arazi taşıtı oldugundan dolayı dik yokuşlar çıkarken motor hasarı oluşmaması için sanıyorum bizim araçta sıkıştırdığın zaman hararet yapmaya meilli gözüküyor bilgilendirdiğiniz iyi oldu yumuşak kullanmak gerekiyor aşırı bi performas beklenmesi söz konusu olamaz herhalde

bende yeni aldım .motoru hariç herşeyi güzel.motorunu güçlendirmenin yollarını arıyorum.4*4 ü mükemmel

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.