1991 Model Kia Besta 4x4 Panelvan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dopamin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,874
Ynt: 1991 Model Kia Besta 4x4 Panelvan

xman78' Alıntı:
7 mart günü ankaradan 4x4 kia besta aldım aracın arazi çekişi mükemmel yol tutuşu da fena değil süspansiyonu bana 1956 cheavrole mi hatırlattı beşik gibi hoşuma gitmeyen tek yönü yokuşlarda tam toparlayamıyor ve tam devir yapsanız bile 2. vitesten 3. vitese altığnızda sanki 5. vitese almışınız gibi devir birden düşüyo çok farklı bir şanzımanı var. Hüseyin UĞUR abime saygılar aracı ondan aldım.

Merhaba Öncelikle aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın bu aracın tek sıkıntısı daha öncede bahsettiğim gibi motor gücü yeterli değil
yoksa diğer özellikleri ile benzersiz bir araç bu motor gucu meselesi arazide hiç sıkıntı olmuyor 4L konumunda 40 km, yi geçmemek kaydıyla 5,nci viteste bile yokuş çıkabiliyor sıkıntı 2 çeker giderken rampayı gördümü hemen vites düşürmek gerekiyor eğer bu araca yeni nesil bir turbo dizel motor adapte edebilsek bir dakika düşünmezdim. birde aldığımda motoru komple rektifiye yaptırmıştım bu motor değiştirme işini motoru yaptırmamış olsam ciddi şekilde düşünmekteyim araçla ilgili sıkıntınız olursa bildiğim kadar size yardımcı olurum hoşçakalın

Etiketler

gezi niz iyi olmuş.muhabette iyi ben de kendi çapımda bakınıyorum ama pek bir şey yok kısmet neselesi.iyi muhabetler.

freegraf' Alıntı:
gezi niz iyi olmuş.muhabette iyi ben de kendi çapımda bakınıyorum ama pek bir şey yok kısmet neselesi.iyi muhabetler.

Siz kafayı bu araca taktınız gibi hadi hayırlısı ;D

Kendi çapınızda baktığınız şey nedir ?

Kıymetli büyüklerim, bizde bahsi geçen araçtan satılık 1 tane var... Biz Kızılay ihalesinden 3 tane aldık... Birisi babamda, kalan ikisi de amcalarımda... Hepimiz de kendi çapımızda karavanlara dönüştürdük, webasto koyduk, akülerle donattık... Kış aylarında dağlara çıkıp kar keyfi yapıyoruz... İlgilenenler için;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-4x4-motokaravan-34859643/detay

sn dopamir benimde aynı sıkıntılarım var lastik sorununu çözersin ama daha cok guc kaybı olur ben aracın önunu kaldırdım altta torsiyon vidalarını sıkarak yaklaşık 6_7 cm kaldırdım arkalarıda makastan ayarlatınca yükselecek şimdilik eski magurusler gibi önu havada gidiyor bende güç zayıflığından sıkıntılıyım motor atmayı düşünüyorum ama uygun motor bulamıyorum turboda olmuyo silindir kapağı döküm değil başada bi çözüm ulamadım
:smiley: :smiley:

beşxdört' Alıntı:
sn dopamir benimde aynı sıkıntılarım var lastik sorununu çözersin ama daha cok guc kaybı olur ben aracın önunu kaldırdım altta torsiyon vidalarını sıkarak yaklaşık 6_7 cm kaldırdım arkalarıda makastan ayarlatınca yükselecek şimdilik eski magurusler gibi önu havada gidiyor bende güç zayıflığından sıkıntılıyım motor atmayı düşünüyorum ama uygun motor bulamıyorum turboda olmuyo silindir kapağı döküm değil başada bi çözüm ulamadım
:smiley: :smiley:

Merhaba sn beşdört aynen dediğiniz gibi lastiklere dokunmamak gerekiyor galiba banada söylenen aracın önünü torsiyondan arkasını makasa kavis vererek kaldırtmamı öneriyorlar siz bu torsiyon çubuklarından kaldırınca aracın süspansiyonunda veya yol tutuşunda herhangi bir sorun oldumu birde motor konusu deli olacam rampada allah canını alıyor motor değiştirmeyi ciddi bir şekilde düşünmekteyim ha değermi 91 model araca diyeceksiniz bence değer benim aracın kasası çok düzgün çürük yok denecek kadar az aracı seviyorum parçasını başayar servisi ankaradan rahatlıkla tedarik ediyorum turbo meselesine gelince sonradan olacak iş değil teferruatı çok motor değiştirme fiyatına gelir torsiyon konusunda bilgi verirseniz sevinirim

ömer bey kardeşime teşekkür ediyorum. turbo yüksek beygir uyumlu bir motor iyi fikir ama bulmak zor rektefiye ne kadara mal oldu size benim araçta bu yakınlarda ister gibi yokuşlarda hararet yapacak gibi oluyo. yağ yakmaya başlamış,,,

xman78' Alıntı:
ömer bey kardeşime teşekkür ediyorum. turbo yüksek beygir uyumlu bir motor iyi fikir ama bulmak zor rektefiye ne kadara mal oldu size benim araçta bu yakınlarda ister gibi yokuşlarda hararet yapacak gibi oluyo. yağ yakmaya başlamış,,,

Sn.xman78 (profilde adınızı göremedim )

merhaba öncelikle aracın motoru çalışırken yağ çubuğunu yerinden çıkar üfleme yapıyorsa motorun rektifiye yada kurtarıyorsa piston sekman zamanı yakındır hararet sorununa gelince biz soğutma radyatörünün önündeki devasa klima radyatörünü çıkarttık kllima iptal zaten motor gücü düşük ayrıca soğutma radyatörünü iyice temizlettik sorun çözüldü birde antifiriz kullanın sade su kullanmayın araç malum kızılaydan çıkma 90 binde trigeri koparmış aracı atmışlar garaja aracı alan harman kia araçta oluşan silindir kapak hasarını iyi giderememiş ben aracı komple rektifiyeye soktum piyasada iyi usta çok bunu daha sonra açıyım toplam maliyet 2010 fiyatıyla 2650 lirayı buldu motoru yaptırdık fakat iyi usta bizim egzantirik keçesini yerine oturturken keçe kanalına hasar vermiş araç yağ kaçırmaya başladı keçeden 2011 yılında tekrardan yeni silindir kapağı egzantirik alıp taktırdım mazot pompasının tamir takımı değişimi ve ayarınıda yaptırdım maliyet 1650 tl yani demem oki aracı yaptıracağın zaman iyi ustalardan uzak dur yaptığım
masrafları bir kenara bırakıp inanınki bu dandik motordan kurtulmak istiyorum eğer imkanınız varsa motoru değiştirin derim yaptırmaya uğraşmayın yav kusura bakmayın uzattık hep bu iyi ustalar yüzünden umarım yardımcı oldum hoşçakalın

sn. ömer kardeşim 06 et sende anladığım kadarıyla senden önce ben bi niyetlenmiştim o araca fakat kısmet olmamıştı takasa razı gelmemişti harman kia ne zaman int araç arasam bu kia 4x4 ü mutlaka arıyordum ankadara hüseyin abiden aldım ankaradan yoğun kar yağışında geldim yaşadığım tek sorun gaz halatı dondu ve takılı kaldı bende cikreyi sonuna kadar açıp 5 vites sabit geldim karabükte gaz halatını söküp tamir ettim başka bi sıkıntı yaşamadım aracın özellikleri beni cezbetti klima,4x4, hd direksiyon vs. daha dişime göre bi rampa bulupta aracı vurmadım yokuşa 7 bin civarı mal oldu bana ama bu araca yapacağım hiç bir masrafa acımam çünkü emsali yok ben bartın amasradayım polis memuruyum ismim osman yolun düşerse beklerim. uyumlu motor takma işi bi çare bulursan haberim olsun ama aracı titretir çalışırken kasaya dengeleme işi biraz zor diye düşünüyorum ama ona da bi çare vardır illaki şimdilik bu şekilde kullanmaya devam edecem. buralarda usta bulmak zor. triger seti aldım ankaradan 1 aydır arabada duruyo takacak usta bulamadım. trigerin durumunu hiç bilmiyorum belki çok iyi belkide bitik . klima faal durumda olduğu için radyatörü sökmek istemiyorum. sıkıştırmadan kullanacam artık çok uzattım. görüşmek dileğiyle hayırlı günler...

xman78' Alıntı:
sn. ömer kardeşim 06 et sende anladığım kadarıyla senden önce ben bi niyetlenmiştim o araca fakat kısmet olmamıştı takasa razı gelmemişti harman kia ne zaman int araç arasam bu kia 4x4 ü mutlaka arıyordum ankadara hüseyin abiden aldım ankaradan yoğun kar yağışında geldim yaşadığım tek sorun gaz halatı dondu ve takılı kaldı bende cikreyi sonuna kadar açıp 5 vites sabit geldim karabükte gaz halatını söküp tamir ettim başka bi sıkıntı yaşamadım aracın özellikleri beni cezbetti klima,4x4, hd direksiyon vs. daha dişime göre bi rampa bulupta aracı vurmadım yokuşa 7 bin civarı mal oldu bana ama bu araca yapacağım hiç bir masrafa acımam çünkü emsali yok ben bartın amasradayım polis memuruyum ismim osman yolun düşerse beklerim. uyumlu motor takma işi bi çare bulursan haberim olsun ama aracı titretir çalışırken kasaya dengeleme işi biraz zor diye düşünüyorum ama ona da bi çare vardır illaki şimdilik bu şekilde kullanmaya devam edecem. buralarda usta bulmak zor. triger seti aldım ankaradan 1 aydır arabada duruyo takacak usta bulamadım. trigerin durumunu hiç bilmiyorum belki çok iyi belkide bitik . klima faal durumda olduğu için radyatörü sökmek istemiyorum. sıkıştırmadan kullanacam artık çok uzattım. görüşmek dileğiyle hayırlı günler...

Merhaba osman bey tanıştığımıza memnun oldum durum izah ettiğim gibi üste söyleyecek başka bir şey yok tesadüf bende 2010 yılı ağustos sonu amasra çakrazda dolunay kamping,de tatilimi geçirmiştim yolumuz tekrar düşerse mutlaka bulurum sizi kalın sağlıcakla

fsirin' Alıntı:
Ben de lastik seçimiyle ilgili bir soru sormuştum, gelen yanıtlarda, jant 15" yapılıp AT lastik kullanılabileceği konusunda yanıtlar gelmişti. İşinize yarayabilir.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69087.new;topicseen#new
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69137.new;topicseen#new

Selamlar
Ferhat

selam aleyküm... konuyu yeni gördüm. ben Hüseyin Ank- keçiören 2008 den bugüne 4x4 kıa besta (kızılay) kullanıyorum orj lastik ebadı 195R 14 C
lastik ebadını büyütmek çekişi düşürecektir zaten sorun malum.. Aracı yükseltmek arkada makaslarda yapılacak takviye ile öndede torsiyon çubuklarının ayarı ile
aracın yüksekliği ayarlanabiliyor. fakat buhali ilede arazide tam bir keçi... motorun gücü arazide hele hele 4L seçildiğinde yetiyorda artıyor bile.
otoyolda bu araçtan yüksek hız ve performans beklemek doğru olmaz bence. düzde 110- 120 Km hız araç için ideal bir sürat bu aracı kullanmak bana zevk veriyor sizi bilmem
Saygılar....

ehz2004' Alıntı:
selam aleyküm... konuyu yeni gördüm. ben Hüseyin Ank- keçiören 2008 den bugüne 4x4 kıa besta (kızılay) kullanıyorum orj lastik ebadı 195R 14 C
lastik ebadını büyütmek çekişi düşürecektir zaten sorun malum.. Aracı yükseltmek arkada makaslarda yapılacak takviye ile öndede torsiyon çubuklarının ayarı ile
aracın yüksekliği ayarlanabiliyor. fakat buhali ilede arazide tam bir keçi... motorun gücü arazide hele hele 4L seçildiğinde yetiyorda artıyor bile.
otoyolda bu araçtan yüksek hız ve performans beklemek doğru olmaz bence. düzde 110- 120 Km hız araç için ideal bir sürat bu aracı kullanmak bana zevk veriyor sizi bilmem
Saygılar....

Teşekkürler zaten vaz geçtim bu sevdadan sizin araç duyormu satmamışmıydınız?

Selamlar Ömer kardeşim ben araçtan gayet memnunum şu an kulandığım aracı 2008 de kızılaydan çıkardım 55 000 Km de aldım 95 000 de motoru
yaptırdım şimdi 107 000 de sorunsuz kullanıyorum. Aynı arçtan ikincisini aldım 15 gün sonra Osman arkadaşıma sattım. inşalah memnundur.
daha önce söylediğim gibi ben bu aracı kullanırken zevk alıyorum hele arzide, karda, çamurda, gösterdiği performans ve bana yaşattığı adrenalin herşeye değer..
Diğer 4x4 yeni nesil pahalı araçların performansını bu araçtan bekleyemeyiz ama onların peşine takılp yolda kalmamak beni tatmin ediyor.
Şuan itibarıyla aracımı satmayı düşünmüyorum. Saygılar.

merhaba ömer karseş ben aracı yükselttim yo ltutuşunda önemli bir değişiklik hissetmedim
virajlarda taksileri soluyorum bi sıkıntı yok arazidede altı vurmuyo gayet başarılı bende motor radyatöt fan devirdaim hepsini değiştirdim 6 ay sonra kapak çatlattım boş ve 5 km mesafeye giderken motrum yarım oldu az üflemeye başladı bunların motorlarının derdi bitmiyo bi araba masrafı yaptım bıktırdı beni bu motor ilk frsatta degiştirmeyi düşünüyorum kısmet bakalım nezamana

mıtsubıshı L200 ün turbolu motorları var L300 ün motoruna uyarlıyabilirseniz, kia nın motorunu mıtsubıshı motoru ile değişmezmi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR