1991 - 1999 4x4 Dodge 250 Hakkında Bilgi ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ugurgul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 118,609

Etiketler
Ynt: 1991 - 1999 4x4 Dodge 250 Hakkında Bilgi ?..

Önceki modeller 16'' askam olarak çıkanlarda bazı degişiklerle birlikte 17,5'' oldu

Dodge kilit konusunda son noktayı koyuyorum. Dodge fabrikayı aradım. 92 modelden sonra arka otomatik kilit, torpidoda vakum düğmeli olanlarda önden kilitli

92 modelden sonra bazılarında arkada %100 detroit kilit bulunur önlerde kilit yok atksları ayıran vakum sisteki var hubların yerine arabadan inmeden içeriden bir anahtar ile ön aksları devreye alıp çıkarabiliyorsunuz.Yakıta gelince phaser 90 bg lik motor yakıyor doğrudur ancak çok güçlü makina yaptığı işe göre yakıtı fazla değil , yeni kasa dodge 250 lerde ciddi paslanma sorunu var doğrudur eski kasalarda bu sorun yok , 82 bg lik kalem enjektörlü motor dedikleri perkins motor olan araçların y.akıtı daha az hatta land rover in düz dizeli ile aynı diyebilirim fakat ona göre çok daha güçlü ve verimli , yeni kasa 250 liklerde önde dana 44 var 8 bijon ancak iki tip çıkıyor bazılarında kalın akslı heavy duty diff var bazılarında ise ince akslı şansınıza kalın akslı olana rastlarsanız kırılmaz , arkada ise dana 60 var zaten anlatmaya gerek yok , yürür aksamı konusunda dodge yi konuşmaya gerek yok sınıfının en iyileri

dodge 200 ve 250 için % 1OO eatoon kilit mevcuttur. kilitler çıkmadırlar ve ABD üretimidir , çinde üretilenlerde kırılma ve arıza sorunları varken bunlar kesinlikle arıza yapmaz

Benim de ilgimi çeken bu araçlarla ilgili kafama takılan bir nokta,

Efsane148 in verdiği bilgilerde yazılan:
Boş ağırlık 2800 kg
Azami yüklü ağırlık 3500 kg
Azami yüklü katar ağırlığı 6120 kg
Ön dingil kapasitesi 2000 kg
Arka dingil kapasitesi 2815 kg

Buna göre ön+arka dingil kapasiteleri: 2000+2815= 4815 kg
Ama azami yüklü ağırlık: 3500 kg ???
Aracın boşu 2800 kg ise bu koca alet sadece 700 kg mı taşıyabiliyor?

İkiçekerini hala etrafta zaman zaman görüyorum, hoşuma gidiyor...

haddim olmayarak bir bilgi paylasayim dodge 250 lerin on diff te kilit yok oradaki vakum akslari baglayip ayiriyor yani manuel hublarin yaptigi islevi iceriden bir dugme ile vakum pompasini calistirarak yapiyorsunuz , ancak agir hizmet sartlarinda cabuk ariza yaptigi icin cogunlukla iptal ediliyorlar.Arka diff te ise otomatik kilit yok %100 eatoon marka kilit var ki bence kilitlerin en iyisi oldugu tartisilmaz cok agir yuk altinda bile kendisi kirilmaz dana 60 in 10 tona bile rahat dayanabilen aksini dograr ve kendisi en ufak zarar gormz , burada bir parantez acayim eatoon son yillarda kilitleri cin de urettiriyor ve bu cin uretimleri maalesef kiriliyor kirilmaz denen kilit cine gittikten sonra kirilir hale geldi.

sapasaglam denenmistir.Bilyalar haric yalniz bilginize kendi aracinizdaki bilyalari kullanacaksiniz.

050520121266

050520121267

050520121268

elimde bir tane daha var bilya yatagi siyirmis onu doldurup tornada yatagi acarak kullanacagim ve iki tane oldugu icin ellenmemis olanini satiyorum.bu fiyat bu kilit icin bedavadir ve espiri olsun diye size 749 diyorum. Dananini orijinal cikma diff gobegi bile bu fiyattan fazlaya satiliyor. Arastirin bu fiyatin cooooook uygun oldugunu goreceksiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR