1976 Series Iıı Yeni Aldım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan denizz35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,545
Ben maysan marka amortisör almıştım aracim için. 50 tl civarı fiyatı var. Umut abinin dediği gibi çok az bir fark oluyor. Yurtdışında parabolik makas takanlar var ama hangi marka aracın ki uyar fiyatı nedir hiç araştırma yapmadım

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

abimle eylül 15 te kuşadasından fethiyeye doğru 1 haftalık bir serüvenimiz olucak bizim pikaçuyla. Yolda kalmamamız için sizin deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum. Yeni değişen parçaları sayayım marş dinamosu buji kabloları distribütör kapağı. Motor ve yürüyen de bir sıkıntı yok ne sıkıntı çıkarabilir tahminen 1 haftada 700 km yol yapıcaz ve lpg ile şimdiden teşekkür ediyorum..

Son düzenleme:

abimle eylül 15 te kuşadasından fethiyeye doğru 1 haftalık bir serüvenimiz olucak bizim pikaçuyla. Yolda kalmamamız için sizin deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum. Yeni değişen parçaları sayayım marş dinamosu buji kabloları distribütör kapağı. Motor ve yürüyen de bir sıkıntı yok ne sıkıntı çıkarabilir tahminen 1 haftada 700 km yol yapıcaz ve lpg ile şimdiden teşekkür ediyorum..
Yanınıza yedek platin, meksefe, kayış ve yağ (20/50 motor yağı ve 90 numara makina yağı) alırsanız bence yeterli olur gibi...

series 3 alma arefesindeyim bulduğum yerli yabancı forumlara daldım çıkamıyorum iki sorum var motor değişimi yapan oldumu forumda ben baktım ancak göremedim avrupada değişimler mevcut
ikinci sorum ise hidrolik dreksiyon uygulaması yapan varmı defenderlar için yapılan uygulamalar aynen yapılabilirmi

series 3 alma arefesindeyim bulduğum yerli yabancı forumlara daldım çıkamıyorum iki sorum var motor değişimi yapan oldumu forumda ben baktım ancak göremedim avrupada değişimler mevcut
ikinci sorum ise hidrolik dreksiyon uygulaması yapan varmı defenderlar için yapılan uygulamalar aynen yapılabilirmi
Motor değişimi Türkiyede dediğiniz anlamda yapılamıyor. Araç dizelse 200tdi taksrsınız misal, ancak benzinden dizele geçiş mümkün değil. Hidrolik direksiyon uygulamasını ise aynen Defenderdaki gibi yapamazsınız. Alakası yok çünkü sistemin. Şase dışına gelen ters kutularla yapılabiliyor, BMW, P38 Range Rover ve BJ serisi Landcruiser kutuları uygulanabiliyor forumlardan takip ettiğim kadarıyla. Ancak araç bakımlı ve lastik orjinalse direksiyonu çok da kabus değildir ve sağlıklıdır.

ilk aldığım series3 te bd30 motor vardı canavar bence Series te hidrolik drksyon şart değil kas gücü olur :smiley:) benim lastikler 245 ti güzel kol kası yaptım

Motor değişimi Türkiyede dediğiniz anlamda yapılamıyor. Araç dizelse 200tdi taksrsınız misal, ancak benzinden dizele geçiş mümkün değil. Hidrolik direksiyon uygulamasını ise aynen Defenderdaki gibi yapamazsınız. Alakası yok çünkü sistemin. Şase dışına gelen ters kutularla yapılabiliyor, BMW, P38 Range Rover ve BJ serisi Landcruiser kutuları uygulanabiliyor forumlardan takip ettiğim kadarıyla. Ancak araç bakımlı ve lastik orjinalse direksiyonu çok da kabus değildir ve sağlıklıdır.
teşekkür ederim yanıt için

deniz35 on muayene istasyonu ile anlaş muayeneye onlar soksun vizeyi alırsın diğer turlu çok uğraşırsın tecrübeyle sabit :smiley:

Arkadaşlar seriesimin ön kapı pencereleri vede çerçeveleri yok internetten baktım satanda yok sizce sıfırdan yaptırsam nasıl olur? Ve araba camları kesiliyormu sonuçta nasıl bulacaklar oraya uygun araba camını? Ve kendim branda yaptım yarın bitmiş olur fotoğrafları da atarım yorumlarınızı merak ediyorum.

Son düzenleme:

IMG 20160207 014019
IMG 20160206 WA0010

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.