1966 V8 5.7 wagoneer için modifikasyon projesi başlıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xkirpix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,057

xkirpix

Kamp II
Yer
BEYKOZ
sevgili arkadaşlar 2 adet wagoneerim olduğu için birini klasik olarak şehir versiyonu diğerini offroad versiyonu yapmayı planlıyorum. bütçesini ayarlamak üzere çaılşmalarım bitmek üzere. biter bitmez. projeye başlanacak.

IMG00126 20111029 1317

Ksa onarka wagoneer x

Etiketler
Ynt: 1966 V8 5.7 wagoneer için modifikasyon projesi başlıyor

Farklı birşey olacak, şimdiden başarılar ve kolaylıklar diliyorum..
Çingene favori wagoneer'im ::smiley:, bu nasıl olacak bakalım..
Selamlar..

akın61' Alıntı:
mesut abi kesmeyi düşünmüyoesun dimi ?
sadece uzaklaşma ve yakınlaşma açılarını arttırmak için önden ve arkadan kısaltacağım.
dif araları aynı kalacak uzun şasenin kısadan daha avantajlı olduğunu düşünüyorum

selamlar

Birini satın (kondisyonu daha iyi olanı mesela ;D)
Diğerini de kullanmaya devam edin bence...
Nasıl fikir ?

Sarp

Takip Diyelim.
kolay gelsin.

Sarp12345' Alıntı:
Birini satın (kondisyonu daha iyi olanı mesela ;D)
Diğerini de kullanmaya devam edin bence...
Nasıl fikir ?

Sarp
öneriniz için teşekkür ederim. ikisindede ön arka kilit gazlı amortisör özel ateşleme sistemi var biri quadrotruck arazili diğeri ağır devir manuel arazili. ikiside otomatik V8 biri 5.9 AMC diğeri 5.7 GMC . biri düz koltuk diğeri önler iki parça . ikiside deri. herşeyden önce ikiside wagoneer. nasıl kıyarım satmaya . insan doktor evladındanmı avukat olandanmı ayrılır.
sorarım size. bir ara niyetlendim. ama satarken çingeneyle aramızda şu diyolog geçti.

Bütün ilgili arkadaşların dikkatine saygı ile sunulur

araba satıştan kaldırılmıştır. bir V8 den vazgeçmenin nekadar zor olduğunu bilen arkadaşlar beni daha iyi anlayacaktır.
kızımla geçen akşam üzeri beykoz ormanlarında fener merasında el ele göz göze gezdik ve vedalaşmak istedik. yaptığımız konuşmayı aynen aktarıyorum.

mesut- gel kızım gezelim senle biraz hemde konuşuruz
çingene- hemen çevir kontağı ben hazırım 5 ay dır yatıyorum ama genede seni üzmem çalışırım.
mesut- aslan kızım benim be tek marşta çalıştın sen bir tanesin
çingene- gidelim de benim Şanzımanda yağ azaldı geri gitmekte zorlanıyorum.
mesut - hallederiz kızım
çingene- heyooo löloöloööö

asfalttan çıkp ormana giderken herkez bize bakıyordu kızım ajda pekkan gibi salınıyordu insanları hayranlıkla bakan gözlerine utancım dan bakamaz ken çingene son dansını yaparcasına alını yor salınıyor ve bütün ihtişamıyla kükreyerek yol alıyordu

mesut - çok alımlısın kızım

bu arada orman yoluna girdik kanallı yollarda ilerlerken bir kadeh sek votka koyup tokuşturduk her zamanki gibi bardağımı torpidonun üstüne koydum . daha bir özenle gazlı amortisörlerini ayarlayan çingene . bardağı dökmeden ilerleme modu na geçti.ve ilk su birikintisinden geçerken benimle konuşmaya başladı.

çingene - seninle senelerdir birlikteyiz. iyi günde kötü günde hiç yolda bırakmadık birbirimizi sonra sen kara belayı aldın onu benden daha çok sevdin beni de eşine verdin. oda beni hafta da bir çalıştırdı sevdi baktı temizledi ama benimle hiç konuşmadı senin gibi. Çok yalnız kaldım, evin önünde sizin kara belayla birlikte gezilerden dönmenizi bekledim.ben pırıl pırıl evin önünde beklerken kara bela ile siz çamur içinde neşeyle döndünüz gezilerden. onu sevdin onu okşadın onunla güldün onunla eğlendin bana da akşam sabah sadece günaydın dedin yanımdan geçip gittin. oysa ben bu yaşıma rağmen sana ne yapmak istersen iste hiç hayır demedim. en zor şartlar da benden 20 yaş daha genç arabalar ile yarıştım çoğunu geçtim. geçemediklerimi de sen geçmek istemedin. dağdan uçurumlardan indim. kumsalda kalan arabaları çektim. sadece sen istiyorsun diye diferansiyel kilidi taktım denizlere derelere girdim. yeri geldi 15 kişi bindiniz. kamplara giderken evin yarısını yükledin birde 5 arkadaşını aldın 2000 km yok yaptık dağda tepede. bütün bunları seni seviyorum diye yaptım. sadece sen beni sev okşa benimle konuş diye . şimdide birtakım kılıksız adamlar getiriyorsun sağımı solumu elliyor lar lastiklerimi tekmeleyip benim hakkımda onurumu kıran yorumlar yapıyorlar. hemde ne için ben kapıda yatıyor eskiyormuşum. bana yazık oluyormuş birileri alıp beni yaşatmalıymış yoksa ben ölecekmişim. beni senin ilgisizliğin eskitiyor . benimle eskisi gibi konuşsan gezsek el ele dağda tepede. girsek şehir e yine herkes bizi gösterse parmağıyla nekadar uyumlu bir çift nekadar eğleniyorlar diye. ben ne eskirim nede seni üzerim. ama sen beni çıkardığın bu son gezide veda konuşmasını yapmadan önce bensana SENİ SEVDİĞİMİ VE BAŞKA BİRİNİ ASLA SEVEMİYECEĞİMİ SÖYLEK İSTEDİM.

İŞTE BU SEVGİDEN AYRILAYAMACAĞIM İÇİN
VEDA KONUŞMASINI YAPAMADIM VE YAPMAYACAĞIMDA UMARIM ÇOCUKLARIM DA BENİM GİBİ HİSSEDER VE ONDAN ASLA AYRILMAK İSTEMEZLER

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=84460.10#ixzz2CNzzr6nk

abi ben o konuşmayı daha önce okumuştum sanki....
neyse sıkı bi takip sana ....
gönlüne göre olur inşallah

Aman hocam kaportanın genel görüntüsünü bozmada, mekaniğe ne istersen yap.Hele o arka kısmı kesmeyi aklından hemen sil lütfen.

http://image.automotive.com/f/featuredvehicles/10338886+pheader/131_0809_06_z+1978_jeep_wagoneer_family_wagon+exterior_front_view.jpg

bunun hastasıyım mesela.

Sevgili Mesut

Yukarıdaki dialogu Jeep takipçisi bir çok arkadaş gibi ben de dikkat ve hissiyatla okumuş idim...
gayet iyi hatırlıyorum...
Bu durum seni yüceltti gözümüzde ve aracının da değerini artırdı...nazarımızda...

Benim yukarıdaki kısa yazımda 2 mesaj gizli;

1- Çok sevdiğin ve kıymetlendirdiğin araçların (kızların) dan birini güvenilir ve kıymetbilir bir arkadaşa emanet etmek istersen belki bu şerefli duruma aday olunabileceği,
2- Bu araçlardan her hangi birini kesip doğramana bazılarımızın-haddi olmayarak- gönüllerinin razı olmayışı durumu

sevgiler

Sarp

Aracı yükselttiğinizde yaklaşma açıları iyileşir, bence kasaya işlem yapmayın, çok güzel kasası var bence. Araya gitmesin kasa.

İyi günler
Mesut bey
Araçlarınızı cok sevdiğiniz ,onları aile ferdi gibi görmenizden anlaşılıyor.
Aracınızın arazi kabiliyetini artırmak için, şasesinin kesilmesine bu sebebten dolayı takipci olanlar kabullenemiyorlar.
Yapacağınız değişiklikler için, kolaylıklar ve sabır diliyorum.
Saygılar
Batuhan

yavuz-çelikel' Alıntı:
Aman hocam kaportanın genel görüntüsünü bozmada, mekaniğe ne istersen yap.Hele o arka kısmı kesmeyi aklından hemen sil lütfen.

http://image.automotive.com/f/featuredvehicles/10338886+pheader/131_0809_06_z+1978_jeep_wagoneer_family_wagon+exterior_front_view.jpg

bunun hastasıyım mesela.
haklısınız elimde olmadan proje gün ve gün değişiyor şu haine kara kıldım şimdilik

Ksa onarka wagoneer3

Sarp12345' Alıntı:
Sevgili Mesut

Yukarıdaki dialogu Jeep takipçisi bir çok arkadaş gibi ben de dikkat ve hissiyatla okumuş idim...
gayet iyi hatırlıyorum...
Bu durum seni yüceltti gözümüzde ve aracının da değerini artırdı...nazarımızda...

Benim yukarıdaki kısa yazımda 2 mesaj gizli;

1- Çok sevdiğin ve kıymetlendirdiğin araçların (kızların) dan birini güvenilir ve kıymetbilir bir arkadaşa emanet etmek istersen belki bu şerefli duruma aday olunabileceği,
2- Bu araçlardan her hangi birini kesip doğramana bazılarımızın-haddi olmayarak- gönüllerinin razı olmayışı durumu

sevgiler

Sarp
sarp bey
sözleriniz beni hem sevindirdi hem hüzünlendirdi. nasıl böyle bir işe kalkıp satmayı düşündüğüm için. şimdi çingene sırasını bekleniyor boya ve nikelaj kromaj uygulaması yapılacak ve yeni doğan evladıma Kılıçali ye benden yadigar kalacak umarım kıymetini bilir.
selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR