18 Mart Çanakkale Zaferi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasanfb Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,272

Etiketler

Ynt: 18 Mart Çanakkale Zaferi

ATATÜRK'ün önderliğinde savaşarak bu vatanı kazanan bizlere bu günleri gösteren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

bızlere bu toprakları canları pahasına koruyan ve hedıye eden sehıtlerımızı saygıyla anıyoruz.
ıhanet içinde olanları kınıyoruz.

sadece bu gün degil her zaman ve an butopraklar için şehit olmuş tüm cettimize ve neslimize minnet ve saygıyla anıyorum bir türk insanı olarakta her zaman ve an bu vatan ugruna şadet mertebesi şerefine ulaşmak için gözümü kırpmadan giderim ihanet içinde olanlar bunu unutmasınlar

Tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet kederli ailelerine sabır milletimize baş sağlığı diliyorum... Sizleri unutmayacağız...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,

Bugün, Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 94’üncü yıl dönümünü kutlamanın ve bugünlere erişmemiz için en değerli varlıklarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimize karşı kutsal görevimizi yerine getirmenin gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Yüce ulusumuzun gücü, saygınlığı, onuru, huzuru, bağımsızlığı ve istikbali “şehit” kavramında gizlidir. Şehitler, ulusun varlığının bekası için can vererek kendilerinden sonra gelen nesillere, yaşam hakkını kazandıran ulu çınarlardır. Türk vatanı ise kahraman şehitlerimizin kanıyla sulanıp yoğrulan toprağın adıdır.

Değerli Silah Arkadaşlarım,

Mehmetçiklerimizin vatanseverliğinin çelikleşmiş ifadesiyle destanlaşan kahramanlığı karşısında, hiçbir gücün baş edemeyeceği, Çanakkale’de bir kez daha dünyaya duyurulmuş, yıllardır kaybedilen savaşların ardından kazanılan bu zafer Türk ulusunun özgüvenini tazelemiştir. Çanakkale’de bir güneş gibi doğan Mustafa Kemal, gönüllerde tutuşturduğu ulusal bağımsızlık meşalesiyle Türk ulusunu, bağımsızlığına kastedenlere karşı mücadele etmek için ayağa kaldırmıştır. Esarete boyun eğmektense ölümü yeğleyen bir anlayışla büyük fedakârlıklara katlanarak sürdürülen mücadeleler, bağımsızlığın kazanılıp Cumhuriyet’in kurulmasıyla sona ermiştir.

18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle, bizlere bu güzel yurdu emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi saygıyla anar, tarihi boyunca ordusuna her zaman destek olan yüce Türk ulusuna şükranlarımı sunarım.

SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL İLKER BAŞBUĞ’UN
ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

( 18 Mart 2009 )

Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin !
ruhları şad olsun !!!!

ama bana göre bu çok ama çok anlamsız,
sömürgecilik uğruna 2 büyük kapitalist hıyar'ın
250.000'şer bin kişiyi cinayeti !!
(dünyada rekor, bu kadar alanda 500.000 kişinin ölmesi, böyle bir kıyım ve vahşet yoktur !!!!)

nooldu, bu salaklar saldırdı !
biz geri kovaladık, 250.000 şehidimizle,
adamlar 1 sene sonra yine istanbul'da idi .... !

nooldu, 500.000 kişi'nin hayatı gitti ve sosyal zelzeleye bakın !!
hiç ama hiç "kahramanlık mavraları" yapmıyorum, yapamıyorum !,
sadece ve sadece içim yanıyor !!
mekanları cennet olsun !!! (kesin !!)

saygılar,

gökhan

hasanfb' Alıntı:
18 mart Çanakkale Zaferi Gezenbilir ve Vatanımıza,TÜRKİYE'mize kutlu olsun... ;)
Geçen yıl büyük onur ve gurur ile açmış olduğu bu başlık sebebi ile hasan bey kardeşimizi tebrik ediyor ve şuan canlı olarak tvde izlediğim 18 mart Çanakkale Zaferinin 95.yıldönümünü günün önemine binaen bir resimle candan duygularım ile kutluyor vatanımıza milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Aziz şehitlerimizi ve büyük komutan Mustafa Kemal Atatürkü rahmet ve minnet ile anıyorum.RUHLARI ŞAD OLSUN.
saygı ve sevgilerimle
Kemal.

[attachment=1]

ANAKKALE GELMEZ

Teşekkürler Kemal abi...Günler çok çabuk geçiyor...Hatırlamak hatırlanmak çok güzel...Türkiyemiz ile nice zaferlere.... ;)

Çanakkale Zaferini kazanarak, vatanı ve bayrağı için şehit olan kahraman MEHMETÇİKlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Aziz ruhları şad olsun...

Vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum.

bu vatan vatan için gecmişte ve bu gün canlarını veren tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun saygıyla ve rahmetle anıyorum

Bize bu güzel ülkemizi bırakmak için canla başla mücadele eden ve bu uğurda şehit olan atalarımızı saygı ile anıyorum. Onlardan Allah Razı Olsun

Bu sene daldım gittim sivil hayatın cazibesine ama gelecek sene 18 Mart'ta Çanakkale şehitliğinde bu tarihi günü anacağımız bir gezi mutlaka olmalı. Bütün şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.