15 Bin Tl Ye 4x4 Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ___4x4___ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,044

___4x4___

Yeni Üye
Selamun Aleyküm foruma yeni katıldım. Herkese selam olsun , 24 yaşındayım doğaya aşık birisiyim. Max. 15 bin tl ye kadar 4x4 bir araba almak istiyorum. Tercihim panelvan çünkü gittiğim yerlerde çadır kurmak yerine içinde kalmak istiyorum. Tecrübenize dayanarak tavsiye edebileceğiniz araba varmıdır. İYİ GÜNLER...

İlla 4x4 olocak diyorsanız pikap alıp üzerine açılır kapanır çadır koymanız hem arazi kullanımı hemde konaklama ihtiyacınız ucuz iyi bir çözüm olabilir.Panelvanda 4x4 hemde 15.000 limitli, temiz iyi birşey bulmanız benim bildiğim kadarıyla biraz zor olabilir.

O fiyata eğer bulabilirseniz 4x4 Kia Besta panelvan veya minibüs alabilirsiniz.
Biraz küçük olmakla beraber, dışarı yapılacak ilave tentelerle işinizi görür.
Yine de bulması çok zor şu aralar, piyasada pek kalmadı çünkü.
Aslında üstte yorum yapan arkadaşımızın tavsiyesi en uygunudur.

Desteğiniz için teşekkürler. Gezmeyi yeni yerler keşfetmeyi çok seviyorum özellikle köyleri ve dağ bayır kimsenin gitmediği huzurlu yerleri seviyorum bunun için beni yolda bırakmayacak zorlu yol koşulları için 4x4 istiyorum. Pikap olarak bildiğiniz bir model varmı ? Bu arada gönlümün efendisi Defender ama benim için çok pahalı ilerde kısmet olur inşallah :smiley:

15 değilde 20 25 tl arası defender bulabilirsiniz, yada 15 bin tl ye lada niva alıp heryere gidebilirsiniz

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O rakamalara eskiden Ford Ranger olabilirdi ama şimdi bilemiyorum araştırmak lazım. Yine de illaki 4x4 olsun derseniz Tata olabilir ama onun da pek fazla taliplisi yok. Ben zorlamam idare ederim derseniz o rakamlara olabilecek 4x4 pick up ancak Tata olur. Alış rakamınız uygun olursa üzerine tamiri, bakımı, çadırı vs derken zaten o paraları rahat harcarsınız. Tavsiye edermisiniz derseniz, hayır etmem.

Tavsiyem şekil değiştirin, tavan çadırı kullanın Lada Niva bakın. Kolay kolay yolda bırakmaz. Tamiri bakımı yedek parçası bol ve ucuzdur. Tek kapıdır, iki kişiden fazla dolaşıldığında inmesi binmesi derttir. Kısa ve hafif olduğundan her yerden geçer. Samurai de idealdir ama Lada kadar ucuz ve parçası bol değildir.

Aslında bu kadar bilgiyle karar vermeyin. Forumlarda, sosyal medyada ve bulbildiğiniz her ortamda arazi araçlarıyla ilgili bilgi toplayın. En önemlisi çevrenizdeki en çok kullanılan marka araçları araştırın. Çünkü onların tamircisi ve yd parçası bulunabiliyor ki tercih ediliyordur. Tamirci, usta veya servis ayarlamadan bunu beğendim deyip bir araca kapılmayın. Sonra bir arıza veya yd prç ihtiyacında ah nereden bulacam diye dövünmeyeseniz.

Yıllardır edindiğimiz tecrübe ve bilgilerden bazılarıdır.
Yardımcı olmasını umarım.

O rakamalara eskiden Ford Ranger olabilirdi ama şimdi bilemiyorum araştırmak lazım. Yine de illaki 4x4 olsun derseniz Tata olabilir ama onun da pek fazla taliplisi yok. Ben zorlamam idare ederim derseniz o rakamlara olabilecek 4x4 pick up ancak Tata olur. Alış rakamınız uygun olursa üzerine tamiri, bakımı, çadırı vs derken zaten o paraları rahat harcarsınız. Tavsiye edermisiniz derseniz, hayır etmem.

Tavsiyem şekil değiştirin, tavan çadırı kullanın Lada Niva bakın. Kolay kolay yolda bırakmaz. Tamiri bakımı yedek parçası bol ve ucuzdur. Tek kapıdır, iki kişiden fazla dolaşıldığında inmesi binmesi derttir. Kısa ve hafif olduğundan her yerden geçer. Samurai de idealdir ama Lada kadar ucuz ve parçası bol değildir.

Aslında bu kadar bilgiyle karar vermeyin. Forumlarda, sosyal medyada ve bulbildiğiniz her ortamda arazi araçlarıyla ilgili bilgi toplayın. En önemlisi çevrenizdeki en çok kullanılan marka araçları araştırın. Çünkü onların tamircisi ve yd parçası bulunabiliyor ki tercih ediliyordur. Tamirci, usta veya servis ayarlamadan bunu beğendim deyip bir araca kapılmayın. Sonra bir arıza veya yd prç ihtiyacında ah nereden bulacam diye dövünmeyeseniz.

Yıllardır edindiğimiz tecrübe ve bilgilerden bazılarıdır.
Yardımcı olmasını umarım.
Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Aklımın bir köşesinize yazdım. Gerçekten haklısınız çevredeki çok kullanılan arabalar kullanışlı oluyordur. Şu araba çok kullanılıyor ise insanların bir bildiği vardır diye düşüniyorum.

Son düzenleme:

Herkese çok teşekkürler siteniz gerçekten mükemel her bilgi mevcut ben en iyisi biraz daha para biriktiriyim. Uyguna güzel bir çift kabinli Defender bulup almaya karar verdim. Bunun içinde en az 10 bin tl daha biriktireceğim. Desteğiniz için tekrar teşekkür ederim. Allaha emanet olun :smiley:

Herkese çok teşekkürler siteniz gerçekten mükemel her bilgi mevcut ben en iyisi biraz daha para biriktiriyim. Uyguna güzel bir çift kabinli Defender bulup almaya karar verdim. Bunun içinde en az 10 bin tl daha biriktireceğim. Desteğiniz için tekrar teşekkür ederim. Allaha emanet olun :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri