12 Volt 75 Watt Absorbe Buzdolabı Mı 220 Volt 35 Watt Mini Kompresörlü Buzdolabı Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tornado57 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 68,382
Ynt: 12 Volt 75 Watt Absorbe Buzdolabı Mı 220 Volt 35 Watt Mini Kompresörlü Buzdolabı Mı?

Resistansın gücü arttıkça tüketimi de artar, akü ile kullanmak için pek uygun olmayabilir.

Etiketler
Ynt: 12 Volt 75 Watt Absorbe Buzdolabı Mı 220 Volt 35 Watt Mini Kompresörlü Buzdolabı Mı?

Selam arkadaşlar...
bu yukarıda absorbe sistem için bukadar yorum var .....her biriniz sizdem ricam sadece yorum ,onlarda boş yorumlar bence.!!!
bu konuştuklarınızı,yazdıklarınızı gerçeğe döküp yapılan masrafa ve alınacak kalorilere,akülere verilecek zararlaı neden hesaba katmıyorsunuz ?
buyazılana ve sözde uygulanan sistem nelere malolacağını ve sizi tatmin edeceğini hiç ama hiça sanmam.
ne kadar sağlıklı ve ömürlü olacağını bi düşünün.!!!!
Saygılarımla.!!!

abicim
nesnel ve verilere dönük yorumlarınızı ekleyin,
ben deniyorum, ve buraya ekledim, deneme yanılma yapmadan bilenlerden öğrenemeye çalışıyorum.
mesela dolabın 75 değil 99 çektiğini gördüm, az önce de 94 çekiyodu, pervane koydum arkasına soğutma desteği için, içine de dijital termometre sabaha kadar kaça indirecek bakacağım, kaloriferli evde 6 dereceye kadar indirebilimişti,
yarın bunu da göreceğim.
bu sistemi tüple kullanan ve verim alan arkadaşların kattıkları göz ardı edilemez bilgiler,

hiç kimse ortak akıldan daha zeki değildir,

bu nedenle ölçülü konuşmanızda fayda var...

arkadaşım ...ben gayet olöülü ve mantıklı verilere göre yazdım....pratiğin varsa ...lafım yok ama sadece .........
neyse sana kolay gelsin !!!!!

berjer' Alıntı:
arkadaşım ...ben gayet olöülü ve mantıklı verilere göre yazdım....pratiğin varsa ...lafım yok ama sadece .........
neyse sana kolay gelsin !!!!!

Aynı konu başlığında sanırım iki kez ikaz fazla ne dersiniz, araştırmayı,şüpheciliği,acabayı çok gereksizmi görüyorsun. Biz seni bu
noktada bırakalım araştıran, sorgulayan ve merak edenlerle yolumuza devam edelim.

güngör' Alıntı:
Aynı konu başlığında sanırım iki kez ikaz fazla ne dersiniz, araştırmayı,şüpheciliği,acabayı çok gereksizmi görüyorsun. Biz seni bu
noktada bırakalım araştıran, sorgulayan ve merak edenlerle yolumuza devam edelim.

Tarz ve ifadelerin saygısızlığı nedeniyle katılıyorum...

Enerji ölçer ile demedim evdeki elektroliz no frost 483 litrelik model ve kalkista 856 çekti sonrasında 226 ya düştü ve yavaş yavaş azaldi motor daha stop etmedi 188 lerde simdi. Kiyaslayinca absorbsiyon dolsplarin elektrikle kullanmak için uretilmedigini dusunuyorum

Sn Tornado, birim yazarsaniz daha aciklayici olur. Örneğin 856 çekti derken 856 ne?

856 watt kalkış akımı hocam telefondan yazdım, dün akşam o yüzden kısa tuttum. kalkıştnen hemen sonra 226 watt a düştü çektiği akım, sonrasında yavaş yavaş azaldı, 185 e kadar düşmüştü.

tornado57' Alıntı:
Enerji ölçer ile demedim evdeki elektroliz no frost 483 litrelik model ve kalkista 856 çekti sonrasında 226 ya düştü ve yavaş yavaş azaldi motor daha stop etmedi 188 lerde simdi. Kiyaslayinca absorbsiyon dolsplarin elektrikle kullanmak için uretilmedigini dusunuyorum

Aksine Absorbe sistem dolaplarda elektrikle kullanilabilir. Ortam kosullari, dolabin izolasyonu termostat ayari vs. cok onemli. Bu konunun basinda soylemistim Ingiltere'de daha yasadigim studyo dairede absorbe sistem dolap vardi. Dolap ile yatak ayni odanin icinde oldugu icin boyle tercih etmisler sanirim (sessiz olmasindan dolayi). Bizzat olcmedim ama harcamasi oldukca dusuktu ve cok cabuk buzda yapiyordu. Ama bu bahsettigim Ingiltere zaten havanin surekli nemli ve soguk oldugu bir iklim. Ayni dolabi su anda Antalya'ya koyun tabiiki verim alamazsiniz.

Bu arada dusunurseniz gecenlerde internette danfoss 12V compressor motor gordum 500TL gibi bir fiyati vardi. Normal komprassorlu tezgah alti bir dolaba takilip kullanilabilir. Elinizde boyle bir dolap oldugu icinde sadece komprassor parasina bu ise halledebilirsiniz.

Evet dediğim gibi, Kleo bc-68 dolaplarda Baixue marka QDH28G kodlu kompresör çıkar. Onunda gücü 68Watt olması lazım.
12Vdc kompresör taktırın 30-40Watt tüketim ile keyfinize bakın.
Bizim yaptığımız bir çok dolap var. Memnuniyet olarak sitede yaptığımız arkadaşlara sorun isterseniz. Bizim kendi adımıza yorum yapmamız yakışık almaz. İçiniz rahat ettikten sonra telefon açabilirsiniz.

Saygılarımla...
selamlar
peki minik degilde buyuk boy buzdolabina da ayni 12 v kompresor mu takiliyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri