12 Gece 13 Gün Türkiye'den Arabayla Avrupa'ya Kısa Tur.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kyenipazar41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,501

Eğrisiyle doğrusuyla videoyu yayınladım , acemilik vardır affola...

Video: https://www.youtube.com/watch?v=2MF9Gm6NGDw&feature=youtu.be

Çok güzel bir gezi + gezi yazısı + gezi videosu olmuş...
Keyifle izledim sonuna kadar . Kendi gezilerimden de fotoğraflar yaşattınız bana tekrardan . Çocuklarla sağ salim eve dönmenin keyfi de bambaşka tabii . Umarım bebeler büyüdüklerinde keyifle anarlar bu güzel seyahati (sizinkiler de benimkiler de)...
VideoSunumda ayrıca bir harika .
Online öğrenebileceğim bir web adres varsa , ben de böyle birşey yapmak isterim ilerleyen günlerde .
Video üzerine yazı , kolaj , müzik ekleme falan.....
Öğrenmeye devam etmeli :smiley: :smiley:
Ama yanlış biryerden başladı mı da insan yılıyor,yarım bırakıyor .
Öneriniz olursa sevinirim .

Bu arada gezinizdeki ''çocuklara scooter'' önerinizi , ben kendi adıma BÜYÜKLERE DE(!) diye düzeltmek istiyorum :smiley: :smiley: Şehiriçi ulaşımın vazgeçilmez aracı haline geliyor Scooter'lar giderek . Hele Elektrikli modelleri , 'Urban Living Style' haline gelmiş adeta birçok şehirde . Ceket+Kravat ile binenleri çokca gördüm :smiley: :smiley:

Otopark sorunu gerçekten bu gezilerde can yakıcı . Cezaları ödemediğiniz iyi olmuş -bence(!)
ANCAK aynı araçla TEKRAR o ülkeye giderseniz (o da belki?) karşınıza bir sorun olarak çıkabilir .
Yoksa uluslararası hukuki yollarla bu tür küçük meblağların üzerine düşülmediğini birçok gezgin ve profesyonel araç sürücülerinden duydum . Ben birkaç yerde AVM otoparkına(free parking) bırakıp yürüyerek + scooter ile ulaşarak çözüm buldum . Bazen(Madrid) şehrin merkezi ZONE'u dışında parkedip metro kullandım . Her halükarda , şehir merkezi gezilerde toplu ulaşım tercihi ilk sırada olmalı . Tecrübeler ve trafik yoğunluğunun gidişatı insana bunu düşündürüyor . Özellikle de gelecek yıllarda !.. Zaten şehir merkezine araç girişleri giderek kısıtlan(ıyor)acak zaman içinde ... Ya Emisyonu düşük araçlar ve elektrikli araçlar girecek merkeze , ya da ciddi bir ÖDEME alınarak araçlara izin verilecek . Önümüzdeki yıllar için buna göre bir hazırlık şart ...

Bu harika gezinizin arabalı ve/veya karavanlı versiyonlarını da yaşamanız ve bizlerle paylaşmanız dileğimle,selamlar...

Çok güzel bir gezi + gezi yazısı + gezi videosu olmuş...
Keyifle izledim sonuna kadar . Kendi gezilerimden de fotoğraflar yaşattınız bana tekrardan . Çocuklarla sağ salim eve dönmenin keyfi de bambaşka tabii . Umarım bebeler büyüdüklerinde keyifle anarlar bu güzel seyahati (sizinkiler de benimkiler de)...
VideoSunumda ayrıca bir harika .
Online öğrenebileceğim bir web adres varsa , ben de böyle birşey yapmak isterim ilerleyen günlerde .
Video üzerine yazı , kolaj , müzik ekleme falan.....
Öğrenmeye devam etmeli :smiley: :smiley:
Ama yanlış biryerden başladı mı da insan yılıyor,yarım bırakıyor .
Öneriniz olursa sevinirim .

Bu arada gezinizdeki ''çocuklara scooter'' önerinizi , ben kendi adıma BÜYÜKLERE DE(!) diye düzeltmek istiyorum :smiley: :smiley: Şehiriçi ulaşımın vazgeçilmez aracı haline geliyor Scooter'lar giderek . Hele Elektrikli modelleri , 'Urban Living Style' haline gelmiş adeta birçok şehirde . Ceket+Kravat ile binenleri çokca gördüm :smiley: :smiley:

Otopark sorunu gerçekten bu gezilerde can yakıcı . Cezaları ödemediğiniz iyi olmuş -bence(!)
ANCAK aynı araçla TEKRAR o ülkeye giderseniz (o da belki?) karşınıza bir sorun olarak çıkabilir .
Yoksa uluslararası hukuki yollarla bu tür küçük meblağların üzerine düşülmediğini birçok gezgin ve profesyonel araç sürücülerinden duydum . Ben birkaç yerde AVM otoparkına(free parking) bırakıp yürüyerek + scooter ile ulaşarak çözüm buldum . Bazen(Madrid) şehrin merkezi ZONE'u dışında parkedip metro kullandım . Her halükarda , şehir merkezi gezilerde toplu ulaşım tercihi ilk sırada olmalı . Tecrübeler ve trafik yoğunluğunun gidişatı insana bunu düşündürüyor . Özellikle de gelecek yıllarda !.. Zaten şehir merkezine araç girişleri giderek kısıtlan(ıyor)acak zaman içinde ... Ya Emisyonu düşük araçlar ve elektrikli araçlar girecek merkeze , ya da ciddi bir ÖDEME alınarak araçlara izin verilecek . Önümüzdeki yıllar için buna göre bir hazırlık şart ...

Bu harika gezinizin arabalı ve/veya karavanlı versiyonlarını da yaşamanız ve bizlerle paylaşmanız dileğimle,selamlar...

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim , çok naziksiniz.
Video programı olarak Movavi Video Editor 15Plus kullandım , gerek youtube eğitici videoları , gerek kendisinin içerisindeki açıklayıcı kısmı gerekse kendiniz kurcalayarak birçok noktasını rahatlıkla çözebileceğiniz bir program. Büyük ihtimalle ben program özelliklerinin ancak % 60ını kullanabiliyorumdur ama olsun benim hedeflediğim tarzda bir videoya ulaşmama yetti.

Eminim ki ikinci , üçüncü bir videoyu yapacak olursam daha da başarılı birşey ortaya çıkartabilirim çünkü yayınladıktan sonra birkaç defa daha izleyince şurası şöyle olsa daha profesyonel olurmuş diye farkediyorsunuz.

Scooter konusunda haklısınız yetişkinler de bol bol kullanabilir ancak kendi adıma söyleyeyim scooter ile geçip gitmek yerine tek tek adım adım gezmeyi tercih ediyorum. Yani ulaşım amacı ile yetişkinler kullanabilir , gezmek için çocuklar diyeyim :smiley: ne de olsa sokak aralarına rastgele girip çıkmak , pasajları kontrol etmek yürüyerek daha keyifli. Ancak geziyi daha hızlı yapmak , çok büyük bir parkta en azından her köşeyi görüp öyle günü tamamlamak isteyenler için doğru diyorsunuz scooter götürmek iyi bir seçenek bence de.

Park konusunda yaşadığım sıkıntı zaten ikisinde de otelde yatarken aracın duracağı yer olarak tarif edebileceğim bir konuydu. Şehir içlerinde dediğiniz gibi zaten toplu taşımayı tercih ettiğimden öyle bir problem yaşamadım , Münih'te tren , Salzburg'da otobüs , diğer şehirler hep yürüyüşle geçti . O yüzden toplu taşımayı tercih etmek birinci sırada , kalacağınız otelin de otoparkı (makul fiyatta) olması da hemen ardından ikinci sırada :wink:

Emisyon kuralları konusunda da haklısınız , zaten Avrupa'nın bazı şehirlerinde bu uygulanıyor bildiğim kadarı ile yakın gelecekte ise mesela Paris , şehir merkezine dizel araçların girişini yasaklayacak. Delhi'de zaten şu anda yasak.
Sırf bu konuda detaylı bir yazı okuduğum için aracımı benzinliye çevirmek için alternatiflere bakmaya başlamıştım , maalesef pek seçeneğim de yok.
Ancak birçok markanın dizel motor geliştirmeyi bırakması hatta dizel satışına da son vermesi de elimizi çabuk tutmamız gerektiğini gösteriyor , yani "dizel-otomatik" varyasyonu tarih olmak üzere...

Tekrar ilginize teşekkür ediyorum , buradan paylaşmak benim için mutluluk kaynağı.

Emeklerinize sağlık,video da müzikleri de çok güzel olmuş.karavanla yurt dışına yaptığımız gezilerde sizin yaşadığınız yemek,su,valiz gibi sorunları biz yaşamıyoruz ancak park konusu karavancılar için yurt dışında büyük sorun.bazen bir şehri bir iki saat gezip gideriz diye düşünüyorsun veya şehir merkezine park edip orada gecelemek istiyorsunuz fakat park yeri bulmak ne mümkün bir çok yerde karavan park edemez levhaları karşınıza çıkıyor,kapalı otoparklarda yükseklik 2,20 oluyor,boş bir park yeri buluyorsunuz karavan giremiyor.ücretlerden bahsetmiyorum zaten lakin yine de karavanla yurt dışını gezmek müthiş bir deneyim,unutulmaz bir heyecan.Norveçte araç arızasında günlerce yolda kalmış olmamıza rağmen herkese tavsiye ederim.

Emeklerinize sağlık,video da müzikleri de çok güzel olmuş.karavanla yurt dışına yaptığımız gezilerde sizin yaşadığınız yemek,su,valiz gibi sorunları biz yaşamıyoruz ancak park konusu karavancılar için yurt dışında büyük sorun.bazen bir şehri bir iki saat gezip gideriz diye düşünüyorsun veya şehir merkezine park edip orada gecelemek istiyorsunuz fakat park yeri bulmak ne mümkün bir çok yerde karavan park edemez levhaları karşınıza çıkıyor,kapalı otoparklarda yükseklik 2,20 oluyor,boş bir park yeri buluyorsunuz karavan giremiyor.ücretlerden bahsetmiyorum zaten lakin yine de karavanla yurt dışını gezmek müthiş bir deneyim,unutulmaz bir heyecan.Norveçte araç arızasında günlerce yolda kalmış olmamıza rağmen herkese tavsiye ederim.

Güzel cümleleriniz için teşekkürler ancak sanirim yanlış anladiginiz ya da benim hatalı anlattığım noktalar olmuş mesela valizlerle ilgili hiçbir sorun yaşamadım ben

Güzel cümleleriniz için teşekkürler ancak sanirim yanlış anladiginiz ya da benim hatalı anlattığım noktalar olmuş mesela valizlerle ilgili hiçbir sorun yaşamadım ben

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler, oldukça faydalı bilgiler var. Şimdiye kadar çok düşüp ama cesaret edemediğimiz bir gezi programı olmuş sakıncası yoksa toplam maliyet ne oldu bu yaz için ciddi bir düşünce oluştu bizde de..

Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler, oldukça faydalı bilgiler var. Şimdiye kadar çok düşüp ama cesaret edemediğimiz bir gezi programı olmuş sakıncası yoksa toplam maliyet ne oldu bu yaz için ciddi bir düşünce oluştu bizde de..
Merhaba. Begenmenize sevindim. Euro 6.12 TL civarindayken 4 kişinin vizeleri dahil 25.000 ila 28.000 TL arasi olmuştu. Bunu 22 y de indirmek 50ye de cikarmak elinizde tabii... fakat şiddetle tavsiye ederim.

:( şimdi bakıyorum da iyi ki imkan ve fırsat varken bu geziyi yapmışım diyorum...
Allah hepimize tekrar sağlıklı günler göstersin inşallah...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri