12-17 Temmuz Akyaka' dayız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gokeri06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,281
Ynt: 12-17 Temmuz Akyaka' Dayız

Biz de karı koca atraksiyon severiz. Zaten eşimle çocukluktan kamp arkadaşıyız :smiley: Sağlık sorunları nedeniyle yazları yerleşik hayata geçtik bir süredir. Ama elimizden geldiğince cennet çıkışlı daha sakin günübirlik maceralara devam ediyoruz, karavancı arkadaşlarımızla takılıyoruz. Cennete gideceğiniz zaman haberimiz olursa apartın sahibi ile görüşür, bize özel bir indirim yaptırırız Mehmet amcaya.

Etiketler

teşekkür ediyorum.. Özel sektörde çalıştığım için izin durumlarım problemli oluyor.. bu senenin izni ni Haziran sonu gibi planladım.. % 95 olasılık ile Göcek ve Civarı gözüküyor.. Mayıs ayında bir Cuma günü saat 17:00 gibi eşim ile birlikte Çocukları bırakıp kaçarak 1-2 akşam önerdiğiniz gibi Akyaka-Azmak düşünüyorum.. resimleri. paylaşırım.. gerçi Mayıs gelmiş bile ;D

Biz de bu ay birkaç günlük kaçışlara başlarız. Havalar iyice ısındı. Kışın çok yağmurlu oluyor, arabanın içinden balık tutmaya çalışıyoruz çoğunlukla. Gidince dönmek istemeyeceğinize eminim. Biz dönüş vakti sabaha karşı yola çıkıp, sabah direkt işyerine geçiyoruz ayağımızda cennetin kızıltoprağıyla. Hatta önceleri çadırımız, tulumlarımız, şişme yataklarımız hep arabamızda dururdu. Hastalık gibi birşey cennet tutkumuz, aslında hiç bulaşmasanız daha mı iyi olur bilemiyorum :smiley: Gidemeyince insan hasta oluyor.

denizindelisi' Alıntı:
Beğenmenize Sevindim Ama Gerçeğini Görünce Çok Daha Güzel Olduğunu Göreceksiniz :smiley: Akyaka'da Da Sezonda O Fiyatlarda, Belki Çok Yoğun Dönemlerde Birazcık Daha Fazla Olabilir. Ancak Gelmek İstediğiniz Tarihi Önceden Haber Ederseniz, Sahibi İle Görüşürüz. Bize Özel Bir Fiyat Yapar. Sağolsunlar Çok Misafirimizi, Arkadaşımızı Ağırladılar. Hatta Geçen Çarşamba Bir Çift Arkadaşımızı Daha Oraya Yolladık. Hepsi De Çok Memnun Ayrıldı. Bu Arada Öneriniz Kulağa Hoş Ve İştah Açıcı Geliyor. Göcek'ten Geçiyoruz Ama Kalmadık Hiç. Kardeşim Birkaç Sene Önce Yelkenli İle Göcek Koylarına Çıkmıştı. Ama Kirliliğin Çok Fazla Olduğunu Söylemişti. Dediğiniz Gibi Günübirlik Bir Ufak Tekne Turu Keyifli Olabilir. Açıkçası Biz Nereye Gidersek Gidelim Hep Koşa Koşa Cennetimize Dönmek İstiyoruz :smiley: Akyaka'ya Gelecek Olursanız Size Önceden Önerilerimiz Olacaktır. En Önemlisi Mutlaka Samet Ağabeyin Azmak Adlı Teknesi İle Azmak Turuna Çıkmalısınız. Hayatınızda Bu Kadar Güzel Su Altı Ormanı Görmemişsinizdir.

Selamlar...

işlerimin yoğunluğu nedeni ile bu zamana kadar hiç izin fırsatım olmadı.. Bu seneki izin durumum şimdilik 17 ve 30 haziran arasında görülüyor.. fakat son dk her şey olabildiği için ne yazıkki önceden rezervazyon yaptırmak gibi bir lüksümüz olamıyor..

Bu sene bir olumsuzluk olmaz ise 2 aile belki 3 aile Göcek teki kerem apart ı düşünüyoruz.. hatta Sahibi Zafer bey aradık.. ama rezervasyon yapmadık.. haziran 17 si haftası gelebileceğimizi fakat o haftaya kadar her an herşey olabilir izin durumları yatabilir olduğunu söyledik.. nasip..

size yazmamın amacı şu.. Gidecegimiz yakın dostumuz olan aile başka yerler de görebilirmiyiz diye sordular ( tatil planlamasını ben yapıyorum da.. ) bende Akyaka azmak ı önerdim.. şimdi şöyle bir durum oldu.. sizin önerdiğiniz Servet apart ı düşünüyorum.. yanlış anlamayın bu mesajı yazmış olmak içinde yazmıyorum.. acaba Haziran 17 ve 18 i için 2 gece ( belki pazardan olabilir.. ama en az 2 gece düşünüyoruz ) servet apart ta en az 2 aile belki 3 aile kalmayı düşünüyoruz.. ve sizin önerdiğiniz Azmak isimli tekne ile 3 aile tur istiyoruz.. yani.. 7 yetişkin 4 de çocuk.. acaba Servet apart sizin sayenizde bize fiyatta bir kolaylık yapabilirmi..? ödemeyi Visa ile ile yapabilirmiyiz.. fiyat sadece kahvaltı sanırım.. ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.. 2 gün orada kalıp sonrasında Göcek Kerem apart a geçmeyi düşünüyoruz.. 3 gece de orada kalabiliriz..
teşekkür ederim..

"Bizim De Merkez Akyaka Oluyor Yazları. Akyaka'dan Heryer Yakın. Ama Nereye Gidersek Gidelim Akyaka'ya (biz Akyakalılar Cennet Deriz) Dönünce Eve Dönmenin Huzuru Oluyor"

Akyaka bizler içinde cennetten bir parçadır. Buradan cennetimizi sevenlere ve gördüğünde çok sevecek olanlara bir selam vermek istedim. Bizler gördüğümüz gün itibari ile başka yere gitmedik. 7 yıldır 2 hafta ile 3-4 hafta cıvarı orman kampında oluyorduk. Önce çadır şimdide karavanımızda kalıyoruz. Sezonluk (5-6 ay kalabilmek için emekli oldum) Kampın işletmecisinin süresi bitmişti yeni işletmecisinin belirlenmesini beklerken eşim ve ben tam anlamı ile hasret çekiyoruz. Sanırım kampın işletmesindeki belirsizliğin bitmesi halinde Haziran 25 gibi orada oluruz. Normalde Mayıs gibi orada olurduk.Yolu düşen, yardıma ihtiyacı olan tüm dostları çayımızı kahvemizi içmeye, tanışmaya orman kampına bekleriz. (Telefonum resmimin altında bulunmaktadır.)

centilmen' Alıntı:
"Bizim De Merkez Akyaka Oluyor Yazları. Akyaka'dan Heryer Yakın. Ama Nereye Gidersek Gidelim Akyaka'ya (biz Akyakalılar Cennet Deriz) Dönünce Eve Dönmenin Huzuru Oluyor"

Akyaka bizler içinde cennetten bir parçadır. Buradan cennetimizi sevenlere ve gördüğünde çok sevecek olanlara bir selam vermek istedim. Bizler gördüğümüz gün itibari ile başka yere gitmedik. 7 yıldır 2 hafta ile 3-4 hafta cıvarı orman kampında oluyorduk. Önce çadır şimdide karavanımızda kalıyoruz. Sezonluk (5-6 ay kalabilmek için emekli oldum) Kampın işletmecisinin süresi bitmişti yeni işletmecisinin belirlenmesini beklerken eşim ve ben tam anlamı ile hasret çekiyoruz. Sanırım kampın işletmesindeki belirsizliğin bitmesi halinde Haziran 25 gibi orada oluruz. Normalde Mayıs gibi orada olurduk.Yolu düşen, yardıma ihtiyacı olan tüm dostları çayımızı kahvemizi içmeye, tanışmaya orman kampına bekleriz. (Telefonum resmimin altında bulunmaktadır.)

Tatil planı yaparken çok alternatif planlamayı sevmiyorum , çünkü ne kadar çok plan yaparsanız o kadar çok terslik oluyor :smiley: bu sene Konsept Akyaka ve Göcek olarak belirlendi.. Dalyan-Köycegiz-ölüdeniz-Saklıkent gibi.. ne güzel emekli olmuşsunuz , benim emekli olmama epey var ( tabii iş stresi yüzünden kafayı kırıp malulen emekli olmaz isem ) eşimin emeklisine 4 sene gibi var.. 17 haziran gibi.. belki 16 haziran da olabilir , 1 haftalık bir tatilim var.. bakalım nasıl olacak.. Orman kampına uğrayacak olursam bir çayınızı içmeye geliriz belki..( gerçi siz bizden 1 hafta sonra gideceksiniz gibi ) karavan merakı bendede başladı, belki önümüzdeki 1-2 sene içinde transporter gibi bir araba alıp , belki çadır kamp gibi yerlerde deneme yapabilirim gibime geliyor.. zaten beğenme durumunda emekliliğimizde nasip se güzel bir karavan alıp Güzel memleketimizi gezeriz inşallah...

Merhabalar.
Biz Server apartı arayıp o tarihler için sizin adınıza indirimli fiyattan rezervasyon yaptırırız. Azmak turu ise 45 dakika kadar sürüyor. Samet ağabeyi sahilde kime sorsanız gösterir. Akyaka çok merkezi bir yerde. Biz Akyaka'dan günübirlik Selimiye, Datça taraflara da gidiyoruz, Köyceğiz Fethiye taraflara da, Bodrum'a da. Gezilecek çok yer var Akyaka civarında. En önemlilerinden biri Toparlar şelalesinde yüzmek ve devamında güneş batmadan Yuvarlakçay nehrindeki Top Gözü restaurantta alabalık, kaşarlı mantar, fırında tahin helvası yemek :smiley: Aman dikkat nehir buzdan daha soğuk ve ortamı da çok soğutuyor. Mutlaka kalın ve uzun giysiler götürün giderseniz.
Bu arada geçen hafta cennetteydik. Kampımızı domuzlar kazmış, üniversiteliler orman içinde ateş yakıp duruyor. İçler acısı halde :(

Bu arada Akyaka'da apartlar genelde açık mutfaklı salon, yatak odası, banyo, balkon olmak üzere stüdyo daireler şeklindedir. Akyaka'da apartlarda kahvaltı-yemek servisi yok. Herkes kendi dairesinde kendi mutfağında yapıp yiyebiliyor. Eşim apartla görüştükten sonra buradan haber iletirim size. Şimdiden iyi tatiller.

şu anda Toparlar şelalesini aramaktayım.. araç ile ulaşım mümkünse muhakkak görmek isterim.. geçen sene Beyobası yuvarlakçay a gittik.. o tarafa yakın gibi.. degilmi ?

Buldum.. yol yok.. yayan 45 dk gibi.. ama güzel bir doğa yürüyüşü.. Çocuklu aileler olduğumuz için sanırım zor...

Hayır hayır şelaleye yürüyüş 15 dakika kadar sürüyor. Biz geçen yaz 22 aylık bebeği olan arkadaşlarımızı da götürdük. Bebişimiz de trakking yaptı bizimle. Güneş'e karşı önlem alınırsa ve ayaklara sandalet tarzı birşey giyilirse sorun yaşanmaz.
Bu arada tarihi, kişi sayısını ve oda sayısını netleştirdiğinizde haberimiz olsun ki apartı arayalım.

denizindelisi' Alıntı:
Hayır hayır şelaleye yürüyüş 15 dakika kadar sürüyor. Biz geçen yaz 22 aylık bebeği olan arkadaşlarımızı da götürdük. Bebişimiz de trakking yaptı bizimle. Güneş'e karşı önlem alınırsa ve ayaklara sandalet tarzı birşey giyilirse sorun yaşanmaz.
Bu arada tarihi, kişi sayısını ve oda sayısını netleştirdiğinizde haberimiz olsun ki apartı arayalım.

Teşkkür ederim.. bu şelaleye Muhakkak gitmek istiyorum.. o kadar da uzak degilmiş..

tarih olarak 17 haziran pazartesi sabah yola çıkmayı planlıyorum.. şu an gözüken 2 aile ( 3 olma durumu var hafta sonu netleşecek ) .. Cumartesi akşamı son bir degerlendirme yaparak karar netleşecek.. Göcek teki apart a bile kesin bir şey söylemedik , sadece 17 haziran haftası gelebilecegimizi söyledik ( geçen sene yer ayırtmıştık , son dk benim durumlar iptal olacaktı bu sene kimseye mahçup olmak istemiyorum , işim dolayısı ile 17 senedir hiç planlı bir tatilim olamadı ne yazıkki ).. siz bizim için hiç sıkıntıya girmeyin , sadece oraya gittigimizde sizin adınızı verelim bize yeter.. tavsiye üzerine geldigimizi söyleyecegiz.. sanırım biraz güzellik yaparlar.. yer olmama durumu olursa sağlık olsun.. dalyan da bildigimiz bir kaç yer var .. yer illaki bulunur..

denizindelisi' Alıntı:

İlginiz için çok teşekkür ederim..

Cumartesi akşamı tatile çıkacagımız arkadaşlar ile toplandık , 3 ailenin de izin tarihlerini tutturabildik.. fakat 3 ayrı kafayı ve imkanları ortak bir planda tutabilmek çok zor , bu nedenle akyaka işini başka yaz a bıraktık.. ( fak azmak ta gezinti büyük olasılık ile olacak ).. Göcek te kalmaya karar verdik.. 1 hafta nasipse oradayız , fethiye ,dalyan , vs taraflarında dolanıp duracagız gibi.. Göcek' de Zafer bey'î aradık , şu an orası boşalmış.. bütün rezervasyonlar iptal olmuş ( yabancı turist iptal etmiş ) apart fazlası ile boş dedi.. Lise ye giden oğlum için çatı katını ayrıca tuttuk ( bizimle kalmak istemiyor artık..free takılacakmış ) .. zamane bunlar.. en azından bizimde kafamız rahat..
bayramda yerli turist in rezervasyonları epey varmış.. zafer bey söyledi. valla dedi. bayramda gelmeyin.. en uygun zaman haziran sonu dedi... kısmet..

Rica ederiz. Ben de yerinizi ayırttığımızı söyleyip, eşimin ismini vermek için girmiştim siteye. O halde iptal edeceğiz rezervasyonu. Akyaka'da olacağız haftasonu, azmakta Samet ağabeyi görürsek 3 ailelik bir grup geleceğini söyleriz. İyi tatiller.

denizindelisi' Alıntı:
Rica ederiz. Ben de yerinizi ayırttığımızı söyleyip, eşimin ismini vermek için girmiştim siteye. O halde iptal edeceğiz rezervasyonu. Akyaka'da olacağız haftasonu, azmakta Samet ağabeyi görürsek 3 ailelik bir grup geleceğini söyleriz. İyi tatiller.

ilginiz için çok teşekkür ederiz...Tatil moduna yavaş yavaş girmeye başladık.. karnelerde güzel geldi...morallerde iyi..

Ynt: 12-17 Temmuz Akyaka' dayız

Göcek te Kerem apart... aklınızın bir köşesinde bulunsun.. 10 numara.. temiz.. aile işletiyor.. aynı bahçe içerisinde kendi müstakil evleri de var.. apart aynı bahçede....Güzel bir yerdir Sahibi Zafer'de efendi bir adamdır,kahvaltıda verdikleri bir çok gıda kendilerine aittir . Beğenmenize çok sevindim
Bu yıl'da Akyaka'da iyi tatil gçirmenizi dilerim. İyi tatiller şimdiden.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri