110 Tenteli Tek Kapı Pick-up Arkasına Çocek Koltuğu Monte Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tolgathered Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,682

tolgathered

chivitofficial
Yer
istanbul
merhaba arkadaşlar
ilk aracım olan 110 defender tenteli pick-upımız ile güzel ve meşakatli süreçlerimiz devam ediyor.
jant konusunda burdan bulduğum arif çarpışantürkle yaşanan tatsızlık sonrasında aynı jantlara daha uygun fiyata ve yakın ilgiyle Delta lastikten sahip olduktan sonra aracı satın aldığım sahibinin aracı olmasıyla bir çıkma freelander hidrolik kutusu aldım.
aracı antalyada kullandığımızdan fethiye sanayiinde ki UMUT oto (mustafa usta) montajını yaptı. Aracı ilk kullandığımda hidrolik direksiyonun ne kadar fark yarattığını hissederek mutlu oldum . fakat mutluluğum aracın 1-2 elektrik arızasını hallettirmek için yine fethiye sanayiine bıraktığımda son buldu. aracı usta akşam işi bittiğinde dışarı park etmek üzere garajdan çıkarırken direksiyon kitlendi !
ertesi gün satın aldığım kişiyi aradım yapacağım bir şey yok dedi. aracı olan aracı da satın aldığım ustayı aradım satan adam da haklı sen de haklısın bana gönder ben ne yapabiliyorum bi bakayım dedi.
kutu söküldü ve tekrar geri gönderildi. sökülüp içine bakıldığında gramayer dişlisinin kırıldığı görüldü. önce bu parçayı ankarada doldurtmayı teklif etsede ailece kullandığımız araç olduğundan içim rahat etmedi ve parçanın yenisini almaya karar verdik.

hala ustanın hidrolik kutuyu toparlayıp bana iyi haber vermesini bekliyorum...
bu sırada ailemize yeni bir üye katılacağının haberini aldık :smiley: ve o malum soru aklıma takıldı ...
ön kabinde 2 koltuk arkada karşılıklı banklar varken bu araca bebek koltuğunu nasıl monte edeceğim ?
aklıma gelen en makul seçenek : bebek mağazalarında koltukları test etmek için kullanılan emniyet kemeri kendi üzerinde olan koltuklardan bulup arka ortaya iki bank arasına tabana monte ettirmek...
tabi bu aracı hala pic-up haliyle sürekli yükleyerek kullandığımızı düşününce , sonradan acaba bu koltuğun öne katlanıp kapanan mandallı bir versiyonunu bulabilir miyim ? sorusu da aklıma takılan bir diğer konu. hani şu tek kapalı araçlarda arkaya geçişi kolaylaştırmak için komple arkası oturma kısmının üzerine kapananlar vardır ya... bebek koltuğunu kullanmadığım zamanlarda arkada çimento torbaları vs gibi malzemeleri çok zaman taşımam gerekiyor.
aklınıza başka öneri gelirse veya bu koltukları nereden bulabileceğimi biliyorsanız yardımlarınız için müteşekkir olurum.
fotoları da ekliyorum .

IMG 0462

IMG 0463

IMG 0471

IMG 1156

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR