1000 Kmlik Bisiklet Turu Icin Hazirliklar Basladi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erdemalp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,673

Erdemalp

Yeni Üye
Yer
Antalya
Web
goo.gl
Merhaba arkadaslar,

Onumuzdeki Haziran-Temmuz ayi icin Bayburt'tan cikip Antalya'ya kadar bisiklet turu dusunuyorum. Bunun icin de hazirliklara basladim sayilir. Buralardan ogrenecegim de cok sey olacagina eminim.

Hatta gecen bir cekim bile yaptim. Drone ile cekim yapinca daha da keyifli oluyormus onu farkettim.

Buradan gezi icin yapacagim rotayi, ekipmanlari burada paylasip sizi de fikirlerinizi, elestirilerinizi bekliyorum.

Simdiden cok tesekkurler.

Bu arada simdilik kafamda bir rota belirledim.

Uzerimde cok fazla agirlik tasimamak icin cadirimi goturmeyecegim ve gececegim yerlerde ogretmen evlerinde ve/veya universitelerin konukevlerinde kalmayi planliyorum. Cunku iyi bir uyku ve dus gercekten gunun butun yorgunlugunu aliyor bu tur gezilerde.

Simdilik gunluk ortalama 100-130 km gidebilecegimi dusunurek ona gore bir rota belirledim.

Belirledigim rota uzerinde onerileriniz olursa cok memnun olurum.

1. Gun: Bayburt - Siran: 109 KM
2. Gun: Siran - Susehri: 117 KM
3. Gun: Susehri - Sivas: 131 KM
4. Gun: Sivas - Sarkisla: 83 KM
5. Gun: Sarkisla - Kayseri: 115 KM
6. Gun: Kayseri - Aksaray: 156 KM
7. Gun: Aksaray - Konya: 125 KM
8. Gun: Konya - Aksehir: 138 KM (Aksehir'e ozellikle ugramak istedigim icin rotaya ekledim)
9. Gun: Aksehir - Egirdir: 103 KM
10. Gun: Egirdir - Antalya Ev: 135 KM

Simdiden tesekkurler.

Şimdilik planladığım rotanın en güncel halini aşağıdaki gibi şekillendirdim. Bu sefer yükselti kazanımlarını ve yolun yapısını da genel olarak ekledim.
Screen Shot 2018 11 02 at 121956 AM

Bisikletin en onemli parcalarindan biri olan selemi sonunda degistirme karari aldim.

Onceki selem bisikletimin uzerinde gelen orjinal seleydi ve Decathlon'dan aldigim jel ile birlikte kullaniyordum. Ikisi birlikte bir sekilde konforlu olsa da belli bir sure uzerinde (3 saat) konforunun azaldigini ve uyusukluklara yol acitigini farkettim.

IMG 5834

Bunu asmak icin biraz arastirma yaptigimda hem Turkiye'de hem de Yurtdisinda en cok ovgu alan selenin Brooks B17 sele oldugunu gordum. Bunun uzerine siparis verdim ve selem bugun elime ulasti.

IMG 5816

Ilk bakimini yaptiktan sonra bisikletime monte ettim ve 15 Km'lik kisa bir test surusu yaptim. Tahta gibi gorunse de ilk deneyimimde yoldaki titresimleri daha az hissetmem oldu.
Yarin firsat bulabilirsem daha uzun sureli bir surus yapmayi planliyorum. Zaten selenin bana uygun hale gelmesi icin ortalama 1000 Km kadar yol yapmam gerektigini biliyorum. Ama ilk suruste dahi korktugum kadar bir konforsuzlukla karsilasmadim.

Bu arada bir suredir parca parca tur icin gerekli olabilecek urunleri Turkiye'den veya Yurtdisindan aliyorum. Bunlari da listeleyip, hatta belli bir sure kullandiktan sonra incelemelerini yazmayi dusunuyorum. Boylece daha sonra tura cikmak isteyen arkadaslara fikir vermek acisindan yardimci olacaktir.

Ayrica aldigim, kullandigim malzemelerden yanlis, eksik vs gibi olanlar olursa buradan da gelen uyarilarla degistirme sansim olucagini dusunuyorum.

Simdilik ilk urun incelemem IGPSPORT un IGS50E urunu oldu.

1. Gun: Bayburt - Siran: 109 KM
2. Gun: Siran - Susehri: 117 KM
3. Gun: Susehri - Sivas: 131 KM
4. Gun: Sivas - Sarkisla: 83 KM
5. Gun: Sarkisla - Kayseri: 115 KM
6. Gun: Kayseri - Aksaray: 156 KM
7. Gun: Aksaray - Konya: 125 KM
8. Gun: Konya - Aksehir: 138 KM (Aksehir'e ozellikle ugramak istedigim icin rotaya ekledim)
9. Gun: Aksehir - Egirdir: 103 KM
10. Gun: Egirdir - Antalya Ev: 135 KM

Güzel bir program...
umarım gerçekleşmiştir...
Hayalini kurmak ilk adım , Planının yapmak işin %90'ı aslında (?!?)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR