100.000 Tl’ye Kadar Araç Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Agabey- Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,961

Agabey-

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba,

Foruma yeni üye oldum fakat belli aralıklarla bu forumun takipçisiyim, birçok konu gezmeme rağmen ve araştırmama rağmen tam bana göre olan aracı tespit edemedim bu yüzden sizlerden tavsiye istiyorum.

Öncelikle bütçem en fazla 100.000 TL, kışın çamurda ilerleyebilecek mekanik diferansiyel kilidi olan ve mümkünse arazi vitesi olan, otomatik vites,dizel günlük asfalt kullanımına uygun geniş bagajlı, en fazla 15 yaşında olan ve en önemliside en az masraf çıkaracak bir araç arıyorum.

Benim aklımda touareg,pajero,pathfinder,discovery,cherokee,land cruiser gibi araçlar var fakat hangisi benim kriterlerime uyuyor bilemiyorum o yüzden sizin tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar.

bu araçlar içinde hiç düşünmeden alınacak tek araç Jeep grand cherokee WH (Tr de WK diye biliniyor)
3.0 motor ve şanzıman mercedes, arazi çekiş sistemi çok çok iyi, elektronik dif kilidi de mevcut ki bu sistem modelinin öncülerinden.

düzgün ve bakımlı bir WH ı kesinlikle tavsiye ederim, sizi her konuda tatmin eder.
not: hangi araç olursa olsun altında uygun lastik olmadığı müddetçe çamurda, karda vs ilerleyemez.

bu araçlar içinde hiç düşünmeden alınacak tek araç Jeep grand cherokee WH (Tr de WK diye biliniyor)
3.0 motor ve şanzıman mercedes, arazi çekiş sistemi çok çok iyi, elektronik dif kilidi de mevcut ki bu sistem modelinin öncülerinden.

düzgün ve bakımlı bir WH ı kesinlikle tavsiye ederim, sizi her konuda tatmin eder.
not: hangi araç olursa olsun altında uygun lastik olmadığı müddetçe çamurda, karda vs ilerleyemez.

Kış gelince a/t goodrich off-road lastiği taktıracağım büyük ihtimalle o lastikler yeter diye düşünüyorum, grand cherokee yi listeme yazdım o zaman teşekkürler.

rica ederim.
forumda listede yazdığınız bütün araçlar hakkında geniş bilgi mevcut, iyice inceleyin, ayrıca yaşadığınız şehirde çok iyi ve dürüst bir servisi var mı diye de bir bakın.
KO2 lastikler her yol şartına optimum uyum sağlar ama mud terrain lastik değildir.
derin çamurlu yolda zorlar ama iş görür.

bütçe varsa tabi ki öncelik land cruiser.
ardından bakımlı bir g.c 3.0crd
veya ingiliz efsanesi disco td5 (büyük turbo+interkol ile güç arttırırsanız gündelik kullanımda hantal kalmaz)

Listenizdeki araçlar arasında standart hali ile optimum araç Grand Cherokee 3.0 crd'dir.
Gayet serii bir araç olmasına karşın arazi kabiliyeti ciddidir.
Ortalama 10-11 litre arası dizel tüketimi ile günlük kullanılabilir.
Motor-otomatik şanzumanı Mercedes ürtimli olup, gayet uzun ömürlü olduğu aşikardır.
Listenizdeki araçlardan pathfinder hariç hepsini kullanmış biri olarak aynı arayıştan sonra
2006 model Grand Cherokee 3.0 crd Laredo almış ve her bindiğimde haz almaya devam etmekteyim.
Şiddetle tavsiye ederim.

pajeroyu da yabana atmayın. arazi vitesi süper select 4 seçenekli.. orta ve arka diferansiyel kilitleri mevcut. sadece o fiyata alacağınız pajero ve land cruiserların genelde km' leri yüksel oluyor.

pajero 3.2 kullandım. 5 kapılı versiyonu idi. iç genişliğini tartışmıyorum bile ama şehir içi kullanımı ve serilik konusunda gc yakınından dahi geçemez. Arazi konusunda Jeep sönümleme olarak kısa kalıyor 3 tekere çok kalıyor ama kilit sistemi 2 tekere de kalsa sorunsuz kurtarıyor kendini.ben standart hali ile biniyorum yükseltme vinç vs yok. Araç off road haricinde de kullanılıcak ise birinin birine üstünlüğü bir yana hem yol performansı hem arazi olarak iyi bir karma.

1 yıllık G.C 2.7 crd kullanıcısıyım. Şimdi bir üst segmenti olan WK kasasına geçeceğim. Yerinde olsam tercihimi Jeep ten yana kullanırdım. 100 bin tl bütçeye çok temiz WK bulabilirsin.

Arkadaşlar herkese merhaba,

Foruma yeni üye oldum fakat belli aralıklarla bu forumun takipçisiyim, birçok konu gezmeme rağmen ve araştırmama rağmen tam bana göre olan aracı tespit edemedim bu yüzden sizlerden tavsiye istiyorum.

Öncelikle bütçem en fazla 100.000 TL, kışın çamurda ilerleyebilecek mekanik diferansiyel kilidi olan ve mümkünse arazi vitesi olan, otomatik vites,dizel günlük asfalt kullanımına uygun geniş bagajlı, en fazla 15 yaşında olan ve en önemliside en az masraf çıkaracak bir araç arıyorum.

Benim aklımda touareg,pajero,pathfinder,discovery,cherokee,land cruiser gibi araçlar var fakat hangisi benim kriterlerime uyuyor bilemiyorum o yüzden sizin tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar.

Agabey Merhaba,

En son 23 Mayıs'ta girmişsiniz lakin tekrar girerseniz bilginiz olsun diye söylüyorum. " en önemliside en az masraf çıkaracak bir araç arıyorum. " dediğiniz için... Land cruiser ve Pajero dışında model önermem. Buna rağmen 100.000 TL bütçe ile temiz bir araç alma şansınız ne yazık ki yok. 100.000 150.000 TL arasına çıkarsanız kesinlikle güvenilirlik ve sorunsuzluk adına öncelikle Land Cruiser ve Pajero size talep ettiğiniz " masrafsız araç " konusunu en iyi şekilde karşılayacaktır. Maksimum bütçeniz 100.000 TL ile sınırlıysa Grand Cherokee almaktan başka pek bir şansınız yok.

Disovery Grand Cherokee'ye oranla çok daha masraf çıkartma riski taşımaktadır.
Grand Cherokee Touareg'e oranla daha masraflı bir araçtır.
Touareg Pajero ile kıyaslanırsa sorunlu kabul edilir.
Pajero her ne kadar sorunsuz olsa da bu kategorinin lideri Land Cruiser olacaktır.

Saygılarımla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.