10 ve 12m3 PSA Grubu Panelvanlar için Ölçülü Camper Planları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erdenbay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,607

Etiketler
Ynt: 10 ve 12m3 PSA Grubu Panelvanlar için Ölçülü Camper Planları

Bu çok yararlı ve yeni seçenekler sunan çalışmanız için sağolun Erden Bey. Her yeni çalışma, gerçekten yeni çevrenler açıyor. Bu bağlamda Gezenbilir'in katkısı da gerçekten çok büyük..

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Bu çok yararlı ve yeni seçenekler sunan çalışmanız için sağolun Erden Bey. Her yeni çalışma, gerçekten yeni çevrenler açıyor. Bu bağlamda Gezenbilir'in katkısı da gerçekten çok büyük..

Cavid Sezen

Cavid bey merhaba. Hoşuma giden ,tercih ettiğim bazı planları, ölçülerini de belirterek paylaşmak istedim. Faydalı olursa ne mutlu bana. Selamlar.

Erden Bey, planlar gerçekten güzel. 12m3 4 kişilik plan benim için çok ideal. Biz 4 kişilik bir aileyiz. Yalnız merak ettiğim birşey oldu. Ön taraftaki çekyat olabilen iki kişilik yatak. Bu çekyat koltuk vaziyetinde iken, seyahat esnasında yönü ne tarafa bakıyor. Yani yola doğru mu, yoksa kayar kapıya doğru mu? Ruhsatta 4+1 yazması lazım. Bunun içinde arkadaki iki kişilik koltukta emniyet kemeri olmalı ve yönününde ön tarafa bakması lazım diye düşünüyorum. Sizin planınızda koltuğun oturma yönü ön tarafa mı bakıyor. Eğer ön tarafa bakıyorsa mükemmel. Vereceğiniz cevap ve planlar için teşekkürler.

Erhan

mdy' Alıntı:
Ön taraftaki çekyat olabilen iki kişilik yatak. Bu çekyat koltuk vaziyetinde iken, seyahat esnasında yönü ne tarafa bakıyor. Yani yola doğru mu, yoksa kayar kapıya doğru mu? Ruhsatta 4+1 yazması lazım. Bunun içinde arkadaki iki kişilik koltukta emniyet kemeri olmalı ve yönününde ön tarafa bakması lazım diye düşünüyorum.
Erhan

Erhan bey merhaba.
Ön taraftaki gece çekilip açılan, (üstündeki bir parçanın açılımı ile kapı tarafındaki sandık koltuğa birleşip yatak olan) koltuk yönü kayar kapıya doğru bakıyor.
Bakın bu linkteki "gözdemed" Ömer beyin karavanında , "yaybek" Yusuf arkadaşın uyguladığı güzel bir buluş gibi. Yada çek yat türü bir düzenle olabilir.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=55470.0

Kayar kapıya doğru değil de yola doğru bakar şekilde bir koltuk yapsanız, o alan en çok 140cm + şöför koltuğunun da dönerli yapılıp belki o şekilde 1 yetişkinin yatacağı 180cm e ulaşabilirsiniz. Şöför koltuğundan faydalanıp yatılacak bir alan, diğerine göre daha sıkıntılı olur diye düşünüyorum.
Yola bakan bu koltuğu da aracın enine doğru 60 cm den büyük tutarsanız, araç içindeki koridoru çok daraltırsınız. Kayar kapıya bakacak şekilde yaparsanız , planda da çizdiğim gibi 90cm (ki gündüz 2 kişi yan yana rahat otururu) + yanına altında buzdolabı, üstü dolap olacak bir bölümünüz olur.Ki buzdolabının mutfak tezgahı altında değilde ayrı bir bölümde oluşu, mutfak altında size yer kazandırır.

Şöför arkasında yapacağınız bu koltuğu, yatak olarak kullanacağınız için ,karavan projesi çizilirken yatak olarak çiziliyor ve muayenede yatak şekline sokup geçiyorsunuz zaten.Emniyet kemeri falan aranmaz o zaman. Tabi o zaman 2+1 yada 1+1 ruhsat çıkıyor.

Eğer ruhsatınızda şu an 4+1 yazıyorsa, proje çizdirirken arkadaki koltukları çıkarıp 2+1 yaptırabilirsiniz. Yoksa koltukları santim santim aynı yerinde olmasını ararlar. Bu da sizin uygulayacağınız planda ve yapımda zorluklar çıkarır.

Erden Bey cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki ruhsatda 2+1 yazarken, 4+1 kişi seyahat etmesi hem can güvenliği hem de kanuni açıdan sakınca yaratmaz mı? Polis kontrollerinde falan.

mdy' Alıntı:
Erden Bey cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki ruhsatda 2+1 yazarken, 4+1 kişi seyahat etmesi hem can güvenliği hem de kanuni açıdan sakınca yaratmaz mı? Polis kontrollerinde falan.

Forumda daha önce bu konu konuşuldu. Kanuni yönden sakıncalı tabi. Fakat şimdiye kadar, polislerin" bu aracın ruhsatı kaç kişilik kaç kişi seyahat ediyor" diye baktıklarına şimdiye kadar hiç şahit olmadım. Ayrıca trafikte panelvan olup ta minibüs gibi kullanılan bir sürü araç var.Adam fenni muayeneye giderken yarım saatte koltukları söküyor, sonra tekrar takıyor.Yol kontrollerinde baktıkları ,fenni muayene,trafik sigortası, alkol kontrolü falan.

Önemli olan dediğiniz gibi can güvenliği. Onun içinde,koltuğa bir çift emniyet kemeri taktırırsınız olur biter.

Erden Bey, planlar çok güzel, benim için çok faydalı olacak.
Çok teşekkürler.

Erden Bey,
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Erhan

Ynt: 10 Ve 12m3 Psa Grubu Panelvanlar İçin Ölçülü Camper Planları

merhabalar bu aracı almak istiyorum 12m3 bundan karavan olur mu ve yukarda verdiğiniz ölçüler olur mu tabiki açılmıyor site

teşekkürler

Karavan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri