10 Bin Tl Ye Kadar Cj 5 Yada Willys Jeep Arıyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan smtars Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,976

smtars

Ana Kamp
Başlıktıda belirttiğim gibi cj 5 yada willys jeep almak istiyorum aracını satmak isteyen varsa görüşmek isterim yada önerebilceniz şu araç alınabilir diyceniz araç varsa yardımlarınızı bekliyorum...

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...

Etiketler
Ynt: 10 Bin Tl Ye Kadar Cj 5 Yada Willys Jeep Arıyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim...

O paralara düzgün bir cj neredeyse imkansız

Ynt: 10 Bin Tl Ye Kadar Cj 5 Yada Willys Jeep Arıyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim...

smtars' Alıntı:
Başlıktıda belirttiğim gibi cj 5 yada willys jeep almak istiyorum aracını satmak isteyen varsa görüşmek isterim yada önerebilceniz şu araç alınabilir diyceniz araç varsa yardımlarınızı bekliyorum...

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...
o paraya cok guzel sahinler doganlar kartallar var :smiley: 10bine alicagin cj5 willys e 20bin daha harcarsin :smiley: totalda 3 kuş parası yapar :smiley: hıc bulaşmayın bu butce ile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim ama kimse yanlış anlamasın kuş alcak olsam zaten gider alırım mevzu diil bende biliyorum 10 liralık cj ye 10 lira masraf etçemi o yüzden 10 liralık cj arıyorum benim sormak istediğim satan veya önerebilceniz araç varmı diye sordum ne alabilirim 10 liraya diye sormadım beni yanlış anlamayın tabiki benden daha bilgilisniz daha tecrübelisiniz bu konuda ben harcıycağım 10 bin lirayı 20 bin lirayı göze aldım temizine 20 verceme vaktim bol kendim yaparım yaptırırım bildiğim güvendiğim bi cj sahibi olurum gelip geçici bi heves diil alcam yapçam koycam kenara dursun.

o zaman en guzeli kendi bildigin arabayi yapmak en azindan neyin ne oldugunu bilirsin.satarken ucuz verecen mecbur ama kullanirken kafa rahat olduktan sonra bende topladim sattim daha iyi oluyo

Sent from my iPhone using Tapatalk

smtars' Alıntı:
Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim ama kimse yanlış anlamasın kuş alcak olsam zaten gider alırım mevzu diil bende biliyorum 10 liralık cj ye 10 lira masraf etçemi o yüzden 10 liralık cj arıyorum benim sormak istediğim satan veya önerebilceniz araç varmı diye sordum ne alabilirim 10 liraya diye sormadım beni yanlış anlamayın tabiki benden daha bilgilisniz daha tecrübelisiniz bu konuda ben harcıycağım 10 bin lirayı 20 bin lirayı göze aldım temizine 20 verceme vaktim bol kendim yaparım yaptırırım bildiğim güvendiğim bi cj sahibi olurum gelip geçici bi heves diil alcam yapçam koycam kenara dursun.
Şimdi şu varki öncelikle biraz hazırcı bir konu açtınız. O paralara açaç çok zor. Olanda 10 değil en az 20 harcarsın satarkende 30 a değil 16-17 ye satatsın. 10 lira civarı tuzlalar ve artık iş görmeyen orjinalliği bozulmuş bambaşka bişey olmuş tuzlalar ve willys ler var

Ayrıca malum site üzerine yüzlerce cj var. Birkaç bütçene göre araç beğenseydin de bizde sorsaydın iyi yada kötü bildiğimiz kadar yardımcı olurduk.

ercanaslan' Alıntı:
Şimdi şu varki öncelikle biraz hazırcı bir konu açtınız. O paralara açaç çok zor. Olanda 10 değil en az 20 harcarsın satarkende 30 a değil 16-17 ye satatsın. 10 lira civarı tuzlalar ve artık iş görmeyen orjinalliği bozulmuş bambaşka bişey olmuş tuzlalar ve willys ler var

Ayrıca malum site üzerine yüzlerce cj var. Birkaç bütçene göre araç beğenseydin de bizde sorsaydın iyi yada kötü bildiğimiz kadar yardımcı olurduk.

yorumun için çok teşekkür ederim malum sitede gözüme takılan bi kaç araç var bakıyorum benim amacım site içerisinde satan varsa bilindik araç olur diye veya sizlerin şu araç uygun şu araca bakabilirsin diye böle bi başlık açtım illa cj olması önemli diil harici aracım var zaten tuzla willys cj fark etmez bana eğlence amaçlı lazım orjinal cj olcak diye şu model olcak orjinal motoru olcak diye takıntılarım yok öle gezi amaçlı zaman zamanda 4 metre tekne bağlıycam arkasına denize indirsin çıkarsın olayım o yani tuzla bile olsa benim işimi görür he dediğiniz gibi araç ta lazım ilerleyen zamanlarda inş orjinal bi cj 7 woswosumun yanına garaja çekmek isterim o zaman orjinal araç bakarım işte...

smtars' Alıntı:
yorumun için çok teşekkür ederim malum sitede gözüme takılan bi kaç araç var bakıyorum benim amacım site içerisinde satan varsa bilindik araç olur diye veya sizlerin şu araç uygun şu araca bakabilirsin diye böle bi başlık açtım illa cj olması önemli diil harici aracım var zaten tuzla willys cj fark etmez bana eğlence amaçlı lazım orjinal cj olcak diye şu model olcak orjinal motoru olcak diye takıntılarım yok öle gezi amaçlı zaman zamanda 4 metre tekne bağlıycam arkasına denize indirsin çıkarsın olayım o yani tuzla bile olsa benim işimi görür he dediğiniz gibi araç ta lazım ilerleyen zamanlarda inş orjinal bi cj 7 woswosumun yanına garaja çekmek isterim o zaman orjinal araç bakarım işte...
Orjinallik konusunda şöyle bir yanlış anlaşılma var; orjinal derken güncel araçlardaki gibi anahtar değmemiş değil orjinal parçalar ile toplanmış araç kastesdiyoruz. Orjinal olmayan araçlarla sanayideki uatalar ile çok yakın akraba olmak içten bile değil ( bu toplama açısından değil kullanırken olacak arızalardan)

Ayrıca tuzla ve cj tipi willys önermememizin sebebi de eski ve yorulmuş metal ve yürür aksamına sahio ve heran kırılma ve bozulma potansiyelleri var. Ayrıca şanzıman şase motor makas vs herşey farklı ve konforsuz

Mesela şöyle örnek verim tuzladan çıkan ct 1013 şanzıman komple dana 18 ile birlikte 750 lira
Cj8 den çıkan t176 şanzıman 5000 liranın üstünde.

Yani bu mebla farkı boşa değil

konuyla bu kadar ilgilendiğin ve beni bilgilendirdiğin içn teşekkür ederim...

sonuca bağlıycak olursak tuzla yada willys dağa ekonomik cj ye göre daha kırılgan araç alıp yürütememektense

bütçeyi arttırıp çokta ekonomik olmayan daha az kırılgan 77 üstü cj 5 alıp daha sorunsuz yürütmekmi.

ben bu aracı eylence amaçlı kullancam garaja koymak için alcak olsam dediğiniz gibi orjinal toplanmış araç alırım çekerim bahçeye hafta sonları çıkarırım bi tur atar temizler koyarım yerine ama amaç o diil şimdilik kar amaçlı almıycam yada aldığım fiyata satıyım amaçlı almıycam yada ettiğim masrafı da ekliim o şekilde satarım gibi düşüncemde yok alışığım ben zarar etmeye hep eskilerle uğraştığım için çokta sıkıntı diil bunları göze alarak bu işlere giriyorum tekrar sonuca bağlıycak olursak 10 binliralık tuzla yada willys yürür mü yoksa eğlence kabus mu olur hiç uğraşmayıp bütçeyi arttırıp cj 5 mi almalıyım.

başlığın çok dışına çıktık ama bilgi çok önemli bilmiyosan sor demişler...

şöle bi örnek verim bu aracı almak için diilde örnek amaçlı link koyuyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-arazi-araclari-jeep-willys-klasik-1957-101055533/detay

bi çok yeriyle oynanmış motoruna kadar değiştirilmiş şimdi bu aracı yürütemezmiyim gereğinden fazlamı sıkıntı çıkarır.

yada biraz daha orjinal anadol motor diye tabir edilen şöle bi araç

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-arazi-araclari-brn-otomotiv-den-lpg-li-cj3-masrafsiz-bakimli-168397826/detay

aslında en başa dönüyoruz, verdiğin örnekteki araçlara o paraları vereceğine üzerine 6-7 daha ekleyerek düzgün derli toplu bir CJ alman seni dertten biraz daha uzaklaştıracak. dertsiz kesinlikle olmayacaksın sonuçta 40 yaşında araç bunlar. anlatmak istenilenin özeti bu.

O zaman şurasında hem fikiriz 77 altı araç bakmıyoruz daha düzgün cj 5 lere daha az masrafla binebiliyoruz sonuca bağladık...

Sezgin,Ercan ve Oğuzhan bey e çok teşekkür ederim bana verdikleri değerli bilgilerden ötürü.

model olarak 75-76 da bakılabilir ancak öncelikli tercihimiz 78 ve sonrasıdır. 78 sonrasının bazı artılarından dolayı öncelikli tercih sebebidir.

78 ve sonrası farkı hidrolik direksiyon 4 ileri t4 şanzıman ve elektronik ateşleme gibi. Ama 78 ve üstü olup bunların olmadığı araçlar var zaman içerisinde bozulan parçanın yerine daha ucuzunu takıldığı için ( 4 ileri t4 bozulunca 3 leri t150 takmak gibi)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri