10-11 Model Niva Ile 18-19 Model Arasındaki Farklar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VAZ-2121 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,160

VAZ-2121

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba;
Senelerdir hayalini kurduğum, satın alıp benimle birlikte yaşlanmasını ümit ettiğim Niva'ma kavuşmama çok az kaldı. Bununla ilgili sizlere sormak istediğim bazı soruları aşağıya tek tek sıralamadan önce söylemem gereken şey, şehir içi veya arazide kullanma olarak kısıtlamayacağım. Tabir-i caizse bakkala giderken bile kullanacağım. Müsaadenizle sorularıma geçiyorum:

1)Başlıktan da anlayacağınız üzere 10-11 model Nivalarla 18-19 modeller arasındaki farkları merak ediyorum.

2)Bu farklılıklar kullanımda çok fark eder mi?

3)10-11 model temiz bir Niva almak mı yoksa sıfır almak mı mantıklıdır? Sonuçta ortada 30-40 bin gibi bir fark var olacak.
Sıfır Niva alacak param var ve sıfır almam mantıklıysa gözü karartıp basarım parayı, ama değmez derseniz de boşu boşuna o kadar para vermek istemem tabi. Bu yüzden cevaplarınızı heyecanla bekliyorum, şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Bu arada 5 kapı veya urban model almak istemiyorum. Sıfır urban alırsam da tamponları değiştirip ayrı masrafa gireceğim mecbur. Traktör gibi görünmesi beni benden alıyor zaten :D

Etiketler
sıfır Niva alacak kadar paranız var ise neden bir Niva alıyorsunuz ki ?
Yerinizde olsa Mitsibishi Pajero, Toyota Land Cruiser, ya da Nissan Patrol türü bir araç bakarım o rakamlara.

Nivaları her gördüğümde,şu niva kadar araba yapamadık ya yazıklar olsun bize diyorum.Traktörün makyajlı bir hali:smiley:

Aslında üretecek alt yapı ve teknoloji vardı. Tuzla Otokar Tesisleri'nde TSK 'nın kullanması için neredeyse 20 yıl boyunca Land Rover Defender 110 üretildi. 90 model üstü L.R. Defender pickupların büyük bölümü Tuzla Otokar çıkışlıdır. Keşke daha geniş bir ürün yelpazesi ile sivil tüketici kullanımını hedefleyen üretim de yapsalardı.

Yeni-eski modellerde fark olarak bildiğim, önemli bir eksiklik olan şasenin paslanıp çürümesine karşı artık galvanizli olarak üretilmesi...

2010 sonrası nivalarla 2018 sonrası gelenler arasında dışarıdan bakınca çok az fark var.. ayrıntıdaki farklar:

-galvaniz sac, alt zift koruma var
-klima, lpg fabrikasyon garantili
-telsiz gaz pedalı (pedalbox takmak istersen..)
-fabrikasyon ses, ısı izolasyon
-ABS..vs

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.