1 Ayda Gurcistan Temmuz-agustos 2015

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan grkn-sa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,266
İlhan Abi orada da tanınıyormuş. Dünya küçük, nerelerden selam geliyor. Ne güzel tesadüfler. :smiley:[/QUOTE]

Teşekkürler Ferhat, uzun zamandır hata mesajı verdiğinden siteye bugün ilk defa girebildim. Bildirimin ile ilk bu topic dikkatimi çekti.

Etiketler
Hosbulduk Ilhan Bey. Siz de Gezenbilir'e tekrar hosgeldiniz. Biraz evvel notlarimiza tekrar baktik. Ne yazikki Lisi Lake'deki dostlarin telefon numaralarini almamisiz :(. Karavaninizi sattiginiza cok uzulduk. Umarim yaza kadar baska bir tane alirsiniz. Misi'de tekrar gorusmek dilegiyle.

Gürkan bey bu güzel gezi yazısını geç fark ettiğime çok üzüldüm. Sitedeki düzenlemelerin bir türlü sonuçlanmaması ve geleceğe dair bir ümit vermemesi bizim gibi site müdavimlerini çok üzüyor. Bu nedenle eskiden saatlerimi geçirdiğim bu siteye artık uzun günler uğramaz oldum. Bu güzel gezi yazısı da arada kaynayıp gitmiş.
Sizin yazınız da gerçekten büyük emek harcanarak hazırlanmış, her adımda sadece gezmeyi değil bizlerle paylaşmayı düşünmüşsünüz. Ben Gürcistan'la ilgili hiçbir şey bilmediğimi sizin yazınız sayesinde anladım. Ve tabii ki yazınız sayesinde bu güzel komşu ülkeyi gezdim, sizin gözünüzle gördüm. Bir gün oralarda olmanın hayalini kurdum.
Emeğiniz için ellerinize sağlık diyor, sonsuz teşekkür ediyorum...

Sayin drares; Begenilerinize cok tesekkur ediyoruz.
Biz motokaravanimizi 2014'de aldik. Daha once motokaravanlar ve motokaravanli yasam hakkinda pek fazla bir bilgimiz yoktu. Herseyi Gezenbilir'den ogrendik. Motokaravanimizi aldiktan sonra da, gitmeyi istedigimiz yerler hakkinda Gezenbilir'de yazilmis yazilardan faydalanarak planlarimizi yaptik ve hala daha da yapiyoruz. Gezenbilir bize cok sey ogretti biz de karsiliginda Gezenbilir'e elimizden geldigince katkida bulunmaya calisiyoruz. Eger corbada bizim de tuzumuz olduysa ne mutlu bize. Umarim sitenin sorunlari kisa zamanda cozumlenir ve site eski hareketliligine bir an once kavusur.
Selamlar.

Devlet olarak aramızda şu an için sıkıntı olsada ben sanki hiç bir sıkıntı olmadığını var sayarak yazıyorum.
Rusya ya Gürcistandan geçerek ziyaret etmeye gitmeyin derim.Gürcü sınırından sonra Kafkas daglarının kuzey eteklerindeki şehirler mesela Vladikavkas gibi bir kaç şehir dışında gezelim görelim mantığına uyan yer yok; şayet kuzeye Moskovaya doğru gideyim derseniz git allah git hep dümdüz bozkır.
Elbette gezmesinde özel amaclı ziyaretleri olanlara bir şey diyemem.Söz gelimi ikinci dünyaharbinin en çok konusu geçen STALİNGRAD kuşatmasıın yaşandığı şehirde havayı solumak, o inanılmaz savaş müzesini gezmek isterseniz elbetteki bozkır demeyip amaca doğru gideceksiniz

Gürkan bey gezi yazınızı baştan sona ilgi ile okudum çok güzel rehber oldunuz bize teşekkür ederim.
15/08/2016 itibarı ile bizde Gürcistan'da olmayı planlıyoruz,iki karavan 15 günlük bir planla gezeceğiz kısmet olursa. Sevgiler,saygılar.

Gürkan bey gezi yazınızı baştan sona ilgi ile okudum çok güzel rehber oldunuz bize teşekkür ederim.
15/08/2016 itibarı ile bizde Gürcistan'da olmayı planlıyoruz,iki karavan 15 günlük bir planla gezeceğiz kısmet olursa. Sevgiler,saygılar.
Begeneceginizi umuyoruz. Ozellikle Tbilisi, Uplistsikhe, Mestia ve Vardzia'yi gormenizi tavsiye ederiz. Umariz verdigimiz koordinatlar ve diger bilgiler gezinizde size kolaylik saglar. Iyi yolculuklar dileriz. Gezi anilarinizi merakla bekliyoruz.

Gurkan & Cigdem.

Çok teşekkür ederiz, fakat sizin gibi gezi anilarimizi güzel anlatabilirmiyiz bilemiyorum.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,

Haftasonu fuarda izlediğimiz Gezenbilir ailesi sunumlarından sonra bende, "biz de aracımız (Pajero 2.6, 1987) ile yola çıkıp çadır kampı kurarak devam edebilir miyiz" sorusu uyandı. Fırsat buldukça forumda gezinmeye başladım ve sizin yazılarınıza da denk geldim.

Gürcistan'da aynı tarihlerde benzer bir rota izlemişiz.

Yola amatör fotoğrafçı arkadaşlarımla çıkmıştım ve Gürcü bir şöförümüz vardı (araç:Mercedes Sprinter). Genellikle yerel pansiyonlarda konaklayarak bir haftada 1500 km gitmişiz. İlk aklıma gelenler Mestia'daki evsahibimiz aile ile tavla partisi yapmış ve Kazbegi'nde kocaman bir sofra kurmuştuk. Ev sahiplerimiz piyano da çalıyordu ama bizim dinlemek için zamanımız olmamıştı.
Yeni rota yapmak isteyenler için alternatif olabilir, blog adresimi paylaşıyorum: Gürcistan’da bir hafta | arpa boyu yol

Son düzenleme:

Merhaba,

Haftasonu fuarda izlediğimiz Gezenbilir ailesi sunumlarından sonra bende, "biz de aracımız (Pajero 2.6, 1987) ile yola çıkıp çadır kampı kurarak devam edebilir miyiz" sorusu uyandı. Fırsat buldukça forumda gezinmeye başladım ve sizin yazılarınıza da denk geldim.

Gürcistan'da aynı tarihlerde benzer bir rota izlemişiz.

Yola amatör fotoğrafçı arkadaşlarımla çıkmıştım ve Gürcü bir şöförümüz vardı (araç:Mercedes Sprinter). Genellikle yerel pansiyonlarda konaklayarak bir haftada 1500 km gitmişiz. İlk aklıma gelenler Mestia'daki evsahibimiz aile ile tavla partisi yapmış ve Kazbegi'nde kocaman bir sofra kurmuştuk. Ev sahiplerimiz piyano da çalıyordu ama bizim dinlemek için zamanımız olmamıştı.
Yeni rota yapmak isteyenler için alternatif olabilir, blog adresimi paylaşıyorum: Gürcistan’da bir hafta | arpa boyu yol

Linki paylaştıktan sonra içeriği tekrar okudum. Ana güzergahı Mercedes Sprinter ile gitmişiz ama yolların o günkü şartlarında, Kazbegi'ni seyreden kiliseye ve Mestia'nın daha yukarısındaki köylere yerel kiraladığımız 4*4'lerle çıkmıştık. Her iki yolculuk da sarsıntılı geçmişti :smiley: Aracı kullanan olmayınca zorlukları zamanla unutmuşum.

Usguli için Mestia'dan minibüsler de vardı (bizde de ayder'den kavrun'a çıkanları görmüştüm, geçmiş zaman - günümüzde çok popüler oldu bu yaylalar, şartlar değişmiş olabilir). Yerel halk onları kullanıyordu ama ne zaman kalkar ne zaman varır öğrenememiştik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR