1 Ay Latin Amerika Seyahatimin Bilgileri, Maliyeti, Fotoğrafları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çelebi Alper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,988

Çelebi Alper

Dünya gezgini
Yer
İstanbul
Web
www.celebialper.com
Latin Amerika'da 1 Ayda 4 Mevsim adını verdiğim macera ve keyif dolu tek başıma seyahatim boyunca şaşırtıcı anlar yaşadım, iyi insanlarla tanıştım, lezzetli ve ucuz yemekler yedim, elektriği ve yolu olmayan balıkçı köyüne, Che'nin doğum yerine, dünyanın en büyük şelalelerine, az gidilen kentlere gittim. Tamamen sponsorsuz ve keşfetme tutkum sayesinde yaptığım seyahatimin hazırlıklarını, adım adım yaşadıklarımı, uğradığım silahlı soygunu, gezimin toplam maliyetini yazdım. Gitmek isteyenlere yararlı olacağını düşünüyorum:

http://www.celebialper.com/ulkeler/brezilya/latin-amerikada-1-ayda-4-mevsim.html

Selaledealper

Etiketler
Ynt: 1 Ay Latin Amerika Seyahatimin Bilgileri, Maliyeti, Fotoğrafları

Merhaba Alper,
Blogunuzu yakından takip ediyorum. Mayıs ayı Brezilya, Arjantin ve Uruguay seyahatlerim için birçok konuda bilgi sahibi oldum.
Teşekkürler.
Zafer

Ynt: 1 Ay Latin Amerika Seyahatimin Bilgileri, Maliyeti, Fotoğrafları

Güney Amerika , özellikle Arjantine gidecek arkadaşlar.
Arjantin de gezilecek 3 önemli yer var
-Buenos Aires
-Usahia - Fin Del Mundo
-Iguazu Şelaleri

Arjantinde
paranız nakit USA Dolar olursa %40 tasarruf edersiniz.
Resmi kur 1 Dolar : 6 Pezo
Karaborsa kur 1 Dolar: 9.75 Peso
Aralık 2013 fiyatları

Doları Boenos Airesin en önemli caddesi Florida Caddesinde bozdurursunuz.
Caddede her 50 metrede "kambio, kambio" diye bağıran tipleri görürsünüz.
Onlara güvenemzseniz, pasaj içlerinde dışardan ne olduğu belli olmayan doviz büroları var. Onlar birazx daha yüksekten bozarlar hemde güvenlidir.

Güney Amerika demek Arjantin demek.
Bu nedenle diğer ülkelere fazla zaman ayırmayın.

-

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri