08-11 Ağustos 2013 | Yalova - Dipsiz Göl Kampı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zemsiz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,327
Ynt: 08-11 Ağustos 2013 | Yalova - Dipsiz Göl Kampı

Merhaba,
Güzel ve keyifli kamp olmuş. Bu hafta sonu bende gitmeyi planlıyorum. İlk gece Çınarcık sahilde ikinci gece ise Dipsiz gölde kamp kurmayı düşünüyorum. Ancak sormak istediğin Çınarcık sahilde kamp kurabileceğim bir yer var mı? :smiley:

Etiketler

Merhabalar,

bu havada ne güzel kamp düşünceleri bunlar, soğuk ve nemli :smiley:

Çınarcık sahili anımsadığım kadarı ile, çok büyük olmamakla beraber, yol kenarı kısa bir park alanı, sınırlı alana sahip bir kumsala ve bir kaç büfeye sahip...

Bir de o kısım küçük olduğu gibi kendi içinde merkez sayılabileceği için, zor diyebiliriz. Belki muhtara haber vererek 1-2 gece kalmanız mümkün olabilir.

Dipsiz gölde ağaçların yoğunluğu ve uzunluğu sayesinde gece sırılsıklam olmuştuk, neme dikkat etmenizi öneririm.

İyi Seyirler!

Yaklaşık 2.5 aydır kamp yapmadım. Sanırım artık doğayı ve yürümeyi istiyorum bu yüzden soğuk ve nem gözümü korkutmuyor. Korkmamam şu an sıcak bir ortamda sandalyemde oturup çayımı yudumladığımdan da olabilir :smiley:

Cuma iş çıkışı gidip Çınarcık sahilde kalıp ertesi sabah yürüyerek Dipsiz göle ulaşmayı hedefliyordum. Tavsiyelerinizden anladığım kadarıyla Çınarcık sahilde kamp kurmak yalan olacak. Artık Cumartesi sabah yola çıkarım ne yapayım :smiley:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, görüşmek üzere..

O kadar yürümeyi hatta tırmanmayı göze aldınız madem :eek: bari ikiz şelalelerde kamp kurun ;D Dipsiz göle oranla şelalenin bulunduğu bölgede gerçekten doğa hasretini giderebilirsiniz.

Hatta zemsiz bizde mi gitsek hava çok güzel ;):D

Valla hava bana güzel de, donan ve sabaha küfreden olursun canımın içi :D Yoksa gidelim yani, hatta ikiz şelalelere gidelim, şu bisikletli arkadaşların kamp kurduğu alanda gözüm kalmıştı zaten :smiley: Hazır gitmişken bacağımı yeniden bi hasarlıyım, özledik :D

Decathlon'a gitmek şart oldu ;) Evet benim de gözüm var şelalede ki kamp alanında. iuylas arkadaşımız dönünce anlatır tecrübesini. Kesin gaza gelip gideriz :D

Sizin gözünüz orada kaldıysa güzel yerdir o zaman ilk işim şelaledeki kamp yerini bulmak olacak.
Dönebilirsem tecrübelerimi paylaşırım ;)

Tekrar merhaba,
Abi kardeş birlikte güzel bir kamp geçirdik. 16kg yük ile yaklaşık olarak 32 km yürüdük. Hava soğuktu ve yaklaşık 0 dereceyi gördük. Eksiye inmediği için zorlanmadık ve rahat bir gece geçirdik.

Bizden başka kamp yapan yoktu. Bisikletle gelen bir kaç kişi gördük. Günübirlik şelaleyi görmeye gelen bir kaç kişiyle karşılaştık. Muhtemelen bahar ve yazın çok kalabalık oluyordur. İlerleyen aylarda tekrar gelmek istediğim güzel bir yer.

Zemsiz ve destino çok soğuk değildi hem nem de yoktu. Gelseydiniz pişman olmayacaktınız :smiley: ve takılabilecek bir çok çürük iskele gördük :smiley:

Kamptan bir kaç fotoğraf.

12 25

11

17

19

Ekli dosyalar

• 3-2.JPG
    3-2.JPG
    128.5 KB · Görüntüleme: 288

Fotoğraflar için teşekkürler İbrahim..

Nem olmaması şaşırttı beni, ama sevindirdi de :smiley: Rahat bir yürüyüş ve gezi geçirmenize sevindim.

Çadırı ne tarafa kurdunuz?

(iskelede çürüklerden birine benim komple bacağım girmişti, yaylanmıştım bacağımın üstünde :/ cidden sağlam çürükler var :smiley: )

Sen çok nem oluyor dediğin için bende nemi bekliyordum. Nem nerdesin, geldin mi gelmedin mi, ne zaman geleceksin, sanki geliyorsun gibi cümlelerle bir ara nemi bekler olduğumun farkına vardım :D

Çadırı oyun alanını geçtikten sonra genişçe bir alan vardı oraya kuracaktık ama sonra daha ilerisinde kurabilecek düzlük görünce oraya yerleştik, çadırın olduğu fotoğrafa bakınca hemen sağda merdivenleri görebilirsin.

Kışlık tulumlarımız olmamasına rağmen giydiğiğimiz yün kazaklarla ve ısıtıcı yapışkanlarla rahat uyku uyuduk. Hatta bir ara sıcaktan hava gelmesi için tulumun ipini gevşettim :smiley:. Üstüne 13 saat uyku uyudum. Evet bende yuh dedim ;)

Sıcak mı? Nemsiz mi?? Boş mu??? Hayıııırrrrrrrr. Biz en kötü zamanda gitmişiz demek ki :-\

Mükemmel bir gezi ve paylaşım olmuş.emeklerinize sağlık.iyi gezmeler kardeşler....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri