paramecium kullanıcısının son içeriği

1. paramecium

100w Tüketim 12v Karavan Kliması Buldum.

Selam, Karasal iklim olan yerlerde evaporatif soğutma sizi üzmez. Size gücün yeterli gelmemesinin sebebi; düşük ısı transfer yüzeyi, sıcak su, düşük fan gücü gibi nedenler olabilir. Ama karasal iklimden uzaklaştığınız anda eziyeti yaşatır. Yüzünüzü koyduğunuz yastık ıslak gibidir, yattığınız...
  2. paramecium

Hevesliyim Ve Araştırıyorum; Nereden Başlamak Gerekli :)

Selam, Çok teşekkürler :) Gereken hacim o kısımda mevcut. Hatta arkadaki yatağı da o şekilde yapmayı düşündüm ama gereksiz manevralara gerek olmadığına karar verdim. Hem ön taraftaki yatak ileriye dönük aracın genişliğine kadar büyütülebilir, böylece çocuklar büyüdüklerinde de kullanabilirler...
  3. paramecium

Selam, İnsan gördükleri ve okudukları sonrasında detaylara ve tasarımlara dalıp kayboluyor. Sonra bir nefes alıp 'sakin ol, bu senin kuyruğun' aydınlanması yaşayıp, yapabileceklerim ve maliyet sınırlarının o güvenli ve cılız sığ sularına çekiliyorum :) Kafamda oluşanlar: -Ben arkadaki yatağı...
  4. paramecium

Neden Çekme Karavan Yapmaktan Vazgeçtim ?

Selam, Bu taşıyıcı aks mantığında çatı makasları yapıldığı düşünülürse dayanımda hiç sıkıntı olmaz. Yukarıdaki mükemmel tasarımlar -tahminimce ST52- siyah sacdan lazer kesimle yapılmış. Sonra bükümler yapılmış 10.9 veya 12.9 kalite cıvatalarda bağlanmış. Arada sıcak daldırma galvanizleme...
  5. paramecium

Deniz Kayağını Araç Üstünde Bağlayarak Taşımak Trafikte Yasal Mı?

Selam, Bence risk almamak -dalgın/dikkatsiz arka sürücü gibi- arkada taşan kısma parlak renk kırmızı/turuncu bir bez asıp uygun bir yere de UZUN YÜK şeklinde uyarı levhası asarsanız kimsenin söyleyecek lafı olmaz ;) Saygılar.
  6. paramecium

Selam, Bir soru daha: Araçlar iç yüksekliği 200-210cm civarında oluyor. Zemine yapılan ıslah çalışmaları fazla bir kayıba sebebiyet veriyor. tavan izolasyonu da öyle çok büyük mesafeler götürmüyor. Peki aracın tavan yüksekliğinin mümkün olduğunca fazla bırakılmasını mı önerirsiniz -ki bence...
  7. paramecium

Selam, Webasto sorusu: -Webasto için üfleme boruları döşemek şart mı; yolcu koltuğu altına konması yeterli efektif ısınma sağlar mı? -Webasto iç ortam sıcaklığına göre güç regülasyonu yapar mı? Benim kafamdaki projemde, aracı kullanımım pek soğuk havada gerçekleşmeyecek. Ama ileride ne olur...
  8. paramecium

Hyundai Country Karavan Yapımı

Selam, Kolay gelsin, zevkle takip ediyorum :) Saygılar.
  9. paramecium

Kendi Çekme Karavanımı Yapıyorum.

Selam, Konuyla ilgili çok bilgim yok ama dış tarafa kullanılacak olan alüminyum 1mm olduğu için ufak darbelerde sorun yaşamamak adına altına 4mm kontraplak koysanız mı acaba? Şaseyi yaptırdıktan sonra daldırma galvaniz kaplamaya da gönderebilirsiniz. Üstüne opsiyon olarak epoksi astar+boya...
  10. paramecium

Selam, Turbo uygulaması sebebiyle bir hatırlatma yapmak isterim; Turbonun çevresinde gerekli görülecek yerlere alüminyum ısı kalkanı koyun. O bölge daha önce olmadığı kadar ısı stoğuna sahip olacak. Çevresinde ısıdan etkilenecek elemanlara, izolasyon malzemelerine dikkat edin. Turbo uygulanıp...
  11. paramecium

Selam, Hayırlı olsun ve kolay gelsin öncelikle :) İç kısmı nerede yapacaksınız? Ben Kadosan'a oldukça yakın bir konumdayım. Çözümlerinizi merak ediyorum :) Saygılar.
  12. paramecium

Bu Gün Kalan Ömrümün Ilk Günü

Selam, Uygulama şeklinizi çok sevdim :) Oldukça pratik duruyor! Saygılar.
  13. paramecium

Karavan Ruhsat Ve Tadilatı Hakkında.

Selam, Kişisel görüşüm; Bence ruhsatta sıkıntı çıkartırlar. Çünkü projeniz de yok, proje olsa uygulama yok :\ Saygılar.
  14. paramecium

Bu Gün Kalan Ömrümün Ilk Günü

Selam, Bu tarz bir uygulama için UV50+ özellikli tentelerden öneririm: https://www.amazon.de/-/en/Unigear-Tarpaulin-Hammock-Waterproof-Protection/dp/B07M76YN4D/ref=sr_1_16?dchild=1&keywords=upf50%2Bplane&qid=1601358770&sr=8-16&th=1&psc=1 Belki sizinki de öyledir, bilemedim :\ Saygılar.
  15. paramecium

Range Rover Sport 2700 Kasa Sallama

Selam, Benim de emektar 2008 Renault Scenic'in viraj karakteri bozulmuştu. Direksiyonda boşluk falan yok ama hissiyatı bozulmuş gibiydi. Ustam gerek yok demesine rağmen amortisörleri değiştirdim; virajlar daha güvenli oldu, kasislerde kontrolsüz salınım bitti. Sizin süspansiyon sistemi daha...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri