nztekin kullanıcısının son içeriği

1. nztekin

Ordu’da Almadan Gösterebileceğim Cj Ustası

Selamlar, Maalesef gezenbilir Forum pek aktif değil. Aşağıda linkini verdiğim Facebook grubunu tavsiye ederim. Jeep CJ Türkiye
  2. nztekin

Cj 5 Almak Için Yardım

Merhaba maalesef gezenbilir eskisi gibi aktif değil. Jeep CJ Türkiye facebook grubunu tavsiye ederim. 10 bin civarı üyesi var. Orada aradığınız yardımı bulabilirsiniz. Araç almak için de 2. El - Jeep CJ Türkiye grubu var. Farklı araçlar görebilirsiniz.
  3. nztekin

İlk Defa Cj Almayı Düşünenlere Ön Bilgiler

Selamlar, Maalesef ki gezenbilir CJ forumu eskisi gibi aktif değil. İkinci el bir araç arıyor ya da bu araçlarla ilgili detaylı yorumlar okumak istiyorsanız facebook gruplarını tavsiye ederim. Bu grup en aktif bilgi grubudur. Jeep CJ TÜRKİYE Bu gruplarda da istediğiniz araçları bulabilirsiniz...
  4. nztekin

Satılık Jeep Cj 6 Fiber Hardtop (kabin) Ve Kapı

Ürünün satışı iptal edilmiştir.
  5. nztekin

Ducki 12000lbs Sentetik Halatlı Uzaktan Kumandalı Vinç

Güncel fiyatları paylaşır mısınız?
  6. nztekin

Cj 5 Almak Için Yardım

Kısaca özetlersek araçta 2 farklı şanzımanı yöneten vites var. Biri araçlarda bildiğimiz hıza göre ayarlanan klasik vites, motordan aldığı devri farklı dişli oranları ile aktarma organlarına dağıtıyor. CJ'lerde genellikle 3 ya da 4 ileri vites opsiyonu oluyor. Aşağıdaki linkte tüm çeşitlerini...
  7. nztekin

Cj 5 Almak Için Yardım

Aleyküm selam. Konuyla ilgili uzman değilim ancak bir CJ sahibi olarak: - 1976-1983 yılları arası tercih edin bence - CJ5 ile kendinizi limitlemeyin derim CJ7-CJ6 hatta uzun severseniz CJ8 dahi düşünebilirsiniz. - Motor 3.8 ya da 4.2 fark etmeyecektir. Yeter ki motor sağlıklı durumda olsun. -...
  8. nztekin

Yeni Cj 5 Araç Danışma

Aslına bakarsanız muayene dememin 2 nedeni var. Bazı araçlar muayeneye yıllarca sokulmadan, çekme belgesi de alınmadan kullanılabilir (dağda çayırda bayırda :) malum (maalesef) Türkiye koşulları. İkinci neden ise "pashcat" in bahsettiği gibi 2 senelik muayene süresi içerisinde aracı çok hor...
  9. nztekin

Yeni Cj 5 Araç Danışma

Selamlar, İlanda araçla ilgili pek detay verilmemiş. Ön disk fren mi? Şanzıman nedir? (T150 + Dana20 diye tahmin ediyorum). performans distribütörü , kışlık tente, hardtop vs var mı? Muayenesi ne zaman kadar geçerli. Bunlarla ilgili bilgi alabildiniz mi?
  10. nztekin

Cj 5’i Sattım

Selamlar, Öncelikle hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inşaallah. Yolda bir CJ görünce maziye doğru bir iç çekilir diye tahmin ediyorum :)
  11. nztekin

Satılık Jeep Cj 6 Fiber Hardtop (kabin) Ve Kapı

Selamlar, Jeep CJ6 aracımdan çıkma fiber hardtop (kabin) ve kapılar satılıktır. Kabin rengi koyu gri, kapılar U kapı şeklindedir, kapılar CJ7 ve CJ8 uyumlu. Kapılarda yana doğru açılan camlar mevcut. Kabinin arka kısmında alüminyum çerçeveden açılabilir cam bulunuyor. Kapı ve kabin ayrı ayrı da...
  12. nztekin

Jeep Cj6 Tente (soft Top)

Selamlar, Malum yaz dönemi yaklaşıyor, aracımda bulanan hardtop'u söküp yerine softtop koymak istiyorum. Maalesef araç CJ6 olduğundan CJ5'ler gibi direkt uyan bir softtop (besttop) bulunmuyor. Uzun araştırmalar sonucunda tenteyi yapabilecek bir yer buldum. Uzun yıllar dayanması için Sunbrella...
  13. nztekin

1954 Willys Arazi Aktarımı ?

Selamlar, Arazi için çift kollu Dana 18 olduğunu tahmin ediyorum. Aşağıda tabloyu görebilirsiniz. Size yakın kolu geri çekince ön aks devreye giriyor (4x4) ileri itince devreden çıkıyor (4x2). Diğer kolda da İleri - Ağır, Orta - Boş, Geri - Hızlı.
  14. nztekin

Dana 18, 20 Ve Dana 300

Selamlar, Konuyla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Her 3 model için de bilgi mevcut. Novak Conversions Transfer Case Knowledge Gateway Ayrıca Şanzımanlar hakkında da bilgi arayanlar varsa o da bu linklerde...
  15. nztekin

Tek Jant Arıyorum (15x8 Inch 5x139.7)

Selamlar, Jeep CJ aracımda yedek lastik için tek jant arıyorum. 8x15 inch 5x139.7 bijon. Aşağıda fotoğraftaki veya buna yakın modelde elinde jant olan varsa benimle iletişime geçebilir mi?

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR

SON KONULAR