nedesek kullanıcısının son içeriği

1. N

Portekiz Için Tavsiyeleriniz

Aradan 3 sene geçti araçla Portekiz yapamadık. 2 kere lizbon gezisi yaptık bol bol outlet gezdik geldik. Araçla gezi bu saatten sonra da zor gibi. Yakıt, konaklama cep yakmaya maalesef başlamış durumda.
  2. N

Sudüşen Şelalesi Ve Dere Tırmanışı

Maalesef ben sağlık nedenlerinden dolayı yapamıyorum ama macerayı da seven profosyonel üyeler için çok iyi bir haftasonu rotası olduğuna inanıyorum. Rize Güneysu ilçesi orman köylerinden olan Asmalıırmak köyü biitiminde 40 56 16N 40 36 28E koordinatları doğusunda iki dere birleşmektedir...
  3. N

Dacia Duster ile Rize Yaylaları (Handüzü,Çağrankaya,Eğnaçor,Hemşin,Verçenik,Çat)

rota çok güzel. biz daha handüzü yolu yeni açıldığı zaman suzuki ile rize- güneysu-handüzü - çağrankaya- ikizdere - rize rotası yapmıştık. yollar biraz düzelince birkaç kez de binek araçlarla da sorunsuz yaptım. sizin rota arazi araçsız olmaz. deneriz inşallah
  4. N

Ermenistan"a Aracla Güvenle Gidip Gelebilirsiniz. Gezi Notları.

Ermenistan ile ilgili ilgili olarak karayolları sınırının da açılması malumlarınız olduğu üzere söz konusu ve belki de Zengezur koridoru üzerinden Azerbaycan a da gitmek mümkün olacak. Takipte olmaya devam
  5. N

En Ucuz Yeşil Sigorta

bu konu aktif mi? Sadece Bulgaristan da geçerli günlük yeşil sigorta maliyeti nedir?
  6. N

Covid 19 Etkisi Altında Sınırların Durumu, Geçişler, Nasıl Gideriz Vs. Herşey

Bu sene maalesef gezginciler için pek de iyi başlamadı ama sonu hayırlı olsun diyelim. Sıla yolu başta olmak üzere haberleri okumaya çalışıyorum. https://www.silayolu.com/index.php/silayolu-gundem/item/5017-avrupa-da-ulkeler-sinirlarini-turistlere-ne-zaman-acacak Enterasan bilgilerle dolu...
  7. N

Desteğiniz için teşekkürler. Zafer Bey'in yazılarını okumuştum hakikatten cesaret verici. Fakat bana tek başına araçla gitme sağlık nedenleri de eklenmesi nedeniyle tereddütlerim yok değil ama benim de gönlümden geçen aslında araçla gitmek. Araçla gidersem bu sene olması ise mümkün değil zira en...
  8. N

Portekiz benim bu sene olmazsa seneye yapmak istediğim gezinin son noktası. Geziyi ekonomik yapmam şart. Önümde 3 alternatif var. İlk ikisinden biri seçilirse gezi seneye sarkacak. Eğer 3. alternatif olursa bu sene giderim. Portekiz de maalesef konaklama pek de ucuz değil... Bazen acaba...
  9. N

Batum Gezİ Notlari

Batuma günübirlik , araçsız 10 gün kadar önce tekrar gittim. Çok güzel çipura veya levrek ızgara yapan Blue wave restauranta a gittik. Mutlaka denenmeli. porsiyonu 22 lari 41.649707, 41.663316 Bu aralar bir daha geçip sabah treni ile tiflise gitmek niyetindeyim.
  10. N

Türkiye-özbekistan Araçla Yolculuk

2017 de açılmış bir başlık............................. İnşallah gerçekleşmiştir. Benim için hayal olarak devam eden karayolu ile Yakutistan üzeri Japonya dan çok daha mantıklı bir rota.. Zor ülke Özbekistan ama bizim için oldukça da önemli bir ülke.. Taşkent, Semerkant, Buhara........ En son...
  11. N

Rize Civarı Gezilerimiz

41.649707, 41.663309 Batum çıkışında limandan hemen sonra. Arabayla gidip yürüyerek Batuma döndük. ingilizce ismi sanırım blue wave. burda çiftlik olarak mersin balığı da var. İster binada ister deniz kenarında oturabilirsiniz ama deniz kenarı herkesin tercihi (açık hava kır kahvesi gibi) ...
  12. N

Rize Civarı Gezilerimiz

Bölge aslında çok fazla rota çıkarılacak yer. Ben rotayı bir kez dahi aracın altını vurdurmadan Nissan pulsar ile yaptım ama ciddi anlamda dikkat ettim. Rotayı tersden yapamazdım zaten. Zira Handüzü - Asmalıırmak arasından iniş olduğu için başardım. Çıkış olsaydı imkansız olurdu. Benim bu rotada...
  13. N

Rize Civarı Gezilerimiz

Yaklaşık 1 aydır Rize deyiz. Bölgede turistik rotalar zaten belli. Ayder, Uzungöl gibi rotalarda zengin arap turistler araçlarını kullanırken pek de dikkatli olmayabiliyorlar. Lütfen dikkat edelim. Dönelim bizim arada kaçabildiğimiz alternatif rotalara. Maalesef aracımız 4X4 değil. Biz yerel...
  14. N

Hatay'dan Berlin, Amsterdam, Paris'e Arabayla Üç Başına

şu rusya vizeyi kaldırsa:)) acaba ukrayna dan rusya ya geçiş var mı. yoksa sınırlar savaş durumunda mı ? sorular hep kafamda... yoksa program net ve hazır. burdan direk burgas, varna üzeri köstence.. ordan odesa, sivastapol, krasnodar, soçi , sohum (buraya da galiba giremeyiz, gürcistanla...
  15. N

Hatay'dan Berlin, Amsterdam, Paris'e Arabayla Üç Başına

Maşallah.. Rotaya baktığım zaman benim hız kaplumbağa bile değil:)) Dönüş güzergahını kuzeyden yani Moldova Gagavuzya , Romanya , Bulgaristan Varna , Burgas yaparsanız değişiklik olabilir. Rusya maalesef henüz bize vizeli.. Açıldığı zaman Gürcistan dan başlar geçeriz inşallah. Benim önceliğim...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri