navigaturk kullanıcısının son içeriği

1. navigaturk

Temel Hayatta Kalma Kiti

Ynt: Temel Hayatta Kalma Kiti http://www.ebay.com/itm/Survival-kit-Whistle-fire-starter-wire-saw-Cree-torch-emergency-blanket-S-knife-/380613762359?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item589e591d37
  2. navigaturk

Temel Hayatta Kalma Kiti

Ynt: Temel Hayatta Kalma Kiti Sırt Çantası Hayatta Kalma Kiti 1. Mini Çakı (Ateş, Barınak, İlk Yardım) 2. Mini Fener (Genel) 3. Katı Yakıt Tableti (Ateş) 4. Magnezyum Çubuk (Ateş) 5. Kalem (İşaret Bırakma) 6. Pamuk (İlk yardım, Ateş) 7. Metal Ayna (İşaret) 8. Su Temizleme Tableti (Hijyen) 9. Et...
  3. navigaturk

Temel Hayatta Kalma Kiti

Ynt: Temel Hayatta Kalma Kiti yanınızda taşımak için mi ? (pantalon yan cebi, bel çantası v.b.) yoksa sırt çantanızda taşımak için mi ? (daha detaylı ama hacim olarak daha büyük olur)
  4. navigaturk

Temel Hayatta Kalma Kiti

Ynt: Temel Hayatta Kalma Kiti yurtiçinde çok fazla profesyonel seviyede ürün bulmanız zor, demir cetveli hayatta kalma kiti diye satanlar var. ancak yurtdışından getirebilirsiniz. kaç adet lazım size?
  5. navigaturk

Dumansız Ateş Yakmak

Ynt: Dumansız Ateş Yakmak ecnebilerin "dakota ateşi" dedikleri bir ateş yakma tekniği var. arazide birçok defa uyguladım gayet etkin. linki burada http://www.youtube.com/watch?v=amUXydTgwck
  6. navigaturk

Kamp Güvenliği İçin "Son Teknoloji Güvenlik Sistemi" :)

Ynt: Kamp Güvenliği İçin "Son Teknoloji Güvenlik Sistemi" :) İnternette gezerken rastladığım bir ürün. Olmazsa olmaz bir malzeme değil, ama olursa da zararı olmayacak bir malzeme bence. http://www.firsatcaddesi.com/havasi-bitmeyen-sonsuz-havali-korna-p240.html
  7. navigaturk

Hayatı İdame Teknikleri

Ynt: Hayatı İdame Teknikleri Öncelikle detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim :) Sanırım bu konularda yapılacak her türlü yorum ve eleştiri sadece konuya zenginlik kazandıracak ve okuyanlara farklı bakış açıları kazandıracaktır. Lazer ile ilgili açıklamalarınıza tamamen...
  8. navigaturk

Hayatı İdame Teknikleri

Ynt: Hayatı İdame Teknikleri Doğada kaybolduğunuzda yapabileceklerinize dair nacizane birkaç öneri ve tavsiye; 1. Kaybolduğunuzu anladığınızda etrafınızdaki belirgin arazi şekillerini (sivri tepeler, açıklık alanlar, dere veya nehirler v.b.) tespit etmeye çalışın ve bu arazi şekillerini...
  9. navigaturk

Hayatı İdame Teknikleri

Ynt: Hayatı İdame Teknikleri deserteagle'a tamamen katılıyorum. Gittiğiniz bölgelerde ne çeşit tehlikelerle karşılaşabileceğimiz ve bu tehlikelere karşı ne gibi tedbirler alabileceğimiz konusu sanırım kampa acaba tavuk mu götürelim yoksa et mi götürelim konusundan daha önemsiz birçoğumuz için...
  10. navigaturk

Kış Mevsiminde Yaptığınız Günlük Doğa Yürüyüşlerinde Yanınıza Ne Alıyorsunuz ?

Kış mevsiminde yaptığımız günlük doğa yürüyüşlerinde yanınıza hangi malzemeleri alıyorsunuz ? Ben kendi yanımda taşıdıklarımın bir listesini yaptım. Günlük 10-15 km.lik solo yürüyüşler için taşıdığım malzemedir. Ateş Yakmak İçin Malzeme (Kav, Kibrit, Ateş Çubuğu v.b.) İlk Yardım Kiti Kafa...
  11. navigaturk

Kamp İçin Malzeme Kontrol Listesi

Kamp faaliyetlerine çıkmadan önce malzemelerinizi hazırlarken kullanabileceğiniz bir kontrol listesi. PDF formatında ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ailece araçlı kamplar için hazırlamıştır ancak sırt çantasıyla doğada kamp yapanlar için de faydalı olabilir. Kesin sonuçlu liste değildir...
  12. navigaturk

Kamp Faaliyetleri İçin Su Geçirmez Kılıf

Özellikle yağışlı kamp faaliyetlerinde fotoğraf makinesi, cüzdan, telefon v.b. ıslanmasını istemediğiniz malzemeleriniz için kullanılabileceğiniz bir ürün. 22 Tl.den 3.90 Tl.ye inmiş durumda...
  13. navigaturk

Cep Sobası

Ynt: Cep Sobası Ben www.ioffer.com sitesinden ABD'den shopsmartusa adlı bir satıcıdan aldım lakin şu an bu ürün elinde yok sanırım. Ama ebay'den şu ürünü inceleyebilirsiniz. Satıcı ABD'den ve Türkiye'ye gönderiyor...
  14. navigaturk

Quechua A 200 Light Şişme Mat

Ynt: Quechua A 200 Light Şişme Mat Ağır kış şartları için "şişme mat+köpük mat" tavsiye ederim. Köpük mat üzerine şişme mat sererek yalıtımı arttırabilirsiniz. Ayrıca şişme matın başına birşey gelmesi durumunda köpük mat yedekleme olur. Therma-Rest'in Z-Lite köpük mat modeli var, şişme...
  15. navigaturk

Kamp Güvenliği İçin "Son Teknoloji Güvenlik Sistemi" :)

Ynt: Kamp Güvenliği İçin "Son Teknoloji Güvenlik Sistemi" :) Teşekkürler. Bu sistemi (abartmayalım iki değneğe bağlı kapı alarmı :)) daha önce kullandım. Bolu'da meraklı yaban domuzlarını kaçırdı. Aslında bu konu altında yazılanlardan farklı olarak dört ayaklılardan çok iki ayaklılara karşı...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri