basturk kullanıcısının son içeriği

1. basturk

Türkiyedeki Tüm Illeri Gezmek Için Rota Tavsiyesi

Merhaba şuan konuyu kaçırmamak adına telefondan yazıyorum lakin bilgisayara geçince daha etkili yardımcı olabilirim. Ben geçen yıl 81 günde 81 ilin tamamını aracım ile gezdim ve size de tavsiye ederim. Çıkış yerinize göre bir program oluşturmak için yardımcı olabilirim ayrıca hangi şehirde...
  2. basturk

1.2 Tdi Polo İle 81 Günde Türki̇ye Turu! Tam 14.089 Km!

Elbette her yolculuk zorlu ve yorucu, ilk etap karadan Türkiye yolculuğu bile zorlu idi çünkü 81 gün hem araba idare edip, hem durmadan gezmek inanın oldukça zor. Karadeniz mayıs ve haziran aylarında özellikle sabah saatlerinde genelde sakin olur, Akdeniz bir parça daha zorlayıcı bir denizdir...
  3. basturk

Yolculuğun rotası hazır, memnuniyetle kısa bilgi vermek isterim. Hazırlık süreci başladığında, burada başka bir başlık altında süreci ve gelişmelerini paylaşırız. Bahsettiğiniz üzere motorsuz bir gezi ancak kano ile mümkün olabilir fakat çok zaman alacağı için birinci tercihimiz olmadı...
  4. basturk

Çok teşekkür ediyorum, selam ve sevgiler. Merhaba, Efes otoparkında 25 TL ödüyorsunuz, yukarıya çıkınca ayrıca otopark ve giriş parası almaları bana yersiz geliyor. Toplam olarak 50 TL alsın ve Meryem anaya girebilirsin desin ama sürekli olarak fiş kesmek daha cazip sanırım. Şirince içerisinde...
  5. basturk

Bölüm 5 - Selçuk (Efes) - Kuşadası Dün boyoz konusunu atlayınca, sabah İzmir'in boyozu bize geldi... Yanında yumurta yeniyor imiş aslında pek yumurta sevmem lakin boyoz ile çok güzeldi. İzmir'e sabah yağmur çilemekteydi, aklımdan geçen Selçuk yakın oraya da yağar mı? Bunu görmek için Selçuk...
  6. basturk

Bölüm 4 - Canım İzmir Yoğun geçen günün ardından geç yazılan bir yazı... Ardımda bıraktığım her şehir ve insan... Hepsi çok özleniyor ve özlenecek. Her gittiğim şehirde sevilen bir taraf, her gittiğin yolda bir öncekini anımsamak... Türkiye canım Türkiye... Sabah erken kalmak yerine biraz geç...
  7. basturk

Bölüm 3 - Şehzadeler şehri Manisa. Sabah erken saatlerde uyanıp yine yollara düştüm. Sanıyorum saat yedi civarında idi. Otoyoldan değil Akhisar üzerinden devam ettim. Yollardaki zeytin ağaçları çok güzeldi... Zeytin ağaçları arasında Akhisar'a doğru ilerledim. Akhisar yolun üzerinde olduğu için...
  8. basturk

Bölüm 2 - Balıkesir. Dün Gelibolu yarımadasına girince ve köprüden geçmek isteyince bir hayli yorulmuşum. İlk gün yorgunluğu üzerine hemen rotamı değiştirdim. Assos ve Akçay üzerinden Balıkesir ilimize ulaşma planımı Assos yollarının da yorucu olması nedeniyle iptal edip doğrudan Çan üzerinden...
  9. basturk

İlk çekilen videolar maalesef çok uzun ve ayrıca Gelibolu ve Çanakkale alanı oldukça büyük olduğu için bir miktar uzun oluyor, yolculuk esnasında videoları hiç kesip biçmeden doğrudan birleştirip yüklediğim için çokta iyi videolar çıkmadı. Günlük olarak fotoğraf ve not paylaşımı yapacağım...
  10. basturk

Bölüm 1 - Gelibolu Yarımadası ve Çanakkale Yorucu bir yolculuğun başlangıcı... Türkiye turuna çıkacağız derken yolculuk başladı. İlk gün için çok büyük bir alana sahip Gelibolu yarımadası ve Çanakkale vardı... Hava şartları nedeniyle on gün ertelenen yolculuk, beklenilen duruma değer gibi...
  11. basturk

Merhaba yolculukta sık sık şehir içi olduğu için yakıt tüketimi bu denli yüksek oldu, araba ekonomik olsa bile şartlar bazı yerlerde zordu. Yine de böyle bir yolculuk için bu şartlarda çok kötü bir sonuç almadık lakin bir parça daha iyi olabilirdi.
  12. basturk

Merhaba öncelikle teşekkür ederim, belirli bir bölüme kadar (sanıyorum 12) not olarak almıştım, yolculuk şartları bir yerden sonra ağırlaşınca not tutmayı bıraktım. Hem notları, hem fotoğrafları, hemde bunları video ile desteklemeye çalışırım. Yolculuğu ayrıca kitap haline getirmek için...
  13. basturk

Öncelikle teşekkür ederim, gezi aslında Türkiye kıyıları olarak denizden planlanmıştı lakin bir göz rahatsızlığı geçirdiğim için ilk etabı kara olarak yaptık. Yolculuklar planlanırken akaryakıt fiyatları böyle değildi, fiyatlar çift haneye geçince bende yolculukta araç değişikliğine geçerek...
  14. basturk

Sevgili dostlar öncelikle hepinize merhaba, 25 Mart 2022 Tarihinde Edirne ilinin şirin bir ilçesi olan Enez'den çıktığım Türkiye yolculuğumu 13 Haziran 2022 tarihinde tam 81. günde bitirdim. Yolculuğu kendime ait araç ile 14.089 km yol kat ederek tamamladım. Yolculukta 551 Litre mazot tükettim...
  15. basturk

VX 100 - Disco TD5 - Cherokee 2.7 CRD ?

Ynt: VX 100 - Disco TD5 - Cherokee 2.7 CRD ? vx 100 kesinlikle çok keyif veren bir araç fakat siz bu aracı sürekli şehir içinde gezmek için alacaksanız iyi düşünmekte yarar var vx 100 bizim ikinci aracımız şehir içinde clio kullanmayı tercih ediyorum park sorunum yok, yakıt sorunum yok, şehir...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,469
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri