ayna kullanıcısının son içeriği

1. ayna

Motosiklet Üzerinde Hayatımızın Kolaylaştıran Eklentiler

Ben kamp yerinde aydınlatma ve telefon şarjı için motoruma çakmak girişi taktım. Arka çantanın üzerine de bildiğin oklavadan kesip biçerek hafif şeyler koymak için port bagaj yaptım. (Siyaha boyanınca güzel durdu haspa... :) ) Lastik patlaması için satılan hazır spreyler var. Köpükle beraber...
  2. ayna

Motosiklet Bölümü Tanışma Platformu

Merhaba,motora bu yıl başında başladım. Neredeyse bir yıl oldu.Şu an Honda cbf150 motorum var. Fırsat buldukça tekbaşıma ya da ailemden artçılarla navigasyonun gösterdiği rotanın altından ya da üstünden giderek keyif yapıyorum. Tekeriniz düz bassın.
  3. ayna

Motorunuz Nedir?

İlk motorum 2015 ocak ayında jin-lun150 chopper idi. Ehliyeti onunla aldım. 2015 mayısında da Honda cbf150 aldım. Genellikle gezi için kullanıyorum. Her hafta ya da 15 günde bir İznik e giderim. En uzun gezim Yazın kızımla beraber 1200 km lik...
  4. ayna

Gezenbilir 7. Geleneksel Maltepe Buluşması 2015

Uzun süredir girmiyordum foruma... Ne yazıkki geç gördüm. Artık kısmet diğer etkinliklere...
  5. ayna

DAK/SAR Denizde Gönüllü Acil Yardım Arama Kurtarma Örgütü

Ynt: Dak/sar Denizde Gönüllü Acil Yardım Arama Kurtarma Örgütü Daksar ı rahmetli emekli Tümamiral Varol Atalay paşa kurmuştur. Kuruluş nedeni ve amacı ddd.org.tr adresindeki tüzüğünde var. Daksar SG komutanlığı ile koordineli çalışır. İşin mutfağında çalıştığını söyleyen biri olarak şunu...
  6. ayna

2008 Yılnda Aldığımız Miçoluk Belgeleri Ne Oldu?

Ynt: 2008 Yılnda Aldığımız Miçoluk Belgeleri Ne Oldu? Benim bildiğim kadarıyla sınava yine giriliyordu (Bizim gemideki çocuklar sınava çalışıyordu) ama şöyle birşey var; Kağıdınızın çalışması gerekiyordu...Yani miço belgesiyle bir gemide görev yapmalı ve çalışmalımıydınız? Bunu bilmiyorum...
  7. ayna

İstanbul'da Rampa Var Mı?

Ynt: İstanbul'da Rampa Var Mı? Sorunsuz inmesine sevindim. Rampa ile tekne indirecek arkadaşlar için,İstanbul da benim bildiğim Dragostan başka suadiye Hoteli nin önünden,caddebostan 2 plajdan ve en az eğim olan Tuzla dan da römork ile tekne indirilebilir.(Ben hepsinden indirdim) Tekne...
  8. ayna

Deniz Sözlüğü

Ynt: Deniz Sözlüğü AÇAVELA ''Ustam rüzgar'' kitabında okuduğum bir terim. Bumbası olmayan yelkeni, omurga istikametinden açmak için kullanılan sopa (gönder)... ''Bu arada ben bindiğim bir teknede flok için kullanmıştım'' Ayrıca bumba ve vinç marifetiyle bir yükü iskeleye indirirken tekneye ya...
  9. ayna

Yeni Başlayacaklar İçin Tekne Yaşamının Sırları

Ynt: Yeni Başlayacaklar İçin Tekne Yaşamının Sırları Ben bu söze katılmıyorum. Fakat tabii sözkonusu olan sadece yorgunluğun az olması ise durum değişir... Ancak denizde olan ve denizle olan bu yorgunluğu işin keyfi olarak alır zaten...Rüzgar nereden eserse essin gitmek istediği yöne dümen...
  10. ayna

Manş Denizinde Yelken Turu (English Channel)

Ynt: Manş Denizinde Yelken Turu (English Channel) Harika bir deneyim olmuş... Hep med-cezir olan bir yerde demirlemeyi ya da barınmayı deneyimlemek istemişimdir. Kayalıkların üzerindeki toilet tabelası harikaydı... :) Resimlerdeki St.Heller limanında da tüm tekneler asker sırası gibi...acaba...
  11. ayna

Tirhandil

Ynt: Tirhandil Aslında 12 metreye kadar yelkenlilerin neredeyse tümü (belki istisnalar olabilir) 1/3 oranında yapılıyor... 15-16 metre olanlar daha ince ama 12 metreye kadar olanlar genellikle 1/3... Demekki dinamik,statik falan herneyse....buna tekabül ediyor 12 metroya kadar... ;)
  12. ayna

Ultra Çapa Kullanan Var Mı?

Ynt: Ultra Çapa Kullanan Var Mı? Caddebostan çok derin bir yer değil...Yeri biliyorsan belki bir dalgıç bulup çıkarır...Fakat orası çok balçık!!! (aslında b.k diyecem ama o zaman kimse dalmaz) Fakat ultra pahalı bir çapa...Bence değer... Ben 3 senedir Bügel çapa kullanıyorum. Demir üzerinde...
  13. ayna

Kendimize Yelkenli Tekne Yaptık

Ynt: Kendimize Yelkenli Tekne Yaptık Yavuz bahçen ne kadarlık bir tekne yapmaya müsait? Sonra valide hatun yine kırmasın tekneyi... :D
  14. ayna

Seyir Öncesi Hazırlık Ve Yelken Seyri

Ynt: Seyir Öncesi Hazırlık Ve Yelken Seyri Biraz sert yazmışsınız...Yazdıklarınızın çoğuna katılmakla birlikte bir takım eksiklikler bulduğumu itiraf edeyim.(Madem ki uzun seyirlerden bahsediyoruz) -Deniz ortasında bir teknenin başına gelecek en kötü şey yangındır.Yangın tüplerini ve teknede...
  15. ayna

Volvo Gençler Dünya Şampiyonası Başlıyor

Ynt: Volvo Gençler Dünya Şampiyonası Başlıyor Maalesef bu dünya şampiyonası bizim medyada yer bulamadı... Ben bu sezon yeni görev alacak olan hakemlerden olduğum için ve organizasyonda bizim dönemden hakemler olduğu için yarışı takip ettim. Hakemlerimizde bu organizasyondan yüzakıyla...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri