alonewolf kullanıcısının son içeriği

1. alonewolf

İnsan Günde Kaç Km.Yürüyebilir.?

Selam sevgili Tolga, Bu yürüyüşler, trekking yada hiking, öncelikle insanın hedefine planına göre değişmektedir. Standart olarak bir asker saate 6km yol alır. Yaklaşık 35 kg yükü ile. Burada bir grup çalışması vardır ve disiplin. Ama doğa yürüyüşlerimizde birazda manzara seyrettiğini...
  2. alonewolf

Orman Kampı Ve Kanuni Yaptırımları

Gittiğiniz yerin Jandarma bölgesi olduğunu unutmayın, nüfus cüzdanınızdan fotokopi ile hangi dağın hangi tarafında kaç kişi kaç gün kamp yapacağınızı bildirirseniz sizin de her türlü can güvenliğiniz ve kamu güvenliği sağlanmış olur.
  3. alonewolf

Naturehike Star River 2 Çadır Kurulumu

Herşeyden önce Çadırınızı açıklıktaki ağaçtan 15~20m uzağa kurarak olası yıldırım düşmesinden korumanız için tebrik ederim. örnek olduğunuz için teşekkür ederim. Doğada buluşmak üzere. Sağlıcakla kalınız
  4. alonewolf

Evli Gezgin Çiftten Siz Uzmanlara Soru ?

En son 5 yıl önce gitmiştim, Didim de atık arıtma ile Mavişehir arasında bir koy var deniz de muhteşem. Google Haritalar burada Zırtlan deliği denilen koy, Atıksu arıtmanın kuzeyi. Didim Marina yolundan, Fener caddesine dönüp tam Arıtmaya 100 m kala sağa dönüp yokuştan aşağı indinmi tamamdır...
  5. alonewolf

Ailecek Binek Araçla Gidilebilecek Kamp Organizasyonları Varmı?

Değerli Doğa Sever Arkadaşım, İstanbulda isen, Anadolu yakasında Şile ye 19km kala bir yer var. instagramda DEREAĞZIPARK diye bir yerden kontak kurabilirsiniz. Bülent İŞLER, İzci lideri bir arkadaş; 05548477995 Erdek de Cumhuriyet Kamping var sezonda geçen hafta açıldı herhalde.. TC Regaip...
  6. alonewolf

Kocaeli Kamp Yerleri Bilen Varmı

Biz izciler karda da kamp yaparız. ancak dediğim gibi yeri çok önemli. gerçi artık Türkiye izcilik federasyonu ve diğer izcilik dernekleri sabit tesisler bulup oralarda "kamp" yapıyorlar. benim anladığım kamp çadırlı olur. yerde yatarsın üşürsün, ıslanırsın ateş yakmak için kuru ot kuru ağaç...
  7. alonewolf

Ballıkayalar kamp yapmak için uygun bir yer değil. gece güvenli değil. sadece gündüzleri kaya tırmanışçıları için çok sık kullanılan bir yer. ama yiyecek içecek hizmeti veren yerler. diğer arkadaşlara verdiğim cevap, çadır kurup kamp yapacağınız yer herkesin kolaylıkla ulaşamıyacağı ama acil bir...
  8. alonewolf

Su ve elektrik var ise kamping oluyor. benim anladığım doğada kamp yapmak , çadır kurmaktır. kamp yaptığım yerlerde ufukta elektrik YG telleri bile gözükmemeli telefon çekmemeli
  9. alonewolf

Kocaelinde kamp yapmak için çok yer var. ancak yerleşim bölgeleri çok yakın olduğundan eğer tanıdıklarınız yoksa çekinceli. İnönü ve Ercova yaylaları Yuvacık barajı üzerindeki yerler. Kocaeli izcileri ile kontağın varsa izcilerin kayıtlı kamp yerleri var. yine Hereke Körfez kuzey tepeleri...
  10. alonewolf

Kendi Karavanini Yapanlar Citroen Jumper 15m3 Selim

Ben zaten fikir üretmekte geç kalmışım. sadece araca fazla yükleme yapmayalım diye akıl yürütmüştüm. siz zaten bayağı ilerlemişsiniz. güzel de görünüyor . güle güle kullanın
  11. alonewolf

Kendi Karavanini Yapanlar Citroen Jumper 15m3 Selim

Kaplamayı 18 mm yapman hatalı 8mm plywood yeterli senin zaten taşıyıcı bir zeminin var, izolasyon üzerinde fazla ağırlık, araçta fazla ağırlık, avrupa standartlarında böyle bir aracıınız 2 ton dan daha ağır olmaz. cezalar çok ağır!
  12. alonewolf

Sonunda Başladım 17m3 Peugeot

Araçtan ayrı bir panele monte edip, sonra konaklamaya niyetlendiğiniz yerde bir jak yardımı ile tesisatınıza bağlantı yapsaydınız daha uygun olurdu hem sık sık kontrol edilmiş hemde seyahat sırasında paneller dışarıdan gelecek etkenlerle hasar görmemiş olurdu. gerçi çok da önemli değil daha...
  13. alonewolf

Sivil Savunma Müdürlüğü'ne Gönüllülük Kaydı Hakkında?

Ynt: Sivil Savunma Müdürlüğü'ne Gönüllülük Kaydı Hakkında? bundan sonraki cevabimi DEVEGEÇIDI barajindan yazicagimdir
  14. alonewolf

Sivil Savunma Müdürlüğü'ne Gönüllülük Kaydı Hakkında?

Ynt: Sivil Savunma Müdürlüğü'ne Gönüllülük Kaydı Hakkında? Dgrli Gönúllü arkadasim, su an bir karmasa var, sivil savunma kanunu, AFET, ACIL DURUM VE SIVIL SAVUNMA HIZMETLERI KANUNU TASARISI olarak degismek üzere. Orta dogu Teknik Üniversitesinin bu telefon ve web sitesinden, [+90] (312) 210...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,465
Kayıtlı Üye Sayımız
172,119
Kaydolan Son Üyemiz
torunbeyy0303

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri