ADEMÜÇÜNCÜ kullanıcısının son içeriği

1. A

Jerry Can Off Road Yakıt Bidonu 2 Adet

Merhaba arkadaşlar, uzun yıllardır depoda duran ve sıfır olarak Rus'lardan aldığım hiç kullanmadığım yakıt bidonlarını satmayı düşünüyorum. Arazi aracım olmadığı için ihtiyaç duymadım. Ama bir kaç ay içerisinde satılmazsa kendim kullanmayı düşünüyorum. Batum'a gitmeyi düşündüğüm için ekstra...
  2. A

2500 düz dizel motor a turbo uygulaması

Ynt: 2500 Düz Dizel Motor A Turbo Uygulaması Üst kapak 22 gibi sıkıştırma oranları ile çalışıyorsa, aluminyum kapak, çelik contalar varsa sorun yaşamayabilirsiniz.Referans motorlara bakın derim. Aynı blok turbolu motorlarda sorun yoksa sizde yaşamyabilirsiniz. Örneğin atıyorum D24 kodlu...
  3. A

Ynt: 2500 Düz Dizel Motor A Turbo Uygulaması Ara soğuucu intercooler ile daha çok hava pompalanması sağlanmaz.Sadece aşırı ısınan turbodan çıkan havayı ortam sıcaklığına yakın değerlere düşürerek yanma odasına iletir soğuk hava sıcak havadan daha verimlidir yanma işinde. Yakıt işine gelince...
  4. A

Ynt: 2500 Düz Dizel Motor A Turbo Uygulaması Merhaba uzun zaman oldu ama yazmak istedim. Turbolamak istediğiniz aracınızı referans motorlar ile karşılaştırırsanız bu uygulama size 1500 TL'ye de mal olur. Örneğin Transporter minübüslerin 2.4 ille 2.5 TDI motorlarının emme -egzos manifolt port...
  5. A

T4 Bilgi Paylaşımı

Ynt: T4 Bilgi Paylaşımı Halil bey, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle, maşallah araç ev gibi.Bugün bir otele gidip onca para vermektense karavanda kalmak en güzeli.
  6. A

Beşikdüzü

Ynt: Beşikdüzü hemşerilerime selamlar, fotoğraflar çok güzel. Vakfıkebir ile Beşikdüzü arası iki adım, sahil yolu ile bu mesafe çok kısaldı, sahili çok güzel yerler.
  7. A

Trabzon Kolbastısı

Ynt: Trabzon Kolbastısı Merhaba tüm Trabzonlu üyelere ,hemşerilerime selamlar.Olimpiyatları kaçırmayalım
  8. A

yeni mtv kanunu hakkında...

Ynt: yeni mtv kanunu hakkında... 1600 cc'ye kadar olan araçlardan 2.000 tl vergi alınacağını ben duymadım, böyle bir kaynak yok,varsa da uydurmasyondur diye düşünüyorum. Bu kanununda 2023 yılı projeleri arasında olduğunu sanıyorum.Sizce böyle birşeyin mümkünatı olabilir mi? Ben 97 model...
  9. A

Lada Niva Hakkında

Ynt: Lada Niva Hakkında Merhaba benim amcamda 92 model Lada Niva var. Aracı 92 yılında sanırım 90 liraya almıştı, hala daha kullanıyor. Arazi'nin kralı diyebilirim. Parça sııntısı yaşamazsınız, kolayına arıza vermez verse de masrafı az olur. 1600 litrelik motoru vardır, 97 den sonra çıkan...
  10. A

Hyundai H 100

Ynt: Hyundai H 100 Düz burun olduğu için kaza anında tehlikeli bir araç,virajlarda çok yatıyor,tek makasa düşürürseniz biraz daha iyileşebilir. Bunların dışında Japon ve Kore'li minübüsler arasında en performanslısı en konforlusu diyebilirim. Deluxe modellerinde klima,elektrikli camlar,yeşil...
  11. A

KİA Ceres

Ynt: KİA Ceres bu araçların 4*4'ü varmıydı ya? 2.4 D motorlu ve performanslı araçlar.
  12. A

1991 Model Kia Besta Hakkında

Ynt: 1991 Model Kia Besta Hakkında 4x4'lerini bilmem ama bizde daha önceden 92 model mazda panelvan minübüs vardı. Kia Besta'ların 96'ya kadar olan modellerinde bu motorun aynısı kullanılıyordu. 2200 cc 64 hp. Bu araçları alacaksanız tamamıyla yük amaçlı almalısınız. Çünkü süspansiyonu çok...
  13. A

Zihni Sinir Bir Proje Acaba Olurmu

Ynt: Zihni Sinir Bir Proje Acaba Olurmu Toureg vites kutusu olsa bile sorun yaşarsınız diye düşünüyorum.Bnece her iki araca ait vites kutusunun şanzıman oranlarını bir araştırın,aralarında çok fark varsa perforanmanstan ödün verebilirsiniz. Baskı balatayı sıyırabilirsiniz. Ben yine de uyacağını...
  14. A

Syncrocular Kaç Kişiyiz??

Ynt: Syncrocular Kaç Kişiyiz?? merhaba arkadaşlar ben de T4 kullanıyorum yalnız benim aracım syncro değil. Bu araçların AXG motor kodlu 151 hp'lik versiyonları var, aranızda bu aracı kullanan var mı? Syncro'lar da var mı bilmiyorum ama normal t4'ler de axg kodlu motorlar var ve gidişleri çok iyi.
  15. A

Murat 124

Ynt: Murat 124 Arkadaşlar güzel örneklemeler yapmış. Ruhsat olayının sıkıntısı bilmem ama 1600 cc'lik bir Doğan motoru takarsanız performansı sizi oldukca tatmin edecektir. Ama ruhsatıydı ,ıvır zıvırıydı uğraşamam derseniz cap stroke büyültebilirsiniz. 1300 CC blok'a 1600 cc piston belki...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,467
Kayıtlı Üye Sayımız
172,120
Kaydolan Son Üyemiz
ozgun5006

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri