Kendi Karavanını Yapanlar; VW T4 Camper - Tanju Çallı (tango)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tango Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 259
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,096
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; VW T4 Camper - Tanju Çallı (tango)

Güneşlikler kışın soğuk yalıtımı konusunda çok iyi olmasa da normal perdenin bile içeriye direk vuran güneşi ne kadar kestiği düşünülürse yazın çok işe yarayacaktır. T4 için orjinal reimo malzemelerin fiyatı 90 Avro civarında. Bu ürün için bu fiyata kıyamadığım için ben de özelllikle ön ve ön-yan camlar için sizin kullandığınız malzemeyi kullanmayı düşünüyorum. Bu malzeme kesilip biçilmeye, birleştirmeye uygun bir malzeme midir? Sağda solda görüyordum ama elime alıp incelemedim şimdiye kadar.

Etiketler

Cem bey orjinal boyutu ön cama küçük geldi diğer camlara buyük bende kestim kesildiği zaman üzerindeki folya ayrılmıyor.Paket bantı yapıştımı bırakmıyor ben,m hoşuma gitti ön camları cama göre kestim yanlarına lastik diktim onlarıda cama sıkıştırıp camı kapıyorum sadece öncam için denem yapmadım.örnek model güzel arkaya istememim sebebi arka kapak açılınca altına açılan çadır düşünüyorum kenarları fermuarlı açılınca güneşlik kapanınca oda gibi kapanacak.ocak işi çok mecbur kalmadıkça dışarda kokuyu araçta hiç sevmiyorum.Tabi plannınıza göre piyasada iş yaptırmak çok zor dolaplara mobilyacılar 500 tl istedi bana maliyeti160 tl.

Galip Agabey'in tasarim uygulama ve fotolari. Onu ve Avd sitesini anmadan olmaz. :D

Tanju Bey, iyi gezilerde güle güle kullanın. Herkes, kendi koşullarına ve olanaklarına göre çözümler yaratıyor; sizinki de özgün bir çalışma olacak...

Cavid Sezen

Tanju bey aracınız hayırlı olsun. Ufaklıklar şımdiden alışmış gibi görünüyor.Ailenizle birlikte neşeli, keyifli, kazasız, belasız geziler diliyorum.
Başlamak bitirmenin yarısıdır, siz niyetine girip başladınız arkasıda yavaş yavaş gelir. İyi çalışmalar kolay gelsin.

Kucucuk bir tavsiye. O minderler cok rahatsiz. Ozellikle tecrubelerime gore kalca kismini cok agritiyor. En az 10 cmlik sungerleri tavsiye ederim. Hayirli olsun.

Bütün dostların iyi dilek ve tavsiyelerine teşekkür ederim.Tecrübeler herzaman önemlidir benim için .
evet haklısınız galiba sünger inceliğinden ziyade sertliği rahatsız ediyor.Birde yaptığını kullanırken hataları daha iyi anlıyorum

Tanju bey, size bir tavsiye kafanıza yatarsa yaparsınız :smiley:
aşşağıdaki bir numaralı resimde sarı çizgiden kapaklarınızı kesin ve açıldığı zaman aynı seviyeye gelsin, açıldığı zaman aynı seviyede durabilmesi içinde tabure değilde birinci resimde kırmızı çizgiyle gösterilen 30x60mm kalınlığında 3 adet ahşap karkaslar koyun, bir karkas ortada ikiside başlara yakın olsun, karkasları dolapların yüzeyine asmak içinde ikinci resimdeki aparatlardan altı tane mdf'den hazırlayın ve karkasların geleceği yerlere aparatları vidalayın, bu sayede ahşap karkasları istediğiniz zaman çıkarıp takabilirsiniz, yatağınızı yaparken üç ahşap karkası yerine oturtup kağakları açtığınızda düz ve sağlam bir zemininiz olur, kolay gelsin :smiley:

Dolapyatak.jpg

PROJEZX.JPG

Levent bey akşam o işi halletim teşekkürler tavsiyeniz için

Grnt014

Grnt015

şimdi daha düzgün oldu, güle güle kullan

Arkadaşlar buzdolabını cama kadar kaldırıp altınımı çekmece yapsam yada tamtersinimi veya yer konusunda fikir verirseniz sevinirim

Buzdolab

tanju kamp aracın hayırlı olsun, cumartesileri bir aray geliyoruz ama aracın içini görmek nasip olmadı

nice keyifli ve güzel gezilere

Sinan teşekkürler.4 çeker muhabbetinden sıra gelmiyorki.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,265
Kaydolan Son Üyemiz
handyman.

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR