GpsTurk - Magellan Türkiye - Geomatics LTD; Teşekkürler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,192

TezMertek

Zirve
Yer
İzmir
Merhaba Arkadaşlar,

Geçen yıl Kasım ayında İnternet üzerinden, 2. el bir adet Magellan eXplorist 500 LE model GPS cihazı almıştım.
Satıcı bana cihazı yollarken orjinal kutusunda çıkan tüm parçaların yanında fatura ve garanti belgesini de yollamıştı.

Cihazı Doğa yürüyüşlerimde sürekli kullanmaya başlamıştım.
Kullanma kılavuzuna göre İzohips eğrilerini göstermesi gereken cihaz bu tip bir ayrıntıyı göstermeyince , Geomatics şirketinden Özkan Bey ile temas kurdum.
Bir dosyayı aktif etmemi söyledi. Acemilikten zar zor aktif ettim. Yine olmayınca Özkan beye dosya ismini vermek aklıma geldi :smiley:
Özkan bey bu dosyanın sadece detay harita ( yol - hastane - il-ilçe vb.) olduğunu, cihazı kendilerine yollarsak cuzi bir ücret karşılığı Topo haritasını da yükleyebileceklerini söyledi.
Cihaz Türkiye'den alındığı için 45 Euro + Kdv yerine 50 Ytl istemişlerdi.

Geçen hafta perşembe günü (17 Ocak) kargo ile cihazımı Ankara'ya yollamıştım.
21 Ocak Pazartesi günü cihazım elime geçti.
Kargo ücretini de Geomatics ödemesinin yanında kargomu açtığımda ayrı sürprizlerle karşılaştım.
AAA Pil ile çalışan cihazıma Li-İon batarya eklemişler ayrıca bataryayı 220 V elektrikte şarj edebilmek için adaptörde vermişler yanında.
Araç ile seyahat ederken oto çakmağından şarj edebilmek için USB bağlantılı araç şarj cihazı da vardı kutuda.
Unutuyordum.
Doğa yürüyüşlerinde sırt çantama sağlamca yerleştirmemi ve kolay ulaşmamı sağlayan bir adet kılıfım da var artık.
Tabii Topo haritasını yazamadım bu kadar çeneden sonra. ;D

Bakalım bu pazar Aliağa, Dumanlıdağ da yürürken izohips eğrileri ile haşır neşir oluruz inşallah.

Kısaca; Geomatics şirketine ve Özkan Bey'e buradan çok Teşekkür ediyorum.
Türkiye de tüm şirketler müşterilerine böyle davransa ne güzel olur.

Herkese iyi çalışmalar ve haftalar.

Öz Murat ,

Etiketler
Ynt: GpsTurk - Magellan Türkiye - Geomatics LTD; Teşekkürler

Murat hocam,
acikcasi Magellan kullanicisi olmasam bile, bir tuketici olarak "amerikada" yapıldığını duydugumuz/gördüğümüz bu duyarlı davranışların ülkemiz de en sonunda gelmiş olmasına çok sevindim.. selamlar, reha

Not: keşke cihaz yurtdışından/türkiyeden alındı ayrımı yapmasalardı..

reha' Alıntı:
Murat hocam,

Not: keşke cihaz yurtdışından/türkiyeden alındı ayrımı yapmasalardı..

Özkan bey ile yazışmalarımızda Cihazı nereden aldınız konusu geçmemişti. Türkiye'den alındığı için bu cümleyi ben ilave ettim.
Detay haritaları daha doğrusu GPS cihazları Peynir ekmek gibi çok satılsa keşke cümlenize katılacağım Reha bey.

Evet Murat haklısın...Bahsettiğin firma ve kişi satış sonrası destekte 10 numara...Benzer bir durumda bana çok ivedilikle yardımcı olmuşlardı...

8 yıldır magellan gps kullanıyorum ilk gpsimi de geomaticsden almıştım ikincisini de oradan aldım ilk gpsime yükleme gerektiğinde geomatics benzeri bir nezaketi daha önce bana da gösterdi o nedenle bana gps almak üzere sormaya gelenlere kesinlikle magellan öneriyorum

yalnız detaylı harita için lütfen dikkat edin izohips eğrileri ve fiziki detaylar konusunda mükemmel ama orman içi yollar ve dağ yolları konusunda sanırım kaynak eski orman haritaları onlara güvenip yola çıkarsanız sorun yaşayabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

SON KONULAR

Geri