burdur yeşilova kayak merkezi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeju Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,465

jeju

Yeni Üye
merhabalar,
artık bir kayak merkezimiz daha hizmete açıldı
burdurun yeşilova ilçesinde,
yaklaşık olarak denizliye 110 km
antalyaya 150km
burdura 80 km uzaklıkta,
yolu arazi aracınızla sıkıntısız , yok ben binek aracımla gelicem derseniz de çamura toprağa görmezden gelirseniz sıkıntı yok :smiley:
bu yıl telesiyej ücretsiz, ben her hafta sonu oradayım neredeyse, kalmak isterseniz yeşilovada barınmanızı sağlayabilirsiniz
haftasonu davraza da saklıkente de gitmek gerçekten sabır işi, telesiyej kuyruğu bitmiyor, yollar kalabalık ama burda tesis sizi bekliyor diyebilirim, ama burda teleski var sadece...
sezon kapanmadan bence planınızı yapın
hmm bir de 25 ocakta kayak şenlikleri var bilgilerinize

Etiketler

Ynt: burdur yeşilova kayak merkezi

Yeşilova(Burdur) Kayak Merkezi Kar Şenliği Programı
25.02.2012 Saat 12:00 ile 18:00 Arası

1) Konser
2) Açılış
3) Temsili Kurdele Kesimi
4) Animasyon Gösterileri
5) İkram
6) Kızak ve Kayak Yarışmaları
7) Ödül Töreni
8) Konser
9) Kayakçıların Meşaleli Gösterileri
10) Havai Fişek Gösterisi
11) Kapanış

422759 10150569354259842 676409841 9361225 2000261449 n

2001 senesinde üniversitedeyken Gençlik Spor İl Müdürlüğünün yaz kampına katılmıştık. Salda gölünün kıyısında. Yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'nin en derin ve en temiz gölüydü(etrafı sit alanı olduğundan). Türkiye'deki gençlik kamplarından tek çadır kampını bulmamıza rağmen hayatımın en güzel tatiliydi...

Güncel olarak kar kalınlığı durumunu öğrenebileceğimiz bir adres var mı? Snowboard için pist uygun mu? Salda gölünün kıyısı sit alanıydı 11 sene önce, konaklama yeri falan varmı dağlık kısımda? Biraz daha detay belirtebilir misiniz?

evet salda gölü türkiyenin en temiz göllerinden biri konaklamayı yeşilova ilçesindeki otellerden sağlayabilirsiniz
kar kalınlığı konusunda davraz kayak merkeziyle aynı ölçüde gittiği kanısındayım, ben de snowboard yapıyorum 2 yıldır, snowboarda yeni başlayan biri olarak tatmin edici, pistin dışında kayabilecek kısımlar var ve oldukça güzel
tesis açıldığından beri neredeyse herhaftasonu ordaydım , oldukça sakin sıra beklemek gibi bir sorun yok ve bu yıl teleski ücretsiz
minik bir kafeteryası war şimdilik
http://www.dailymotion.com/video/xp2ffh_salda-kayak-merkezynde-kar-yenlyyy_news

jeju' Alıntı:
merhabalar,
artık bir kayak merkezimiz daha hizmete açıldı
burdurun yeşilova ilçesinde,
yaklaşık olarak denizliye 110 km
antalyaya 150km
burdura 80 km uzaklıkta,
yolu arazi aracınızla sıkıntısız , yok ben binek aracımla gelicem derseniz de çamura toprağa görmezden gelirseniz sıkıntı yok :smiley:
bu yıl telesiyej ücretsiz, ben her hafta sonu oradayım neredeyse, kalmak isterseniz yeşilovada barınmanızı sağlayabilirsiniz
haftasonu davraza da saklıkente de gitmek gerçekten sabır işi, telesiyej kuyruğu bitmiyor, yollar kalabalık ama burda tesis sizi bekliyor diyebilirim, ama burda teleski var sadece...
sezon kapanmadan bence planınızı yapın
hmm bir de 25 ocakta kayak şenlikleri var bilgilerinize

İş için 3 yıldır bulunduğumuz Denizli'den 3 Mart C.tesi Antalya'ya dönüş yapıyoruz ve hemen ertesi hafta buraya gitmeye karar verdik. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bilgiler için teşekkürler ancak birkaç sorum daha var ;D Video'da yolun durumu biraz kötüydü, çamur falan. Araçların park edildiği bir yer var mı yoksa yol üstüne mi çekiyorlar? Arabayla gelmeyip otobüsle gelirsek, Yeşilova ile kayak merkezi arasında servis var mı? Yeşilova-kayak merkezi arası kaç km?

o video şenlik gününde çekildiğinden araç trafiği oldukça fazla olduğundan yol baya çamurlaştı, tesisteki otopark da malum resmi araçlarla doldu açılış olduğundan, ama artık o kadar trafik olmaz ama yine de daa önceki iletimde de söyledim ya arazi aracınız olsun ya da arabama acımam bana çamur toprak vız gelir derseniz rahat rahat warırsınız, bu yıl servis yok tesislere malesef, yeşilovadan kayak merkezi yaklaşık 20 km

Bize her ne kadar uzak olup görme şansımız limitli kış sezonu tatil zamanlarından dolayı olmasada, çoook iyi haber. Umarım tüm tesisler gelişir, bölge ve çevre halkına hem gelir hem sosyallik açısından yeni kapılar açar. Hemde ülkede kış sporları yaygınlaşır. En sonunda da Snowboard ve Kayağın aynı pistte yapılmayacağı, boardluların kayaklılar için potansiyel bir sakatlık hatta ölüm tehditi olabileceği pistlerde ölüm yada sakatlıklar yaşanmadan anlaşılır ve bu ikisinin pistleri ayrılır :-X :-X .

off road runner' Alıntı:
İş için 3 yıldır bulunduğumuz Denizli'den 3 Mart C.tesi Antalya'ya dönüş yapıyoruz ve hemen ertesi hafta buraya gitmeye karar verdik. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Daha önce de planladığım gibi Antalya'ya dönüşümün hemen ertsesi haftası 10 Mart 2012 günü Salda Kayak Merkezine gittim.

Bilinmesi gereken, kayak merkezinde tele-siyej değil tele-ski var. Tesiste, kendisi disjokey olan tesis sahibinin hazırladığı CD den nefis müzikler çaılyordu. Yiyecek seçeneği fazla değildi. Mangalda sucuk ekmek yapıyorlar ama malesef oturacak 4-5 bank grubunun tamamı dolu idi. Yol oldukça çamurlu idi.
Tesise gelirken yolda mutlaka durulmalı ve Salda gölü yukarıdan izlenmeli. Doğa çok güzel, hava tertemiz. Biz kayak mekezinden ayrıldıktan sonra Salda gölü kıyısında da dolaştık. Oldukça güzel bir göl.

Burayı haber veren arkadaşımıza ve buradaki buluşmalarımıza vesile olan GEZENBİLİR kurucularına bir kez daha teşekkür ederim.

Salda Kayak Merkezi 006

Salda Kayak Merkezi 007

Salda Kayak Merkezi 008

Salda Kayak Merkezi 013

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR